<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

MOJ "EV"

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Ostala e-vozila
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Oldtimer

PostPostano: 29.6.2008. ned. 15:16    Naslov: MOJ "EV" Citirajte i odgovorite

"Moj EV" je u smislu da sam ga konstruirao, napravio i montirao. Vozi
po gelenderu.
Sad je to u dnevnoj uporabi i vise nije moje.
http://s204.photobucket.com/albums/bb305/oldtimer946/Unite/?albumview=slideshow
Izvinjavam se ali i meni je nesto"prvi put" (slideshow)
pa ne stimaju formati itd. Bilo je u PPSX-u ali fotobuket to ne podrzava Rolling Eyes pa sam na brzinu poslao ovako,sorry.
Slike se moze pogledat i pojedinacno.
Uglavnom nekako sam ipak to "zgurao " smijeh2
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ogi
Site Admin

PostPostano: 29.6.2008. ned. 15:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

respekt respekt
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
nisde

PostPostano: 29.6.2008. ned. 20:01    Naslov: Citirajte i odgovorite

palac super
[Vrh]
Oldtimer

PostPostano: 30.6.2008. pon. 09:51    Naslov: Re: MOJ "EV" Citirajte i odgovorite

Oldtimer je napisao/la:
"Moj EV" je u smislu da sam ga konstruirao, napravio i montirao. Vozipo gelenderu.

Hvala na pohvalama;) Iako nije jako vezano za moj uradak a da zadovoljim viktorovu i mozda
jos neciju znatizelju reci cu da je to radjeno za jednog bespomocnog mladog covjeka,
Hrvata iz Banja Luke a pred 13 godina protjeranog iz BIH. Igor vec pola zivota boluje od tzv "bakarne bolesti".
To je nekakvo talozenje bakra na mozgu i to bas na podrucju za motoricke funkcije.
Kratki spoj uzrocen bakrom onemogucava mu da normalno pokrece ruke, noge, usta. Tako impuls za
dizanje noge istovremeno djeluje na misic za dizanje i na misic za spustanje noge
ili na pr istovremeno se dobiva impuls za otvaranje i zatvaranje sake. To je zasigurno jako bolno.
Tako se Igor ne moze sam hraniti, hodati niti njegovati. Cak mora molit mamu da mu stisa ili poglasni televizor na pr.
Dodatno tuzno je da je Igorov Otac pred mjesec dana umro od raka pluca. Sreca je da Igor ima neizmjernu
ljubav njegove Majke Ankice koja je zivotni zadatak da se brine za njega.
Za Igora sam saznao kad me lokalna udruga DICIPDITIKA (drustvo distroficara, invalida i
paraplegicara-ne znam tocan naziv) upitala da li mogu nesto "rijesiti" za Igora da ga se moze
transportirati sa kata u prizemlje. Opcija "pravi lift" je odbacena iz nekoliko razloga a jer
ga je treba transportirat dok sjedi u kolicima ovakva "platforma" mi se cinila najboljim rijesenjem.
Cure i decki u DICIPDITI su se potrudili nabavit novac za izradu a meni je povjeren posao od A-Z.
Ja ovo nisam napravio da zaradim ali pokrio sam sve troskove ne racunajuci povelik broj sati moga rada.
Tako nisam financijski izgubio pa jednom mogu opet nesto korisnog uraditi. Nazalost podosta sam zakasnio
sa poslom ali imao sam niz objektivnih poteskoca i izmjena u cilju boljeg funkcioniranja uredjaja (ah mi pitzajzle Smile
Izmedju ostalog velik i nepredvidjen problem i trosak je bilo to sto sam morao pojacavat stubiste
jer se beton doslovce mrvio pod prstima (Igor zivi u hladnom mjestu Plaski koje je u brdima
oko 17 km iza Josipdola prema Plitvicama. a ove zime je na stubistu bilo puno leda pa ga je netko solio
a sol je smrt za los beton. Drugi veliki problem za mene je bio da je to 70 km udaljeno od mojeg mjesta
sto je znacilo podosta love za benzin i autocestu. No kako rekoh sve je pokriveno iako je ulozeno
ni upola novca koliko kostaju slicne platforme a posebna nagrada su mi vesela i zahvalna lica Igora i njegove Mame.
Mehanizam zasad super radi ali to je "dijete" koje treba njegovati, tj kontrolirat na ispravnost i funkciju.
No veseli (zalosti) me kad vidim da je slicna platforma instalirana u MUP-u ZGB u Petrinjskoj vec nakon
tjedan dana stala i pitanje je kad ce doci netko da ju popravi. Navodno je umjesto 80 000 Kn
kostala preko 200 000 kn a sad cekaju da Talijan dodje i otkloni kvar. Ne znam zasto Talijan kad
je to radjeno preko Koncara (motor) ali tako mi je receno jer elektronika je posao od Talijana...
Cemu elektronika kad sve to rijesava sacica releja i dioda ne znam. Ako je istina to o cijeni od
200 000 Kn onda je to strahota, zapravo strahota je i cijena od 80 000 kn.
No kako se kod nas kaze "netko" je mora zaradit na tudjoj bijedi i muci pa me skoro nista ne moze iznenaditi.
Za dan - dva idem u prvu kontrolu "stubisne platformne uspinjace" (tako se to naziva). Samo da vidim
i poslusam kako to radi nakon 12 dnevne uporabe (4 voznje dnevno) i oko 50-ak voznji. Da "opravdam" put od
140-150 km poslije Plaskog ce bit izlet na jezero Sabljaci i na kavu u Bosiljevo te obilazak "dvoraca"
mog prijatelja Janka kojem sam jako zahvalan jer mi je jako pomogao sa betonazom oko stuba i platforme.
Majstora za takve poslove ponekad nema "ni za lijek". Da sam cekao da to neka dobra dusha rijesi
proslo bi mnogo vremena. Ovako je Janko skratio moj angazman za puno vremena na cemu sam mu jako zahvalan.
Jankovi "dvorci" su oni mini dvorci sto su bili na televiziji i u raznim novinama... Evo par slika:

Sad je na redu "nesto za moju dushu"- prvo izrada (dovrsenje) nekoliko RC aviona i letenje na Luckom
a onda mozda neko pedalin plovilo za jako plitke vode (<5cm) koje bih osobno isprobao tu na Mreznici
i eventualno necim motorizirao. O tom po tom...

P.S.:
Posto se nasa tijela s vremena na vrijeme potpuno regeneriraju postoji neka mala nada da se igorovo stanje popravi.
Ja mu to od srca zelim.
Pozdrav,M.

Zadnja promjena: Oldtimer; 30.6.2008. pon. 10:28; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
HAL9000v2.0

PostPostano: 30.6.2008. pon. 09:53    Naslov: Citirajte i odgovorite

palac palac palac palac palac palac palac palac palac palac palac palac palac palac palac palac palac palac palac palac palac palac palac
Svaka čast !!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
VladoK

PostPostano: 30.6.2008. pon. 21:29    Naslov: Re: MOJ "EV" Citirajte i odgovorite

Oldtimer je napisao/la:
"Moj EV" je u smislu da sam ga konstruirao, napravio i montirao. Vozi
po gelenderu.

Oldi moj naklon za tvoj doprinos društvu - moj naklon ne do koljena nego do zemlje...
Žao mi je što se onu večer nismo sreli kada si se vračao iz Čakovca, no dojdi u naš Varaždin, makar na ovogodišnji Špancirfest
[Vrh]
superhik

PostPostano: 1.7.2008. uto. 00:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

E svaka ti čast!!!!!!!!!!!!!!! respekt respekt respekt respekt

Baš mi je žao jadnog dečka! Sad
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
zega

PostPostano: 1.7.2008. uto. 10:20    Naslov: Citirajte i odgovorite

Oldi, dobar si (i kao majstor i kao čovjek)...
respekt
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
Čubi

PostPostano: 1.7.2008. uto. 11:07    Naslov: Citirajte i odgovorite

palac respekt respekt
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Ostala e-vozila