<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Tesla Model 3
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni automobili
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
BEV27

PostPostano: 4.9.2019. sri. 16:16    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dobre vijesti za sve koji namjeravaju kupiti Model 3.

U ponedjeljak sam bio kod Tesle u Grazu. Potvrdili su da vraćaju PDV (ali navodno samo za fizičke osobe).

Danas e-mail od Tesle u Münchenu da je moguć povrat PDV-a.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
BEV27

PostPostano: 7.9.2019. sub. 14:53    Naslov: Citirajte i odgovorite

Naručio sam Model 3 u Njemačkoj kao pravna osoba. Za fizičke osobe nema problema kod narudžbe, za pravne osobe su još uvijek dvojbe i vjerojatno neće proći.

(24.10.2019.: Moja narudžba nije prošla, dolje navedeno vrijedi samo za fizičke osobe i potrebno je doplatiti 2.380 EUR na njemačke cijene - zbog njihovog poticaja koji Tesla ne priznaje ako se auto izvozi izvan Njemačke).

Morat ćete navesti neku adresu u Njemačkoj na osnovi koje Sustav određuje mjesto preuzimanja vozila.

Nakon registracije vozila u Hrvatskoj, Tesli se pošalju određeni dokumenti i onda oni vraćaju PDV:

a. Copy ID of the customer
b. Signed Confirmation of Arrival)
c. Copy of the car registration papers in the country of destination.
d. Signed copy of the transport documentation (‘CMR’) showing the car has been transported to the country of destination, if any.
e. Confirmation that VAT has been paid in country of destination (customs or tax office document).
f. Customer bank information for the refund payment

Kod narudžbe koristite jedan od referral linkova (bonus 1500 km punjenja na superchargeru.

Zadnja promjena: BEV27; 24.9.2019. uto. 07:01; ukupno mijenjano 3 put/a.
[Vrh]
IcyTexx

PostPostano: 7.9.2019. sub. 15:09    Naslov: Citirajte i odgovorite

Čestitam, i hvala na info! Brzo će i nama trebati. palac
[Vrh]
debeli

PostPostano: 24.9.2019. uto. 06:20    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tesla (TSLA +0.8%) CEO says the company hopes to open in Slovakia, Croatia, Serbia and most of Eastern Europe during the early part of next year.
Model 3s can already be ordered in Poland, Romania, Slovenia and Hungary with 2020 delivery dates.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
IcyTexx

PostPostano: 24.9.2019. uto. 16:36    Naslov: Citirajte i odgovorite

https://twitter.com/elonmusk/status/1176190550854127616

Uuuuu, odlične vijesti! Nadam se da misli i na service center. Jedan po državi bi trebao biti minimum.
[Vrh]
papicdu1

PostPostano: 24.9.2019. uto. 16:43    Naslov: Citirajte i odgovorite

je,za par auti
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
IcyTexx

PostPostano: 25.9.2019. sri. 01:10    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa tesko je ocekivat da ce puno ljudi uzet auto kojem je servisni i prodajni centar dvije drzave daleko...
[Vrh]
papicdu1

PostPostano: 25.9.2019. sri. 06:44    Naslov: Citirajte i odgovorite

netko radi te procjene,trzista pa se time rukovodi
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
joskog

PostPostano: 7.10.2019. pon. 12:14    Naslov: Citirajte i odgovorite

i
banga je napisao/la:
IcyTexx je napisao/la:
BEV27 je napisao/la:
Predlažem da se pokušamo okupiti svi koji namjeravamo kupiti Teslu M3 putem poticaja. Javite se tko to namjerava ili zna nekoga drugog.

+1

+1

Malo kasnim na tulum al +1.
Upao sam u poticaje, planiram kupiti 3 LR AWD. Do nedavno sam bio uvjeren da je cijena unutar EU jednaka dok nisam u salonu u Belgiji vidio da tamo košta 58300 eur. Onda sam krenuo uspoređivati po državama gdje bi ga eventualno kupio:
Austrija 56100
Njemačka 51390
Italija 57920
Slovenija 48200, +22% DDV 58800
Po ovome je Njemačka jedini razuman izbor. U međuvremenu sam na EvSvet forumu nalatio na podatak da su Slovenci imali problema sa kupnjom u Austriji ali da je to riješeno. Za Njemačku nisam našao konkretnu informaciju.

Pitanja:
Da li sam nešto propustio u njemačkoj cijeni? Na kraju kupnje se spominje Umweltbonus od 2000 EUR, pretpostavljam da to ne dobijem ako ga izvezem u Hr Na https://www.bafa.de/DE/Energie/Energieeffizienz/Elektromobilitaet/elektromobilitaet_node.html pod Haufige Fragen (FAQ) piše "The new vehicle must be registered with the applicant in the Federal Republic of Germany for at least six months.", što bi definitivno značilo da i onih prvih 2000 Eur moram vratiti Tesli (prvih 2000 daje Tesla, drugih 2000 isplaćuje Njemačka nakon registracije), ali i dalje je to 53 a ne 56000.
Da li u Muenchenu žele prodati auto fizičkoj osobi iz Hrvatske? Koja je procedura? Vidio sam da su Slovenci imali poprilično natezanja sa Grazom i prijetnji europskom zaštitom potrošača.
Kako izvesti unos vozila s obzirom da u Hr nema ovlaštenog zastupnika koji bi izdao Potvrdu proizvođača iz točke 2) (https://m-stil.covermagazin.com/?p=29474) ?
Kako funkcionira situacija sa stranim i domaćim PDV om (fizička sam osoba, ne firma)? Ako sam dobro shvatio Slovence oni su platili punu cijenu u Austriji (sa PDV), pa onda još i Slovenski PDV pri uvozu a onda bi im Austrijanci vratili PDV nakon što zatraže povrat. Nije baš neka sreća s obzirom da je u pitanju 10000 eur, ali pretpostavljam da su u pitanju europska pravila.
https://europa.eu/youreurope/citizens/vehicles/cars/vat-buying-selling-cars/index_hr.htm#business-new

Pretpostavljam da nisam jedini s ovim pitanjima pa molim nekog od forumaša koji je već prošao tu proceduru sa modelom 3 da napiše korake uvoza.

Hvala i sretno!
[Vrh]
BEV27

PostPostano: 7.10.2019. pon. 13:43    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cijena u Njemačko je za LR-AWD:

51.390 EUR (bijela boja bez dodataka)
+ 980 EUR (troškovi obrade)
= 52.370 EUR (uklj. PDV 19%)

+2.380 EUR (Umweltbonus je 2000 EUR neto)
= 54.750 EUR (uklj. PDV 19%)

Molim te pošalji email na munich_sales@tesla.com i pitaj direktno kakva je sad situacija s povratom PDV-a. Meni i drugima su odgovorilii da će vratiti PDV za fizičke osobe, pravnim osobama ne.

Odgovaraju brzo ne email, bitno je postaviti kratka konkretna pitanja. Za potvrdu proizvođača ne bi smjelo biti problema jer ti Tesla daje COC dokument.

Tesla izdaje račun sa punom cijenom uklj. PDV 19%. Koliko vidim, neki su zatražili povrat od Tesle, ali do danas još nitko nije dobio povrat.

Pitanje je da li će naša porezna (ili tko već) uzeti za osnovicu cijenu na računu (s PDV-om) ili će priznati kao osnovicu cijenu bez PDV-a. Treba pitati.
[Vrh]
BEV27

PostPostano: 17.10.2019. čet. 10:14    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cijena u Njemačkoj je od danas 1.000 EUR viša, u Austriji ostala ista.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni automobili
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Stranica 9 / 9.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.