<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Solarni punjac za auto
Idite na Prethodna  1, 2

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Solarni moduli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Drago-Zg

PostPostano: 20.1.2008. ned. 22:11    Naslov: Citirajte i odgovorite

A imaš li kakvih podataka od prijatelja kako to šljaka ? Inače ja sam za soluciju da je bolje ak. puniti punjačem. Ipak je to starter ak. ,a oni baš konstrukcijski ne podržavaju solar.Tako je nekakvo moje mišljenje a možda i nisam u pravu Embarassed
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
zega

PostPostano: 20.1.2008. ned. 22:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

Drago, svaka struja koja ima iznos veci od struje samopraznjenja puni akic, pitanje je samo kad ce ga napunit...
z
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
Drago-Zg

PostPostano: 20.1.2008. ned. 22:53    Naslov: Citirajte i odgovorite

zega je napisao/la:
Drago, svaka struja koja ima iznos veci od struje samopraznjenja puni akic, pitanje je samo kad ce ga napunit...
z

Je tak teorija kaže a u praksi je drukčije tak je kod mene bio slučaj. Kao prvo taj solar preslab da napuni ak. on ima zadaču da ga održava na životu . Imam to i probao pred jesen u autu koji nisam koristio . Auto ak prazan ni da lampica zasvjetli i ja to kupio priključio i poveselio se ak. ima štroma lampica svjetli anlaser neide, tako provjera 2 -3 puta reko ajde održava ga u životu. Došlo proljeće a akumulator crk . Meni se vidi da bi trebalo ići sa jačim solarom i najvažnje nema nikakvu zaštitu od povrat struje a šta se dešava kad nema sunca ili ta pizdarija šalje manju struju od struje samopražnjenja koji se onda kemijski proces dešava u ak?
[Vrh]
VLSI88

PostPostano: 21.1.2008. pon. 08:06    Naslov: Citirajte i odgovorite

Drago-Zg je napisao/la:
A imaš li kakvih podataka od prijatelja kako to šljaka ? Inače ja sam za soluciju da je bolje ak. puniti punjačem. Ipak je to starter ak. ,a oni baš konstrukcijski ne podržavaju solar.Tako je nekakvo moje mišljenje a možda i nisam u pravu Embarassed

Mogu konkretno pricati samo o spomenutom UK modelu. Ima dva moda za verifikaciju dobiva li dostatnog svjetla. Ako su ocekivanja realisticna onda ce obavljati svoju ciljanu namjenu = odrzavanje i poravnavanje. Nekakve hiper autonomije tipa kompletnog punjenja i slicno su jasno otpisane. Svakako ne u nekom prakticnom okviru koristenja.

Spomenuo si svoju prijasnju situaciju. Ako ti je aku u autu vec bio u deficitu a veliku potrebnu struju nisi mogao dobiti za anlaser (bez obzira sto su ostali potrosaci imali napon) - tada ti doista ovakva igracka nije mogla nesto pomoci. Nemoze "prenapuniti" (spomenuti model) a u nedostatku svjetla, jednostavno nije u funkciji (sigurnosna dioda).

Prije dok sam parkirao u svojoj garazi, imao sam na proslom autu izveden izlaz za mrezu pa sam tako osiguravao stabilnost. Trenutno parkiram na ulicnom parkingu pa sam cisto prevencije radi htio ovo staviti. Moze se i na upaljac izvesti bez "lijane" efekta, ali za potpuni finis izvedbe - skidanje maske - za mene je daleko previse gnjavaze.
[Vrh]
Grga

PostPostano: 11.5.2009. pon. 14:58    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kupio sam solarni mali panel(http://www.solar-cells.net/prices.html) model SMNAL061
od 2W u Gramatu,koji ima završetak kao onaj za slušalice 3,5mm. to bih preradio da uđe u utor za upaljač i da služi za održavanje dok auto stoji dugo jer ga ne vozim puno.jel se može posebno kupiti nastavak za upaljač i gdje? i kako napraviti da ne dođe do samopražnjenja preko panela,ako je to moguće?
hvala unaprijed ekipi
[Vrh]
zega

PostPostano: 11.5.2009. pon. 16:17    Naslov: Citirajte i odgovorite

stavi diodu u seriju sa panelom i rijesio si problem praznjenja preko panela...
Preporucam schottky type...
[Vrh]
mdj300b

PostPostano: 12.5.2009. uto. 23:52    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako je taj model 6V a čini mi se da jeste, onda ne može.
[Vrh]
zega

PostPostano: 13.5.2009. sri. 21:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

em mu pa nije se valjda tako zeznuo?
Onda samo DC/DC step up rijesava problem...
[Vrh]
Grga

PostPostano: 19.6.2009. pet. 15:01    Naslov: Citirajte i odgovorite

kupio sam si utikač za upaljač utičnicu u auto,ovaj vikend ću spojiti pa ćemo vidjeti.
Nego, što mislite o ideji da se se stavi ploča veličine 1mx0,5 m straga u auto i služi za punjenje akumulatora ,a onda da nema potrebe za alternatorom. Ako treba i dodati još jedan akumulator.I u obzir uzeti da se auto ne vozi svaki dan već 2x tjedno i koji vikend na more.Da li bi to smanjilo potrošnju goriva uopće?
[Vrh]
zega

PostPostano: 29.11.2019. pet. 05:38    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ultimativni solarni punjac, ulovi preko 50KWH na dan!
LOODILO
[Vrh]
Cose

PostPostano: 1.12.2019. ned. 23:56    Naslov: Citirajte i odgovorite

zega je napisao/la:
Ultimativni solarni punjac, ulovi preko 50KWH na dan!
LOODILO

Fakat impresivno - razmisljao sam dosta o tako necemu i uvijek nekako ispadne da nije prakticno.

Ako gledas kombi od 6m duzine, na krov mozes staviti nekih 14m2 panela sto je oko 3kW instalirane snage koju mozes koristiti i za vrijeme voznje. Svi dodatni paneli su primjenjivi samo kad stojis i moras ih nekako razvuci i montirati.
[Vrh]
zega

PostPostano: 2.12.2019. pon. 03:32    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da na krovu imaju koliko stane gornji sloj je uvijek na suncu, i imaju dva velika panela na zadnjim vratima kombija kad je sunce nisko...
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Solarni moduli
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2
Stranica 2 / 2.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.