<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Pitanje etreking 28"

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih bicikla
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
vmercep

PostPostano: 24.7.2019. sri. 08:29    Naslov: Pitanje etreking 28" Citirajte i odgovorite

Znači slažem ebike 28", frend mi dao artasove komponente, kotač i kontroler eb809xc koji je bio na SLA baterijama. i sad neke nedoumice, trenutno imam liion 10s5p ( sa BMS-om ) napravljenu od panasonic ćelija koju koristim na romobilu.
Kako kontroler nema izvode za regen, ja bi ih dodao... e sad dali ću imati problema sa baterijom tj zanima me dali će joj regen štetiti? LVC sam podesio na 30V sa 0,5 toleranciom, iako imam BMS, e sad me brine šta je sa HVCom kojeg ne mogu podešavati softverski na ovom kontroleru?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Cose

PostPostano: 24.7.2019. sri. 14:43    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne kuzim ovo sa izvodima za regen? Kontroler regen ima ili nema.

Ako je HVC na kontroleru podesen vise od napona baterija, onda bi mogao biti problem kad palis regen na punim baterijama.
[Vrh]
vmercep

PostPostano: 24.7.2019. sri. 16:31    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cose je napisao/la:

Ako je HVC na kontroleru podesen vise od napona baterija, onda bi mogao biti problem kad palis regen na punim baterijama.

Infeneon kontroler posjeduje regen ali nema izvedene žice. To cu lako rijesiti, samo me zanima koliki bi HVC trebao biti tj. Koliko vise moze biti od napona baterija koji je kad su full napunje e cca. 41V
[Vrh]
Cose

PostPostano: 26.7.2019. pet. 22:10    Naslov: Citirajte i odgovorite

vmercep je napisao/la:
Cose je napisao/la:

Infeneon kontroler posjeduje regen ali nema izvedene žice. To cu lako rijesiti, samo me zanima koliki bi HVC trebao biti tj. Koliko vise moze biti od napona baterija koji je kad su full napunje e cca. 41V

Ne bi smio biti visi od punih baterija, a ovisi kako je kontroler bio podesen - npr. za 36V olovo moze imati HVC 14-14.4V po akumulatoru tj. 42-43.2V, sto je vec granicno opasno za 10S litij.

Infineon kontoleri se uglavnom mogu programirati pa onda mozes to podesiti po svojem - ako baterije punis na 41V onda bi i HVC kontrolera trebao biti isto 41V pa nece paliti regen i puniti vec pune baterije.
[Vrh]
vmercep

PostPostano: 29.7.2019. pon. 09:42    Naslov: Citirajte i odgovorite

Je, ali mogu podesiti samo LVC programski.
Kako da podesim HVC? Koje otpore trebam mijenjati i na koliko? Dali su to R10 i R11, dali s njima diram i LVC ili samo HVC? Ako sam programski spustio LVC dali to znači da je i HVC spušten? Toliko pitanja a odgovora ni Smile
[Vrh]
Cose

PostPostano: 29.7.2019. pon. 11:40    Naslov: Citirajte i odgovorite

vmercep je napisao/la:
Je, ali mogu podesiti samo LVC programski.
Kako da podesim HVC? Koje otpore trebam mijenjati i na koliko? Dali su to R10 i R11, dali s njima diram i LVC ili samo HVC? Ako sam programski spustio LVC dali to zna�i da je i HVC spu�ten? Toliko pitanja a odgovora ni Smile

Ako dobro pamtim, Infineon kojeg sam imao si mogao posebno programski podesavati LVC/HVC, a ovo za otpore ne znam - to je mozda neka druga linija kontrolera, ali sumnjam da promjenom LVC mijenjas i HVC.
[Vrh]
vmercep

PostPostano: 31.7.2019. sri. 07:53    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cose je napisao/la:

Ako dobro pamtim, Infineon kojeg sam imao si mogao posebno programski podesavati LVC/HVC, a ovo za otpore ne znam - to je mozda neka druga linija kontrolera, ali sumnjam da promjenom LVC mijenjas i HVC.

A znam, vidio sam da neki imaju, ali ovaj nema mogućnost podešenja HVC-a.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih bicikla
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.