<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Haibike SDURO 1.0 Hardnine -recenzija

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni bicikli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Dankec

PostPostano: 19.11.2018. pon. 16:06    Naslov: Haibike SDURO 1.0 Hardnine -recenzija Citirajte i odgovorite

Na ovom forumu sam naučio mnogo o električnim biciklima prije nego sam se odlučio na kupnju. Zato pišem ovu recenziju da se odužim.

Na kraju sam se odlučio za ovo: https://huni-bike-shop.hr/images/stories/virtuemart/product/Haibike%20SDURO%20HardNine%201_0.jpg

Radi se o brdskom biciklu najjeftinije Haibike klase. Kotači su 29" na što sam se trebao naviknuti budući da su gume teške i pri većim brzinama kotači imaju strahovitu inerciju. Navikao sam na 28" cestovne kotače. Trebao sam naučiti (uz padanje) kočiti ranije i bolje se naginjati u zavojima. Nevjerojatno kako juri nizbrdo i koliko ga trebam obuzdavati.

Bic je pedelec - skroz u skladu sa svim zakonima. Dok pedaliraš, motor Yamaha mid-drive radi - sve do 25km/h. Do 26km/h još radi ali slabije. Na 27 se skroz gasi.. Ali zabavno ga je voziti, pogotovo uzbrdo. Živim u primorskom - iznimno brdovitom kraju, tako da mi je elektrika trebala za savladavanje uzbrdica. Ovaj motor tera uzbrdo jako dobro. Najveći mi je gušt krenuti uzbrdo na srednjoj razini asistencije, i onda nakon stotinjak metara staviti u najvišu "Beam me up Scotty!".

Brinuo sam se za domet budući da je to najslabija baterija u ponudi 400Wh. Začudio sam se koliko malo struje troši. Naime, na turama od 20-tak kilometara najviše sam uspio potrošiti 30% baterije. Ponavljam - ne radi se o ravnici, već uzbrdo ili nizbrdo i uglavnom je na najvišoj razini asistencije. A nizbrdo ionako ne pedaliram, već juri sam kao lud. Baš me zanima koliku turu mogu zapravo napraviti s jednim punjenjem. Ciklokomp tvrdi da s najvišim stupnjem asistencije mogu voziti 64km. To mi zvuči savršeno!

Imam 82kg. Vjerujem uz bicikliranje - gotovo svakodnevno uskoro pasti na 80. Very Happy

Vilica, makar najjeftinija Santour radi svoj posao dobro i ne vidim da pušta ulje. Kočnice također rade poprilično dobro.

Mehanika je Shimano Altus - dosta treba biti pažljiv sa shifterom i stvarno se maksimalno držati one "shiftaj prije uspona".

Prednosti: Motor s izuzetnim momentom (70Nm) vere se uz svako brdo. Jednostavan i čvrst LED displej. Rama i opći dojam kvalitete bicikla. Domet.
Nedostaci: Mehanički prijenos bi mogao biti bolji.

Hvala svima koji ste me nagovorili na srednji motor i uputili me da gledam Newton-metre a ne Watte i kilovate! Za brdo - mid-drive. Točka.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bratkooo_1981

PostPostano: 19.11.2018. pon. 20:16    Naslov: Citirajte i odgovorite

Čestitke na odličnoj kupnji.
Jako mi se sviđa bicikl.
palac palac
[Vrh]
Dankec

PostPostano: 20.11.2018. uto. 09:13    Naslov: Citirajte i odgovorite

bratkooo_1981 je napisao/la:
Jako mi se sviđa bicikl.
palac palac

Hvala!

Bi li što promijenio na bicu? Bi!

- probušio bi negdje na rami rupe za držač bidona
- promijenio bi Altusa za nešto robusnije
- možda bi čak išao na manje kotače 27,5? Nisam siguran još.
- Stavio bi Magura ili Shimano XT kočnice umjesto ovih Tektro.

I sve skupa bi me došlo ko Svetog Petra kajgana. Tako da ću vjerojatno samo uživati u biciklu ovakvom kakav je. Samo me muči taj držač za bocu gdje ga okačiti.
[Vrh]
papicdu1

PostPostano: 20.11.2018. uto. 16:44    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kaj kosta bic?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
tihomir40

PostPostano: 20.11.2018. uto. 18:30    Naslov: magura mt5 Citirajte i odgovorite

Dankec je napisao/la:
bratkooo_1981 je napisao/la:
Jako mi se sviđa bicikl.
palac palac

Hvala!

Bi li što promijenio na bicu? Bi!

- probušio bi negdje na rami rupe za držač bidona
- promijenio bi Altusa za nešto robusnije
- možda bi čak išao na manje kotače 27,5? Nisam siguran još.
- Stavio bi Magura ili Shimano XT kočnice umjesto ovih Tektro.

I sve skupa bi me došlo ko Svetog Petra kajgana. Tako da ću vjerojatno samo uživati u biciklu ovakvom kakav je. Samo me muči taj držač za bocu gdje ga okačiti.

ja stavio maguru mt5 i predobre kocnice po meni bolje od xt jer probao oboje, super ti bajk
[Vrh]
bratkooo_1981

PostPostano: 20.11.2018. uto. 21:40    Naslov: Citirajte i odgovorite

papicdu1 je napisao/la:
Kaj kosta bic?

https://www.huni-bike-shop.hr/hr/e-bicikli/haibike-sduro-hardnine-1-0-detail
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna