Pridružen/a: 01. 08. 2005. Postovi: 5682 Lokacija: USA
Postano: 14.1.2017. sub. 21:30 Naslov:
Debeli, 100%
I ja se to uvijek pitam ali onda krenem citat malo komentare ispod tekstova portala ili FB postova i klimnem glavom...da sve ok, cini se da je to...to, ti ljudi su izabrali "ovo"
Da Drzava je od naroda da sluzi narodu, ali su kod nas stvari upravo naopako!
Pa kaj je nas 99 % tako nesposobno da se ne možemo organizirati protiv 1 % bogatih kriminalaca/političara
Da nas se skupi samo 5 % i da se naoružamo samo čačkalicama, možemo ih isfaširati na cesti.
a zamisli da imamo svaki po 2 oštre olovke ???
Što nas to blokira na putu prema raju ?
Navodno smo mi svi prilično pametni...
Pa kako nas onda 1 % idiota drži potlačene ?
Ovo ti je temeljna zabluda, iz koje proizlaze i ostale.
Šta se tiče Torija, vjerovatno ima potencijala (nisam detaljno proučavao), ali čini mi se kao još jedna preuveličana priča gdje je sve divno i krasno, samo što je nema u praktičnoj primjeni. Zašto? Naravno, zbog zlih političara/lobija/masona/... teorija zavjere nikad ne fali.
Gledam malo ove linkove koje je Ogi stavio (stari su, ali mislim da se ništa bitno nije promijenilo)... Kaže članak kako je još u 50-ima torijska elektrana 5 godina besprijekorno radila (!). Ali, dva reda kasnije, kaže kako treba uložiti još 2 milijarde $ u razvoj (?). To mi je malo kontradiktorno. Uostalom, 2 G$ je sića za ovladavanje toliko boljom tehnologijom, i jedna Kina si je to bez problema mogla priuštiti.
Zatim kaže:"...no sam razvoj i prebacivanje svih postojećih resursa na novo pogonsko gorivo zahtijeva nevjerojatne iznose,...". Zašto je nužno "prebacivanje svih postojećih resursa"? Šta to uopće točno znači? Zar se ne mogu početi graditi nove elektrane, a stare zamjenjivati kada im istekne rok trajanja? Kakav je to argument?
Dalje se navode samo prednosti, nijedan nedostatak. Stvarno?
Na wikipediji (drugi link) se ipak navode nedostaci, a glavni je daleko opasnija obrada iskorištenog goriva. To je logično, i proizlazi iz jedne od prednosti ("nema potrebe za skladištima otpada koja bi trebala trajati tisućama godina"). Količina otrova koju dobijemo je u oba slučaja ista. Razlika je što kod Urana taj otrov lagano zrači tisućama godina, a kod Torija puno kraće, ali i puno jače. Skladišta ne moraju biti toliko dugovječna, ali moraju biti puno zaštićenija.
Vremenska zona: GMT + 01:00. Idite na Prethodna1, 2
Stranica 2 / 2.
Ne možete otvarati nove teme. Ne možete odgovarati na postove. Ne možete uređivati Vaše postove. Ne možete izbrisati Vaše postove. Ne možete glasovati u anketama.