<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Punjači za vozila u regiji
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni automobili
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
rkahler

PostPostano: 9.5.2019. čet. 13:55    Naslov: Citirajte i odgovorite

ELEN u Malom Lošinju
https://www.vecernji.hr/lifestyle/u-trajni-rad-pustena-prva-elen-punionica-na-losinju-1318181
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
rkahler

PostPostano: 31.5.2019. pet. 09:43    Naslov: Citirajte i odgovorite

Fakultet strojarstva i brodogradnje Zagreb
https://hydrogen.hr/punionice-za-elektricna-vozila-na-baterije/
[Vrh]
rkahler

PostPostano: 11.6.2019. uto. 20:42    Naslov: Citirajte i odgovorite

https://www.vecernji.hr/auti/hep-vodeci-promotor-elektromobilnosti-u-hrvatskoj-1325322
[Vrh]
BB

PostPostano: 12.6.2019. sri. 13:29    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel ovo neka provokacija stavidi DC u Gospić? zar nije prirodno da tu bude AC? smijeh
[Vrh]
zvonimir

PostPostano: 12.6.2019. sri. 17:10    Naslov: c Citirajte i odgovorite

Požega još nije otkrila struju.
[Vrh]
dfranc

PostPostano: 12.6.2019. sri. 17:11    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ni, Daruvar,samo za bicikle.lp
[Vrh]
zvonimir

PostPostano: 13.6.2019. čet. 09:53    Naslov: a Citirajte i odgovorite

dfranc je napisao/la:
Ni, Daruvar,samo za bicikle.lp

Kažu u požegi da su električni automobili-pomodarstvo.
[Vrh]
Cose

PostPostano: 13.6.2019. čet. 10:15    Naslov: Citirajte i odgovorite

BB je napisao/la:
Jel ovo neka provokacija stavidi DC u Gospiďż˝? zar nije prirodno da tu bude AC? smijeh

Ove DC oznake su za benzinske na autocestama koje ce biti AC + fast DC - u samom Gospicu i ispred muzeja u Smiljanu su AC punionice (Type2 22kW). Very Happy
[Vrh]
Roman

PostPostano: 21.6.2019. pet. 18:26    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bio sam jučer na jednodnevnom izletu autobusom u Crikvenicu i kada smo išli tamo stali smo na odmorištu Ravna Gora. Tamo postoji AC DC punionica. Drži je MOL i naplaćuje se punjenje i to za AC po 54,90 kn za jedno punjenje bez obzira koliko se struje uzme a za DC 74,90 kn po punjenju. Punionica normalno zjapi prazna pa se čak u nedostatku prostora i autobusi parkiraju na njoj. Po toj cijeni je normalno da zjapi prazna a recimo za punjenje Traubeka je totalno neisplativo. Isplativo je tek za Teslu ili Rimca C2 jer ako su prazna pa uzmu 100 kwh odnosno 120 kwh onda to iznosi 0,749 kn/kwh kod Tesle odnosno 0,624 kn/kwh za C2. To je za DC punjenje jer AC ionako nema smisla zbog predugog trajanja.

U povratku smo stali na odmorištu Vukova Gorica i tamo je elenova punionica koja je za sada skroz besplatna. Ipak se kreće ali MOL je ipak pretjerao cijenama.
[Vrh]
eltico

PostPostano: 22.6.2019. sub. 08:33    Naslov: Citirajte i odgovorite

I ja sam u utorak išao do ZG i nazad. Svi punjači koje sam prije 2 mj. prošao u probnom periodu bez naplate, sada su prazni. Razgovarao sam i sa djelatnicom u Ravnoj gori, ali oni zapravo misle da vozači EV nežele plačati, pa sam pokušao objasniti da nije problem platiti ali po kW...
Poslao sam i mail Tiffonu još u probnom periodu. Objašnjenje je da se u HR nesmije preprodavati struja. OK, to znamo, ali usluga punjenja po kW valjda smije. Neznam!?
U Rovinju sam u nedelju isprobao punjač koji preko Plugsurfing obračunava 0,222kn/min = 13kn /sat. Ipak bolje nego po broju punjenja.
[Vrh]
OldDog

PostPostano: 14.7.2019. ned. 07:35    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ogulin. Nova punionica. upisana je u PlugShare.
Nisam bio sa električnim pa je nisam isprobao.
Malo mi je čudno da za punjenje treba nazvati "besplatni broj" u Sloveniji. (+386...)
Par slika:

[Vrh]
eltico

PostPostano: 16.7.2019. uto. 08:11    Naslov: Citirajte i odgovorite

Takvu sam vidio u Opatje Selo (Slo) na susretu DeMS ispred ugostiteljskog objekta.
Sviđa mi se način aktivacije bez kartice.
[Vrh]
Roman

PostPostano: 16.7.2019. uto. 17:48    Naslov: Citirajte i odgovorite

U nedjelju sam bio u Jastrebarskom. Nije neko daleko putovanje pa ga nisam opisivao ali sam išao od Samobora preko Plješivice pa je bilo i uzbrdo i nizbrdo. No došavši u Jasku prikopčao sam se na elenovu punionicu u centru ali iako je pokazivala znakove života i upalila punjače u autu nije davala ampere za punjenje. To mi se dogodilo prvi puta pa neznam što je krivo. Prvo sam pomislio da je crkao 40 A punjač pa sam prikopčao 16 A ali ista stvar, punjač radi ali ne daje struju u A. Zatim sam otišao na drugu punionicu u Jaski kod glazbene škole i tamo se uz poteškoće (ne radi display - pa ne znaš što punionica hoće) ipak po intuiciji i iskustvu uspio prikopčati i punjači u autu su radili normalno. Sada mene zanima koja je to fora sa elenovom punionicom da nije davala ampere no nešto sigurno nije u redu. Možda će to uskoro popraviti ali tako da znate ako se netko tamo namjerava puniti, punionica radi ali ne radi. Shocked
[Vrh]
Cose

PostPostano: 16.7.2019. uto. 19:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

Roman je napisao/la:
U nedjelju sam bio u Jastrebarskom. Nije neko daleko putovanje pa ga nisam opisivao ali sam išao od Samobora preko Plješivice pa je bilo i uzbrdo i nizbrdo. No došavši u Jasku prikopčao sam se na elenovu punionicu u centru ali iako je pokazivala znakove života i upalila punjače u autu nije davala ampere za punjenje. To mi se dogodilo prvi puta pa neznam što je krivo. Prvo sam pomislio da je crkao 40 A punjač pa sam prikopčao 16 A ali ista stvar, punjač radi ali ne daje struju u A. Zatim sam otišao na drugu punionicu u Jaski kod glazbene škole i tamo se uz poteškoće (ne radi display - pa ne znaš što punionica hoće) ipak po intuiciji i iskustvu uspio prikopčati i punjači u autu su radili normalno. Sada mene zanima koja je to fora sa elenovom punionicom da nije davala ampere no nešto sigurno nije u redu. Možda će to uskoro popraviti ali tako da znate ako se netko tamo namjerava puniti, punionica radi ali ne radi. Shocked

Sve takve probleme im treba javiti pa ce biti brze rijeseni - ne mogu popravljati ako ne znaju da postoji kvar. Confused
[Vrh]
IcyTexx

PostPostano: 16.7.2019. uto. 21:49    Naslov: Citirajte i odgovorite

Roman je napisao/la:
Isplativo je tek za Teslu ili Rimca C2 jer ako su prazna pa uzmu 100 kwh odnosno 120 kwh onda to iznosi 0,749 kn/kwh kod Tesle odnosno 0,624 kn/kwh za C2. To je za DC punjenje jer AC ionako nema smisla zbog predugog trajanja.

Teško, jer je punjač 50kW. Neisplativo je kako god okreneš.
Tesle u pravilu neće stajat tamo kad je Supercharger brži i jeftiniji.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni automobili
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... , 16, 17, 18  Sljedeća
Stranica 17 / 18.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.