<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Regulator grijanja ovisno o vanjskoj temperaturi
Idite na Prethodna  1, 2

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Elektronika
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Pero

PostPostano: 20.9.2018. čet. 10:57    Naslov: Citirajte i odgovorite

AKG je napisao/la:
...
Kako ne? sa usb asp programatorom od 2 USD izvučeš binarni file iz Arduina. Ali dekompajlerom ćeš dobiti neiskoristivi kod.

Da asembler je super, ali s njim se ne stiže daleko...

Ne znam da li arduino ima zaštitu od čitanja programskog koda te da li je to aktivirano...

BTW, s assemblerom sam podosta daleko dogurao, imam riješeno dosta matematičkih rutina (fixed point, do 48bit, proširivo na 64bit), A/D konverzija, kompletna biblioteka za alfanumerički LCD (4 bita data bus), serijski port, organizirane interrupte itd...
Usput, minimalizirana je potrošnja energije...
Neke programe sam portao sa 80486, što isto nije velik problem... Cool
Usput, 32MIPSa na 40bit DSPu.

Daleko se dogura s makroima, a kad je biblioteka makroa sređena, kod više sliči na viši jezik, ali je prilagođen zahtjevu projekta.
Da ne spominjem da nema puno suvišnih naredbi te da je lakše debugirati...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
AKG

PostPostano: 20.9.2018. čet. 14:07    Naslov: Citirajte i odgovorite

palac
tako je, arduino, tj. atmega328P može imati aktiviranu zaštitu od čitanja, u tom slučaju se kod ne može izvući. Ali pretpostavljam da kolega koji je pitao "može li se izvući" da ima fusove podešene na defaultu kada zaštita firmwarea nije aktivirana...

Da, vjerujem Pero da si daleko stigao s assemblerom, kad dugo godina radiš u tome i s vremenom si izgradio razne library-e i makroe, ali c/c++ i Arduino je neusporedivo lakše savladati i relativno brzo imati kompleksne projekte zahvaljujući ogromnoj podršci zajednice i impresivnoj biblioteci. Npr pogledaj nema koji senzor ne možeš na njega zakačiti, ili displej, ili mrežni modul, a da ti ne proradi u roku jednog popodneva ako si imalo vješt sa spomenutim prog. jezicima...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Mrax

PostPostano: 27.9.2018. čet. 06:46    Naslov: Citirajte i odgovorite

AKG je napisao/la:
palac
tako je, arduino, tj. atmega328P može imati aktiviranu zaštitu od čitanja, u tom slučaju se kod ne može izvući. Ali pretpostavljam da kolega koji je pitao "može li se izvući" da ima fusove podešene na defaultu kada zaštita firmwarea nije aktivirana...

Podešena je na defaultu.
Kako sam razvijao program ostavljao sam stare verzije i novima podizao broj:
3.9.1.... 3.9.8. itd

Sada imam samo spremljenu verziju staru jedno 15-ak brojeva.
Žao mi je ove trenutne jer sam napravio temperaturnu predikciju gdje program sa mjerenjem indor temperatuer zna do koliko može nagurati sa postojećom temperaturom polaznog voda.

U praksi se pokazala nepotrebna, ali mi je žao kobasice od code kojeg sam razvio.

Ako znaš kako javi mi.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Elektronika
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Idite na Prethodna  1, 2
Stranica 2 / 2.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.