<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

BMW E i5
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... 26, 27, 28

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električna vozila s tablicama
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
dc74

PostPostano: 24.9.2020. čet. 07:32    Naslov: Citirajte i odgovorite

lisicakm je napisao/la:
zega je napisao/la:
Nije komplicirano, samo te zanima brzina i amperaza za izracun eko...arduino vec imas nutra...

5 komada Very Happy
Shocked
Shocked
palac
respekt respekt :
Ubaci još jedan za autopilot Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Cose

PostPostano: 24.9.2020. čet. 15:54    Naslov: Citirajte i odgovorite

lisicakm je napisao/la:
zega je napisao/la:
Nije komplicirano, samo te zanima brzina i amperaza za izracun eko...arduino vec imas nutra...

5 komada Very Happy

Prilicno sam siguran da bi ovaj za rezervoar (ako vec ne radi nesto drugo) mogao raditi izracune i za trenutnu potrosnju - jos 5-10 ocitavanja u sekundi i malo racunanja prosjeka.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
lisicakm

PostPostano: 30.9.2020. sri. 21:45    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sad sam umjesto kazaljke okretaja presložio da pokazuje ampere 1x100.
BMS ima izlaz za to,pa sam samo arduino spojio na BMS izlaz . I radi odlično. Jedino nakon 500A kolabira opet na nulu. Al takva snaga ionak nije potrebna za normalnu vožnju, a kamoli ekonomičnu. Okretaju mi više nisu potrebni jer znam koliko ima u kojoj brzini i koliko se u kojoj mogu vozit.
Amperi su mi puno korisniji .
[Vrh]
dc74

PostPostano: 1.10.2020. čet. 05:43    Naslov: Citirajte i odgovorite

lisicakm je napisao/la:
... Okretaju mi više nisu potrebni jer znam koliko ima u kojoj brzini i koliko se u kojoj mogu vozit.
... .

u kojoj brzini "voziš najčešće", koliko često mijenjaš brzine u vožnji?
Dali bi ti bio veliki problem da nemaš lamelu tj. da je motor fiksno spojen na getribu?
[Vrh]
lisicakm

PostPostano: 2.10.2020. pet. 08:14    Naslov: Citirajte i odgovorite

dc74 je napisao/la:
lisicakm je napisao/la:
... Okretaju mi više nisu potrebni jer znam koliko ima u kojoj brzini i koliko se u kojoj mogu vozit.
... .

u kojoj brzini "voziš najčešće", koliko često mijenjaš brzine u vožnji?
Dali bi ti bio veliki problem da nemaš lamelu tj. da je motor fiksno spojen na getribu?

Obično po ravnom krećem iz 3. (mada je bolje poskočan u 2.) i prešaltam u 4. na cca 50 km/h u kojoj se vozim tako do 70-80 km/h. Tu je već na cca 3000rpm u 4. jer je kratki diff.
Al u 5. se može vozit otvoreno od 50-150 ako nema stajanja . Čak i po neravnoj konfiguraciji.
E sad neko ubrzanje nisam mjerio jer mi je to bzvz... 2-3 S se gubi na šaltanju i kad uskladiš okretaje s motorom i getribom bez da zacukava s obzirom na veliku inerciju rotora..
Al međuubrzanja su odlična.
I daaaa , jako dobro da sam stavio lamelu i zamašnjak, u odnosu na spoj bez kvačila. Jer treba šaltat između te 2 brzine po gradu. Ipak imamo 1800kg. Puno je brže prešaltat s kvačilom nego čekat da se izjednače brzine. Tako da je svakak bolje. A pričice da je kvačilo od takvog auta i takve getribe preslabo za taj motor su glupost. I da je ta benzinska getriba preslaba smijeh1 , tj da mora biti diesel smijeh1
[Vrh]
dc74

PostPostano: 3.10.2020. sub. 08:56    Naslov: Citirajte i odgovorite

Što se tiče BMW-a ne mislim da je kvačilo preslabo, originalni motor je imao 170 kW, rupa za osovinu na lameli je duplo veća nego kod prerada gdje su se originalne lamele raspadale.
Volio bi ja da ostane kvačilo, ali mi je problem to mehanički složiti zbog "neprikladne izvedbe" elektromotora. Bilo bi teško za izvesti i teško (velika masa) nakon izvedbe. Bit će spojeni nekom vrstom kardana.
Iz broja okretaja kotača i spojne osovine getribe sam računao da je u 3. na 3000 okretaja brzina oko 70 km/h, a na 4000 okretaja oko 90 km/h. U 2. brzini bi maksimalno mogao ići 65 km/h, to bi koristio na dionici s usponima. Momenta za kretanje ima to sam testirao...
Zanima me iskustvo vožnje prerađenih elektroautomobila, dali mijenjate brzine kao kod klasičnih auta da se motor vrti na manjem broju okretaja ili je način vožnje suprotan, pa se elektromotor namjerno drži što više u većem broju okretaja. Moje mišljenje je da je elektromotor ekonomičniji na većem broju okretaja i bolje se hladi, ali ne znam kako getriba utječe na veći broj okretaja, znam da praksa najbolje pokaže.
Zato pitam.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električna vozila s tablicama
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... 26, 27, 28
Stranica 28 / 28.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.