<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Samogradnja vjetrogeneratora (nacrti,slike,ideje....)
Idite na Prethodna  1, 2, 3

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Vjetrenjače
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ogi
Site Admin

PostPostano: 21.3.2012. sri. 01:29    Naslov: Citirajte i odgovorite

VIKSA je napisao/la:

Bok! Ima li još takvih motora ili nešto slično?

Dobrodošao! Smile

Trenutno ne, javim kada će biti
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
el_žižak

PostPostano: 2.6.2014. pon. 14:51    Naslov: Citirajte i odgovorite

solarnevo1 je napisao/la:
Ljudi sta jos nitko nije izradio vjetrenjacu u samogradnji?? sljedeci mjesec cu je spojiti i mjeriti proizvedenu energiju da viidmo koliko moze proizvesti u 30 dana preko ljeta...

Solar, mene zanima jako. Jesi uspio šta sa mjerenjem? Nisam našao slike i podatke završenog posla, gdje se nalazi, gabariti generatora, elise. Koji su bili predviđeni a koji dobiveni naponi, snaga itd. U izgradnji, osim broja zavojnica i predviđenog napona, ne zna se koja je debljina žice, koliko namotaja po zavojnici, spoj delta(trokut) ili zvjezda?

Puno bi značili ti podaci za sve one koji bi se htjeli upustiti u samogradnju kompletne vjetrebnjače a ne samo pojedinih djelova npr, elise ili samo generatora itd.

Inače po ovome što vidim, stvar izgleda odlično, sviža mi se. NIsam siguran, ali mislim da sam pročitao na forumu da se nečija vjetrenjača u samogradnji raspala ili da je dala svoje na prvom jačem vjetru. Ne znam dal se radi o tvojoj ali se sjećam da se spominjala disk kočnica, a na slikama vidim da to tvoja ima... Stvarno bi mi bilo žao da je samogradnja tako završila bez ozbiljnih testova i podataka. Držim fige da to nije ta o kojoj sam čitao na forumu.

@ EV; nadam se da nije problem ako dižem iz mrtvih temu koja je hladna koju godinu, ali nema logike da gušim forum otvarajući novu temu a pri tom pisati o postojećoj, ako je problem, ispričavam se. Općenito, jel u redu podići neku temu koja nije zaključana ali je starija i nastaviti pisati u njoj ako se radi o identičnoj temi koju bi inače otvorili kao novu?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Cose

PostPostano: 21.10.2018. ned. 20:12    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da malo ozivim temu - naisao sam na zanimljivu Web stranicu:

http://scoraigwind.co.uk/

Kupio sam njegovu knjigu za samogradnju vjetrenjaca sa Web stranice i super je detaljna i informativna - njegova procjena prinosa i cijene dijelova za razne velicine vjetrenjace:

Generator se radi iz neodimijskih magneta i motanjem namotaja zice, a ima izracune za 12, 24 i 48V sustave.

Lik predlaze (sam to koristi i veli da super funkcionira) zanimljiv nacin spajanja - solarni paneli i vjetrenjaca se spajaju DIREKTNO na baterije, a onda pomocu Tristar kontrolera preusmjerava visak struje (kad se baterije napune) na grijace (vode ili zraka):

http://scoraigwind.co.uk/installing-and-configuring-a-tristar-controller-for-a-wind-system/
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
papicdu1

PostPostano: 22.10.2018. pon. 17:41    Naslov: Citirajte i odgovorite

jos kad bi bilo konstantnog vjetra,u okolici Zg je to kilavo
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Vjetrenjače
Vremenska zona: GMT + 02:00.