<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Molim praktičnu pomoć oko nabave baterija
Idite na Prethodna  1, 2

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Baterije
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Hrc1

PostPostano: 7.11.2018. sri. 20:39    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pumpa ima kao 550W ali kao da na njoj piše da može vuć 900W ( vjerojatno veće opterećenje) ako sam dobro skužio, tako i piše na inverteru 9xxW.
Šta se ne prazni olovo do kakvih 50%, onda bi trebao 6000Wh x 2 pa + rezerva zar ne?
Htio bi stavit LiFePO4 ali bi ih isto tako praznio do kakvih 50% pa da duže traju?
Da li može ovaj inverter dobro punit LiFePO4 te da li trebam BMS?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
dmeter

PostPostano: 7.11.2018. sri. 20:54    Naslov: Citirajte i odgovorite

grujo je napisao/la:

Pa ja sam zaljevao jagode po noci i najbolje rezultate sam imao tako , ujutro kad zalijem voda ne stigne da ode u dubinu i da se vlaga rasiri na kompletnu zemlju ispod folije samo bude mokar dio oko sistema kap po kap , inace ako imas crnu foliju i kada je vani +30 za 24 sata ti ispari 1 litra vode na 1 metar kvadratni , ako je + 34 vani tada ti je to skoro 2 litre vode , pa sad uzmi dali vredi zaljevati po noci , naravno da korjen ne radi ( u stvari korjen radi stalno ali nema fotosinteze ) ali je zato zemlja povukla vlagu a nije oslo bogu pod oblake .

Jagode imaju nisku toleranciju na suš i slabu odvodnju zbog plitkog korijenskog sustava.

zavisno o sorti jagode imaju 90% korijena u 15 cm tla, dok veliki di sorara ima u vrhu korjen od 7 do 10 cm.

Ova osjetljivost na sušu čini navodnjavanje posebno učinkovita za proizvodnju jagoda.

Najučinkovitije je navodnjavanje rano ujutro, kada se gubici isparavanja mogu zadržati na minimumu.

Zahtjevi za navodnjavanje jagoda

Jagode mogu zahtijevati veće stope navodnjavanja ili pažljiviji nadzor razine vlage tla zbog plitkih korijenskih sustava. Navodnjavanje crijeva na laganim tlima s crnim najlonskim mulchom može zahtijevati primjenu stope od (5 l / m2)+- dnevno. Bez mulcha trebala bi biti dovoljna 37 l / m2 dnevno.

obavezno nabavi ovo

https://www.metergroup.com/environment/products/teros-12/?utm_source=cpc&utm_medium=google&utm_campaign=teros12&creative=286686502295&keyword=soil%20moisture%20sensor&matchtype=b&network=g&device=c&gclid=EAIaIQobChMIu5v0o_bC3gIVlYbVCh09gA0vEAAYASAAEgLJ-_D_BwE

https://www.rainbird.com/sites/default/files/media/documents/2018-02/bro_SMRTY.pdf

overwatering ti je smrt za biljke a i za samo tlo kroz 10-20 godina ga pretvoriš u jalovo

koliko m2 imaš pod jagodama.

utvrdiš tada tvoje max dnevne potrebe,(u cvetanju je najveća potreba za vodom)

Od vlasnika patenta za svoje jagode pitaš potrebe za vlagom u raznim fazama uzgoja i naravno potrebe za kojim umjetnim gnjojivom u kojim fazama.

u svakom redu bi imao recimo ovakvih
https://www.ebay.com/itm/Digital-LCD-Soil-Moisture-Sunlight-Temperature-2in1-Meter-Tester-Long-Probe-X/142843953092?hash=item214229bfc4:m:m_hTIquQ-269tTzfiubcRVg:rk:12:pf:0

ili ovo pod zemljom . zaliti u epoxy itd
https://www.ebay.com/itm/Soil-Humidity-Hygrometer-Moisture-Detection-Sensor-Module-with-Wire-for-Arduino/122652292522?epid=21016652933&hash=item1c8ea575aa:g:kmMAAOSwGoJbVoOD:rk:3:pf:0
[Vrh]
grujo

PostPostano: 7.11.2018. sri. 21:26    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pozz

Vise nemam jagode , ove godine je bilo zadnje , jednostavno posto ja i supruga radimo a ima dosta i drugog posla ( oko elektronike ) odlucili smo se da prestanemo s jagodama , imao sam najvise 5500 sadnica , to ti je cca 1500 m2 , kasnije sam sveo na dva plastenika od po 65 metara duzine i 4.75 sirine , to je cca 3000 sadnica .
[Vrh]
Hrc1

PostPostano: 11.11.2018. ned. 23:31    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da li bi mi ovo bilo onda ok, ovakva 4 komada.

https://www.shop-muenchner-solarmarkt.de/hoppecke+sun+power+vl+bloc+6V+270.htm

Ili još isplativije u smislu više Ah ovih 12 komada.

https://www.shop-muenchner-solarmarkt.de/Hoppecke+sun+-+power+VL+280.htm
[Vrh]
shims

PostPostano: 18.11.2018. ned. 14:02    Naslov: Citirajte i odgovorite

Na jednom djecjem quadu imam 3 olovne baterije u seriju. Svaka 12v 12ah. Dvije se jos nekkao drze jedna je za baciti. Da li kupiti jednu novu i spojiti je sa ove 3 stare? Da li postoji jedna od 36v 12ah? Ili je mozda najbolje sam sloziti sustav sa novim 3.7v i da na kraju bude 36v. Sto bi vi preporucili i gdje najpovoljnije kupiti?
[Vrh]
grrga

PostPostano: 18.11.2018. ned. 18:24    Naslov: Citirajte i odgovorite

Naravno da postoji. Čak možeš koristiti i originalni punjač. Najpovoljnije je sigurno tu na forumu.
[Vrh]
shims

PostPostano: 18.11.2018. ned. 19:14    Naslov: Citirajte i odgovorite

Originalni punjac je 36V i mislim 1.5A. I mislio sam koristiti originalni. U chipoteci ima olovna baterija cca 300kn. Prednost je sto mogu ostaviti ostale 2 stare samo pitanje je u kakvom su stanju. Da li se isplati kupiti celije od 3.6V pa lemiti ih u box?
[Vrh]
grrga

PostPostano: 19.11.2018. pon. 19:36    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako tražiš low budget riješenje onda kupi te 3 od 300 kn i riješio si stvar.

Ako želiš litij trebaš bar 40-50 čelija x 20 kn ćelija (ovisno o tipu i kapacitetu), holdere, bms, nikal traku te aparat za točkasto varenje ćelija. Nije da se ne mogu i lemiti ali za to treba puno iskustva i dobra lemilica da ne upropastiš ćelije grijanjem. Ako se razumiješ u baterije možeš sve i sam a ako ne bolje je da ne pokušavaš upropastiti 1000kn u ćelijama.

Ubacivanje litija samo umjesto krepanog olovnog akumulatora ne treba niti sanjati.
[Vrh]
shims

PostPostano: 19.11.2018. pon. 21:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

Znaci ako se poleme celije za njih ipak treba Bms. Ne mogu se puniti postojecim punjacem preko motor drivera?
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Baterije
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Idite na Prethodna  1, 2
Stranica 2 / 2.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.