<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Rade Končar tip: ISTa 134-B3/B4, 72V / 87,5A, 5KW, 2200 rpm
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Motori
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ZEN

PostPostano: 18.8.2015. uto. 19:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koje su dimenzije radeta od pumpe i pogonskog? Googlam al ne mogu naći ...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
bmwcabrio

PostPostano: 18.8.2015. uto. 23:00    Naslov: Citirajte i odgovorite

ZEN je napisao/la:
Koje su dimenzije radeta od pumpe i pogonskog? Googlam al ne mogu naći ...

od pumpe je 35cm dužina i 25cm promjer.
pogonski je slične dužine ali je promjer oko 30cm.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ZEN

PostPostano: 18.8.2015. uto. 23:08    Naslov: Citirajte i odgovorite

palac
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Misko1987

PostPostano: 9.8.2016. uto. 19:48    Naslov: Citirajte i odgovorite

mene zanima gdje se je sve ugrađivao ?
u koje marke viličara i kojih još strojeva da ako se uputim u potragu da znam što tražiti ?
indos viličar ako se nevaram ?
[Vrh]
lisicakm

PostPostano: 9.8.2016. uto. 21:04    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da , indos
[Vrh]
Jankkec

PostPostano: 31.1.2019. čet. 18:47    Naslov: Citirajte i odgovorite

Par stvari me muci oko tih koncara pa da mi pomognete.

Taj motor sa vilicara od 5kw koji se vrti 2200 o/min je od pumpe i kolko sam skuzio treba skinut ventilator da bi ga se spoilo na getribu. Ili se moze spoit na ovu stranu ko na slici ???

A pogonski koncar od 5kw ima 1400 o/min ali sam negdje tu procito da se moze dignut na 2200 o/min i ima osovinu koja viri tako da ventilator ostaje.

Sad mene zanima koji je od ta dva motora bolji za ugradit u auto ???

Spremam se na proljece krenut slagat neku preradu pa bi sad dok je zima krenuo nabavljat dijelove.
[Vrh]
Tomy

PostPostano: 31.1.2019. čet. 22:29    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mali Rade je za pumpu nije baš namjenjen za kontinuirani pogon, mada u mnogim preradama on to jako dobro podnosi i puno je lakši od pogonskog, a i okretaji su ok ako digneš napon na 96V...zato ga i ljudi više upotrebljavaju. Pogonski je težak i ima manje okretaja, ali bolje podnosi regen i za kontinuirani pogon je bolji...na tebi je da odlučiš. Pogon sa strane ventilatora većina radi zbog lakšeg pristupa i spajanja te skida ventilator. Spajanje na stranu pumpe je kvalitetniji način...radio je to Čubi na Kadetu, ali ne znam da li još vozi. Probaj ga kontaktirati pa vidi, možda ima što gotovo. Lp
[Vrh]
Cose

PostPostano: 1.2.2019. pet. 10:57    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tomy je napisao/la:
Mali Rade je za pumpu nije ba� namjenjen za kontinuirani pogon, mada u mnogim preradama on to jako dobro podnosi i puno je lak�i od pogonskog, a i okretaji su ok ako digne� napon na 96V...zato ga i ljudi vi�e upotrebljavaju. Pogonski je te�ak i ima manje okretaja, ali bolje podnosi regen i za kontinuirani pogon je bolji...na tebi je da odlu�i�. Pogon sa strane ventilatora ve�ina radi zbog lak�eg pristupa i spajanja te skida ventilator. Spajanje na stranu pumpe je kvalitetniji na�in...radio je to �ubi na Kadetu, ali ne znam da li jo� vozi. Probaj ga kontaktirati pa vidi, mo�da ima �to gotovo. Lp

Osim sto je laksi pristup sa strane ventilatora (dobra duzina osovine i kajla), na tu stranu je i dobar smjer vrtnje motora (ne treba okretati), a od ventilatora ionako nikakve koristi jer se motor ne vrti na vecem broju okretaja pa treba svakako staviti stalno prisilno hladjenje.
[Vrh]
Jankkec

PostPostano: 1.2.2019. pet. 12:32    Naslov: Citirajte i odgovorite

Znaci za sad sve u korist motora od pumpe.

Naso sam ovo kaj je Čubi slago na radnu stranu motora i zgleda mi vrlo lako izvedivo ali kontra strana vrtnje nije zdravo za položaj cetkica i taj ventilator ak se ne vrti na 2200 o/min nije bas od neke koristi. Osim ako sam u krivu ???

Moram napomenut da bi mi auto prvenstveno sluzio za dionicu Zagreb-Samobor-Zagreb i tu ima dosta autoceste di imam zelju vozit 80kmh. Peta brzina 2200 o/min i to bi mogla bit ta brzina.

Cito sam tu po forumu da su pogonski tezi za cca. 20kg ali je ipak namjenjen za pogon. Sad je meni u glavi dilema kad se dignu okretaji prespajanjem pobude gubi li se tu što na performansam i na kraju ima li smisla i potrebe stavljat 20kg teži motor.
[Vrh]
Cose

PostPostano: 1.2.2019. pet. 13:57    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jankkec je napisao/la:
Moram napomenut da bi mi auto prvenstveno sluzio za dionicu Zagreb-Samobor-Zagreb i tu ima dosta autoceste di imam zelju vozit 80kmh. Peta brzina 2200 o/min i to bi mogla bit ta brzina.

Cito sam tu po forumu da su pogonski tezi za cca. 20kg ali je ipak namjenjen za pogon. Sad je meni u glavi dilema kad se dignu okretaji prespajanjem pobude gubi li se tu �to na performansam i na kraju ima li smisla i potrebe stavljat 20kg te�i motor.

Moj Punto je bez problema prelazio autoput Zg-Ka pri stalnih 90km/h (Rade od pumpe s prisilnim hladjenjem).
[Vrh]
Willys

PostPostano: 1.2.2019. pet. 20:57    Naslov: Citirajte i odgovorite

Iz mog iskustva mogu ti reći da ako ti je auto do 1100kg uzmi malog Radu sa prisilnim hlađenjem i montiraj ga na stranu ventilatora. Ako ga želiš montirati na stranu pumpe OBAVEZNO treba zamaknuti četkice jer u suprotnom će ga kružna vatra ubiti vrlo brzo. Napon 100-110V ide bez problema i ide preko 3000o/min.

Što se pogonskog tiče on je robusniji i namijenjen za S2 režim rada te podnosi veća opterećenja no prespajanjem namota u paralelu neide više od 1400o/min na 72V!!! Ako želiš njega koristiti odi na minimalno 110V! Ja sam ga probao na 120V na direct drive bez getribe i ide s tim naponom. Problem kod njega je promjer pa kod nekih auti smeta za desnu poluosovinu pa je bolji izbor mali rade, a pogotovo zbog napona.
Ako ćeš trebati pomoć oko spajanja s getribom bilo kojeg slobodno se javi...

Smile
Rade je zakoooon!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Motori
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Stranica 10 / 10.

Forum(o)Bir: