<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Nadogradnja bicikla za dostavu

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni bicikli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
grafcenatafce

PostPostano: 6.7.2019. sub. 16:33    Naslov: Nadogradnja bicikla za dostavu Citirajte i odgovorite

Pozdrav,

trebam nekoga tko se bavi nadogradnjom bicikla na području Zagreba, a i vaš savjet oko sljedeće situacije:

Sada vozim dostavu na biciklu Kona Dew i u 9h rada prijeđem 80km dnevno. Pošto se plaća po obavljenoj dostavi a posla ima puno, jako mi je bitno da budem što brži i da mogu što dulje radit kako bi mogao što više dostava obavit u jednom danu.

Krećem se pola među ljude, na svim mogućim trotoarima, Tkalća, Ilica, Britanac, Cvjetni, itd. i tu mi je pedaliranje idealno. Ali i pola vremena sam na kolniku i na uzbrdicama ala Medveščak, Nova Ves, Tušlanac itd. i taj dio želim da odrađuje isključivo e-motor.

Dakle, bitno mi je da imam 3 opcije: pedalec, samo e-motor i samo pedaliranje.

Vozim bicikl brzo po svakakvom grubom terenu i ne štedim ga pa je pogotovo zadnji kotač pod opterećenjem. Bicikl sad ovakav kakav je odlično drži ali zadnji e-motor ne dolazi u obzir. Pa bi trebao srednji onaj kod pogona, jel. Iako me brinu prelasci rizola pa što vi mislite?

Pošto ću bit 10h na cesti, bila bi idealna autonomija 100km bez pedaliranja (ili više čak), ali ne znam koliko je to moguće?

Brzina može 35-40 (ma i 25-30 je oke), bitnija mi je autonomija od brzine a i gledam što manje para dat.

Mislim ga vozit po svim vremenskim uvjetima, kiša, snijeg, hladnoća.

Kakav kit bi to trebao bit i znate li kod koga da kupim i da mi složi?

Gledao sam i nove bicikle sa prednjom suspencijom i 250W pa možda dat da mi netko makne to ograničenje, al ne znam baš kolko je to isplativo zbog autonomije a i moraš pedalirat stalno.

U svakom slučaju, znate li nekog tko se time bavi i pouzdan je pa da mi to složi?

Hvala!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
debeli

PostPostano: 7.7.2019. ned. 07:16    Naslov: Citirajte i odgovorite

Javi se...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Dankec

PostPostano: 8.7.2019. pon. 10:44    Naslov: Re: Nadogradnja bicikla za dostavu Citirajte i odgovorite

grafcenatafce je napisao/la:
Pozdrav,
...

Brzina može 35-40 (ma i 25-30 je oke), bitnija mi je autonomija od brzine a i gledam što manje para dat.

Mislim ga vozit po svim vremenskim uvjetima, kiša, snijeg, hladnoća.

Kakav kit bi to trebao bit i znate li kod koga da kupim i da mi složi?

Gledao sam i nove bicikle sa prednjom suspencijom i 250W pa možda dat da mi netko makne to ograničenje, al ne znam baš kolko je to isplativo zbog autonomije a i moraš pedalirat stalno.

U svakom slučaju, znate li nekog tko se time bavi i pouzdan je pa da mi to složi?

Hvala!

Ne znam zašto ne pedelec na usponima. Imam pedelec baš radi uspona i to je odlično - ispegla ti brdo. Išao je po snijegu, bljuzgi i po žestokoj kiši bez problema. Pokisnuli i on i ja do kosti - sat vremena nizbrdo po najgorem pljusku nošenim burom. Srednji motor 250W.

Mokar ili suh nema razlike - radi.

Do prije 10 godina sam bio zagrebački biciklist sa svakodnevnom vožnjom gradom, i još povremeno vozim bajk Zagrebom, pa znam o čemu pričaš da ti po centru ne treba motor.

Ja bi na tvom mjestu gledao što lakši pedelec (radi rinzola - da bude što lakše gore-dolje) sa središnjim pogonom.

U pravilu su središnji motori dosta visoko montirani, pa ne vidim da bi bilo problema ni kod viših rinzola da kresneš u motor.

To što ćeš pedalati uzbrdo, ne znači da ćeš se pritom umoriti. Sad želiš da te motor vuče uzbrdo jer ti je muka od napora. To kužim. Ali, zapravo s dobrim srednjim motorom su sve zagrebačke uzbrdice smijeh. Za pet minuta ćeš se popeti na vrh Nazorove i pitati da ti daju još brda. Prestizat ćeš aute uzbrdo ako ćeš htjeti.

Ograničenje brzine na 25 ne znači da ne možeš pedalati brže ako želiš. Samo ti ne pomaže motor. Po ravnom ga bez problema od 25 nateraš na 30 km/h- za čas. No, kod većine bicikala se to ograničenje može relativno jednostavno skinuti baš ako želiš.

Danko
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni bicikli
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.