<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Traubek II
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... 28, 29, 30

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električna vozila s tablicama
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
eltico

PostPostano: 14.11.2018. sri. 09:31    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cose je napisao/la:
eltico je napisao/la:
Vidim ja da �e se Roman odva�iti i do mora palac

Treba mjesec dana godisnjeg da bi bio dva tjedna na moru - plus po tjedan dana za odlazak i povratak. Very Happy

Iskustvo neprocjenjivo, a za sve drugo tu je,.... Smile
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Roman

PostPostano: 18.11.2018. ned. 15:27    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jučer sam bio u IKEA-i, to nije neko daleko putovanje ali samo za informaciju punjači kod njih su proradili na T-comovu karticu tako da to znate. Ali nažalost punjač u Sisku još uvijek ne radi sa Plug Sharingom, kako doći do njih da to poprave.
[Vrh]
Roman

PostPostano: 24.3.2019. ned. 10:15    Naslov: Citirajte i odgovorite

Došlo je lijepo vrijeme pa sam opet započeo sa "dalekim putovanjima". Ovaj puta nije bilo toliko daleko ali je jedinstveno zato što sam prvi put u električnoj povijesti Traubeka prešao državnu granicu i ušao u Sloveniju. Sada već imam ne samo gradski, ne samo međugradski nego i međunarodni domet. Smile

Naime, ja i moj prijatelj smo krenuli u Brežice čisto turistički a usput smo onda i kupili par sitnica u njihovim shoping centrima. Sve je krenulo u 7:30 kada sam krenuo iz garaže i došao u 11 km udaljeni City Center One West u jankomiru gdje sam se prikopčao dolje u garaži te malo prošetao centrom. U 10 sati je došao prijatelj pa smo krenuli put Samobora starom samoborskom cestom pa se tamo nakon 17 km vožnje opet na sat vremena prikopčali na punionicu te prošetali gradom. Do sada je sve bilo poznato i isprobano a tada kreće avantura odlaska preko granice. No, strahu nije bilo mjesta jer smo bez problema došli do granice, prešli granicu i krenuli put Brežica. Tu moram reći da svi putokazi vuku na autocestu ali mi smo uspjeli naći staru cestu uz mala odstupanja od najbolje rute jer nas je putokaz odveo u neko selo uzbrdo ali ništa strašno, Traubek izvlači brda kao veliki. Smile

Stigavši u Brežice naišli smo na neki shoping centar pa smo tamo odlučili stati, malo se odmoriti i nešto prigristi. Nakon toga smo bez problema uspjeli naći punionicu kod glasbene šole i ni bla zasedena. Kako sam se prije raspitao kod dečki koji su već tamo bili nije potrebna nikakva kartica za početak punjenja i to stvarno radi. Samo uključiš kabel i puniš. Sada smo se još malo prošetali po centru koji je stvarno pust u subotu oko 12 sati. Popili smo piće u kafiću i vratili se natrag do Traubeka koji se za to vrijeme napunio do kraja. (što znači da je stvarno mala potrošnja). Krenuli smo natrag prema granici i Samoboru te se ponovno prikopčali na punionicu pa otišli na kremšnite i laganu šetnju. Nakon toga smo bez problema stigli doma oko 17 sati što znači da je ovo daleko putovanje trajalo samo 7 sati a prošli smo sve skupa oko 95 km. skace od srece

Sada bih samo najavio svoje slijedeće planirano "daleko putovanje". Ovaj puta bi to bilo u Varaždin. Ruta bi bila Zagreb - West Gate - Zabok - Krapina - Trakoščan - Lepoglava (ili Donja Voća) - Varaždin. Povratak bi išao rutom Varaždin - Novi Marof - Zelina - IKEA - Zagreb

Budući da bih volio obići što više znamenitosti i razgledati mjesta to bi bilo dvodnevno putovanje sa spavanjem u Varaždinu. Zato molim dečke iz Varaždina ako znaju za kakav povoljan smještaj (hostel ili privatno za dvije osobe) u blizini punionice neka slobodno jave. Također bih se i volio susresti sa forumašima iz Varaždina. Osim toga ako bi netko još želio svojim autom ići na to putovanje slobodno se priključi. Smile To bi bilo jedan vikend u četvrtom mjesecu.
[Vrh]
max

PostPostano: 24.3.2019. ned. 13:38    Naslov: Citirajte i odgovorite

a nebi do Čakovca ? Ima punionica i kod hostela i hotela , ma ima njih Smile
[Vrh]
Tomy

PostPostano: 24.3.2019. ned. 14:21    Naslov: Citirajte i odgovorite

Može, Max je sve rekao...samo reci kad si tu i nađemo se s nekom strujnom vozilicom, makar i biciklom Very Happy
[Vrh]
Roman

PostPostano: 26.3.2019. uto. 17:33    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nadam se i Čakovcu u dogledno vrijeme jer bih volio Traubekom otići u Mađarsku po neke dijelove za njega.
[Vrh]
Roman

PostPostano: 28.4.2019. ned. 11:19    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jučer sam ponovno bio na dalekom putovanju. Ovaj puta sam obišao tri grada. Krenuo sam od doma u 7:20 pa put Velike Gorice gdje sam se prikopčao kod MC Donaldsa na pola sata dok sam otišao u pekaru nešto pojesti. Zatim sam krenuo put Siska gdje sam uspješno stigao nakon 56 km vožnje do punionice. Budući da plugsurf na toj punionici ne radi dogovorio sam unaprijed telefonom da mi karticu preda prometni redar. On je došao za 5 min i prikopčao sam se i punjenje je počelo. Inače to je mlađi dečko pa se začudio Traubeku i dobro ga uslikao sa svih strana. Osim njega bilo je tu i drugih znatiželjnika pa sam morao održati predavanje o električnim autima. Smile

Krenuo sam u šetnju gradom i naišao u pješačkoj zoni na street food festival pa sam mogao probati domaća jela i pića tako da sam i sebe malo napunio. Smile Nakon par sati šetnje Traubek je bio pun i krenuo sam dalje kroz odransko polje preko Martinske Vesi do Posavskih Brega i dalje u Ivanć Grad. Tamo sam se prikopčao i krenuo u šetnju. Nakon dva sata šetnje Traubek je bio dovoljno napunjen za ići dalje. Ovaj puta sam izabrao rutu koja je išla nazad preko Posavskih Brega pa skrenuo desno prema Ježevu pa prešao autocestu kod Obedišća Ježevskog pa dalje kroz Donju Gredu, Črneca Dugoselskog i Rugvičkog do rotora kod benzinske pumpe Apios. Tamo se nalazi i Tesla Supercharger što sam malo pogledao i uočio da na dva mjesta piše Model 3 friendly što znači da ima i CCS priključak. Tu sam ponovno prešao autocestu pa kroz Dragošičku, Jalševec Nartski, Čistu Mlaku, Trstenik Nartski te Otok Svibovski došao u IKEA-u. Tamo sam se prikopčao na punionicu kod onih malih Slavonsko-Dalmatinskih kućica. To su nove punionice a ima ih 6 mjesta za ostale elektro aute i četiri AC mjesta za Teslu. Tu je zanimljivo da netreba nikakva kartica već samo uključiš konektor i pritisneš Start. Za prekid je dovoljno pritisnuti Stop i gotovo. To baš i nije najsigurnije jer te netko može slučajno ili namjerno zeznuti pa prekinuti punjenje pritisnuvši Stop. Tu prije svega mislim na klince koji stišću sve po redu.
Confused
Malo sam se prošetao tim kućicama i IKEA-om a na parkingu IKEA-e sam vidio da su maknuli dva mjesta za AC punjenje i postavili brzi DC punjač ali on još nije u funkciji. Nakon sat i pol krenuo sam nazad doma gdje sam stigao oko 19:25. Još sam se malo provozao po gradu tako da sam ukupno prešao 159 km a put je trajao samo 12 sati. Smile
Do slijedećeg putovanja, pozdrav!
[Vrh]
Willys

PostPostano: 28.4.2019. ned. 19:04    Naslov: Citirajte i odgovorite

Samo naprijed! palac
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
OldDog

PostPostano: 29.4.2019. pon. 06:16    Naslov: Citirajte i odgovorite

palac Pošto niču nove punionice,mogao bi Traubek ovo ljeto vidjeti more. Very Happy
[Vrh]
zvonimir

PostPostano: 29.4.2019. pon. 09:53    Naslov: traubek 2 Citirajte i odgovorite

Čestitam na pothvatu.
[Vrh]
lisicakm

PostPostano: 30.4.2019. uto. 12:47    Naslov: Citirajte i odgovorite

Čestitam Very Happy
[Vrh]