<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Hyundai Kona electric
Idite na Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električna vozila s tablicama
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ogi
Site Admin

PostPostano: 5.8.2019. pon. 06:56    Naslov: Re: Hyundai Kona electric Citirajte i odgovorite

Roman je napisao/la:
stavili smo ga u sport mode i tada je stvar poletila i šlajfala pri svakoj brzini ako se stisne. No to sam samo isprobao i vjerojatno taj mode više neću koristiti

Nemoj zezati! smijeh2

Čestitam Roman, sretno! skace od srece
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
lisicakm

PostPostano: 5.8.2019. pon. 11:14    Naslov: Re: Hyundai Kona electric Citirajte i odgovorite

ogi je napisao/la:
Roman je napisao/la:
stavili smo ga u sport mode i tada je stvar poletila i šlajfala pri svakoj brzini ako se stisne. No to sam samo isprobao i vjerojatno taj mode više neću koristiti

Nemoj zezati! smijeh2

Čestitam Roman, sretno! skace od srece

Da, istina!
ja sam ga nagovorio Cool
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
DompaEV

PostPostano: 6.8.2019. uto. 08:13    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cestitam!
Tvoja me kupovina zaista ugodno iznenadila palac

Iz cijene zakljucujem da si kupio 64kWh verziju, pa me bas zanima koliki ces imati domet u eco+ modu s tvojim uobicajenim nacinom voznje. Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
grrga

PostPostano: 6.8.2019. uto. 08:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

DompaEV je napisao/la:
Cestitam!

Iz cijene zakljucujem da si kupio 64kWh verziju, pa me bas zanima koliki ces imati domet u eco+ modu s tvojim uobicajenim nacinom voznje. Wink

Sa Romanovim stilom cca 2000 km. smijeh2
[Vrh]
riba

PostPostano: 6.8.2019. uto. 08:57    Naslov: Citirajte i odgovorite

grrga je napisao/la:
DompaEV je napisao/la:
Cestitam!

Sa Romanovim stilom cca 2000 km. smijeh2

Tako negdje da Very Happy

Mogao bi komotno ići na obaranje svijetskog rekorda u dometu Cool
[Vrh]
Roman

PostPostano: 6.8.2019. uto. 20:38    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo palo je i prvo daleko, daleko putovanje Konom. No budući da nije bilo usputnih punjenja opisat ću ga ukratko sa nekim podacima o samoj vožnji. Dakle, krenuo sam u pola šest od doma i pokupio sestrinu prijateljicu koja je išla sa mnom u Sinj. Na ekranu je pisao domet 524 km. Vozio sam bez problema starom cestom preko Jastrebarskog, Karlovca i dalje do Sinja. U Karlovcu sam stao samo malo da isprobam punionicu na Petrolovoj pumpi, radi, dobro je znati za povratak. U toku vožnje sam pratio na ekranu potrošnju, regen, znakove koje auto prepoznaje, držanje u traci i slične đinđe. Potrošnja se uglavnom kretala oko 10,5 kwh/100 km a vozio sam u skladu sa drugima na cesti. To je bilo u ECO+ modu vožnje gdje ima speed limit od 90 km/h. Na nekim dijelovima ceste sam vozio i tom brzinom a na nizbrdicama je bilo lijepo gledati na ekranu kako dobivam "free miles", odnosno regen izvještava koliko kilometara dometa si dobio na nizbrdici ili kod kočenja. To je jako fora. Na nekim dijelovima puta je potrošnja pala na 9.7 kwh/100 km ali ispod toga nije išlo. Sad Uz jedno kraće zaustavljanje u jednom restoranu za piće stigli smo u Sinj nakon oko 350 km za 7 sati puta. Nisam vozio sporo nego u skladu sa drugima. U Sinju sam tražio punionicu i našao je pored benzinske pumpe INA ali nije još u funkciji. Na ekranu je stajalo još 210 km dometa pa nije bila frka. Otišli smo pogledati čoju i prespavati. U nedjelju sam potegnuo do Splita u City center One na punjenje. Kada tamo na jednom mjestu se puni Tesla model S ukrajinskih tablica a na drugom mjestu piše Utičnica ne djeluje. Shocked I što sad, probao sam nazvati broj sa utičnice ali nitko se ne javlja, Otišao sam u shopping mall na informacije i tražio da dođe netko iz tehničke službe i resetira punionicu. Dečki su došli brzo i nakon par neuspjelih pokušaja uspjeli resetirati stvar i ja sam se dao na punjenje. Otišli smo u centar, šetali rivom i bili na Thompsonovom koncertu te smo oko 23 sata krenuli natrag po auto. Auto je bio napunjen 100 % i mogli smo mirno u Sinj na spavanac.

U ponedjeljak smo poslije doručka otišli do Knina i pogledali mimohod pa sam krenuo u Zagreb oko 12:40. Vožnja je tekla ugodno sa malo duljim stajanjem u Rastokama stigao sam do Petrolove pumpe u Karlovcu sa 47% u baterijama. Prikopčao sam se na brzu DC punionicu i za 20-tak minuta sam bio na 80%. Tada sam otkopčao i krenuo doma gdje sam starom cestom stigao u 19:05.

Eto tako je prošlo to daleko, daleko putovanje i super sam zadovoljan Konom i njenim dometom i sada stvarno mogu ići gdje želim bez ograničenja. Smile
[Vrh]
ijac

PostPostano: 6.8.2019. uto. 20:55    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bravo, to su gušti pogotovo kad se ima rezervar sa puno kWh i brz punjac
[Vrh]
DompaEV

PostPostano: 6.8.2019. uto. 22:14    Naslov: Citirajte i odgovorite

palac

Znaci Roman style domet s jednim punjenjem je oko 550 km, jako dobro Smile
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
lisicakm

PostPostano: 7.8.2019. sri. 14:07    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ajd stvarno mi je drago da si zadovoljan i da ispunjava sve zahtjeve. Lijepo putovanje
[Vrh]
miko

PostPostano: 9.8.2019. pet. 11:37    Naslov: Citirajte i odgovorite

Čestitam Romane palac palac palac
[Vrh]
Roman

PostPostano: 9.8.2019. pet. 16:45    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala svima na čestitkama. trebalo je ipak sreće za uhvatiti poticaje.
[Vrh]
banga

PostPostano: 14.8.2019. sri. 03:10    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kao prvo cestitke na kupnji da te dugo sluzi!

E sad par pitanja: Koji paket opreme je u pitanju? Da li imas heads up display? Te FCA i prednje parkirne senzore? Vozio sam konu elekticnu te sam puno videa gledao o koni i cini mi se best buy sto se cijene tice. Jedino lane assitent tj LFA je stvarno jako los ko ping pong se odbija u trakama! I sam se lomim oko kuonje jedne ali bi volio da ima FCA i prednje parkirne nego LFA iako mozda u buducnosti s nekim updejtom to poprave.

Kako stoji stvar sto se tice aplikacije? Ako imas istu mozes li kontrolirati klimu tj grijanje hladjenje preko app?
[Vrh]
zega

PostPostano: 14.8.2019. sri. 13:35    Naslov: Citirajte i odgovorite

banga je napisao/la:

E sad par pitanja: Koji paket opreme je u pitanju? Da li imas heads up display? Te FCA i prednje parkirne senzore? Vozio sam konu elekticnu te sam puno videa gledao o koni i cini mi se best buy sto se cijene tice. Jedino lane assitent tj LFA je stvarno jako los ko ping pong se odbija u trakama! I sam se lomim oko kuonje jedne ali bi volio da ima FCA i prednje parkirne nego LFA iako mozda u buducnosti s nekim updejtom to poprave.

Kako stoji stvar sto se tice aplikacije? Ako imas istu mozes li kontrolirati klimu tj grijanje hladjenje preko app?

Ako te bas zulja lane assist i "autopilot" fino kupis comma.ai openpilot i deri ko tesla...
https://comma.ai/
https://comma.ai/vehicles/Hyundai/Kona/2018/results
Steta sto nije supported za Konu ali kako je open source, i Kona ima sav potreban hardware, dalo bi se to sloziti...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
Roman

PostPostano: 26.8.2019. pon. 17:50    Naslov: Citirajte i odgovorite

banga je napisao/la:

Paket opreme se zove udobnost i ima grijanje prednjih siceva i grijanje volana. Nemam heads up display, to imaju najskuplje verzije, nemam prednje parkirne senzore. Probao sam LFA na autocesti pri brzini od 80 km/h i radi ali se stvarno odbija od crta malo lijevo pa malo desno ali čim se približiš crti pomiće volan. Onaj tko vozi iza tebe bi sigurno pomislio da si pijan. Smile
[Vrh]
Roman

PostPostano: 26.8.2019. pon. 18:03    Naslov: Citirajte i odgovorite

Palo je i drugo daleko, daleko putovanje do Zadra. Put sam odvozio odjednom bez uspunih punjenja. Išao sam starom cestom a autocestom od Gornje ploče kroz Sveti Rok pa van na Posedarje. Vožnja je tekla glatko i fino te sam skužio i tempomat ali nažalost nije progresivni nego običan pa i nije baš idealan ali dobro barem odmoriš nakratko nogu sa gasa. Inače je pedala gasa visoka pa moram držati nogu visoko a to zna biti neugodno pogotovo na duljem putu. Inače se vozim na vrhu gasa pa možda zato. Confused

U Zadru imaju dvije punionice jedna elenova kod staroga grada i jedna T-comova kod strukovne škole. Budući da je elenova bila zauzeta Teslom njemačkih tablica i Konom zadarskog zastupnika morao sam se puniti kod strukovne škole. No tamo je snaga koju punionica može dati tek 4,3 Kw pa sam se punio punih 8 sati. Dobro ostavio sam ga preko noći pa nije bila strka. Ipak nisam zato degradirao bateriju. Smile Sve u svemu lijepi dvodnevni izlet.

Slijedeći vikend idem na novo daleko daleko putovanje ali o tome kada za to dođe vrijeme. Smile
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električna vozila s tablicama
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Stranica 2 / 3.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.