<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

bypass dimera kod lustera sa ledicama

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> LED rasvjeta
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
papicdu1

PostPostano: 6.8.2018. pon. 18:21    Naslov: bypass dimera kod lustera sa ledicama Citirajte i odgovorite

Pozdrav,trebao bih malu pomoc a posto tu ima vrsnih strucnjaka evo kaj me muci.Zena kupila luster, smontiral ga na strop ali ima nedostatak,bar meni.Luster se pali normalno preko prekidaca ali ima na sebi neki touch dimer s kojim mozete pojacati svjetlo, 3 stupnja.Svaki put kad ga se ugasi on se kod ponovnog paljenja vrati na najslabije svjetlo,koje ne znam cemu sluzi.Kako to.zaobici,prebrikati? Trafo je gore u stropnom elementu i idu zice,valjda prema tom dimeru i onda dalje do lampica,Molim pomoc jer nisam nasao nekakvo rjesenje na netu .Zvao u lesninu i veli prodavac da dimer nema memoriju i zato je tako.Hvala unaprijed
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Cose

PostPostano: 6.8.2018. pon. 22:20    Naslov: Re: bypass dimera kod lustera sa ledicama Citirajte i odgovorite

papicdu1 je napisao/la:
Pozdrav,trebao bih malu pomoc a posto tu ima vrsnih strucnjaka evo kaj me muci.Zena kupila luster, smontiral ga na strop ali ima nedostatak,bar meni.Luster se pali normalno preko prekidaca ali ima na sebi neki touch dimer s kojim mozete pojacati svjetlo, 3 stupnja.Svaki put kad ga se ugasi on se kod ponovnog paljenja vrati na najslabije svjetlo,koje ne znam cemu sluzi.Kako to.zaobici,prebrikati? Trafo je gore u stropnom elementu i idu zice,valjda prema tom dimeru i onda dalje do lampica,Molim pomoc jer nisam nasao nekakvo rjesenje na netu .Zvao u lesninu i veli prodavac da dimer nema memoriju i zato je tako.Hvala unaprijed

Ako nema memoriju onda se bojim da nema pomoci.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
papicdu1

PostPostano: 7.8.2018. uto. 07:27    Naslov: Citirajte i odgovorite

znaci da se ne moze nekako zaobici taj touch prekidac i direktno spojiti na trafo?Tak da radi samo preko zidnog prekidaca?
[Vrh]
papicdu1

PostPostano: 7.8.2018. uto. 10:14    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cose,pogledao sam malo bolje,ove zice na kojima luster visi su pod naponom, 25,6v, bez obzira u kojem je polozaju touch prekidac.Lijeva zica je plus i vodi vjerivatno preko tog touch prekidaca
[Vrh]
Cose

PostPostano: 7.8.2018. uto. 11:47    Naslov: Citirajte i odgovorite

papicdu1 je napisao/la:
Cose,pogledao sam malo bolje,ove zice na kojima luster visi su pod naponom, 25,6v, bez obzira u kojem je polozaju touch prekidac.Lijeva zica je plus i vodi vjerivatno preko tog touch prekidaca

Ako je integriran LED driver sa dimmerom onda ne vidim nacina za jednostavno zaobici dimmer - treba skuziti shemu, pa mozda tako vidjeti ako se negdje moze prebrikati na samoj stampi.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
papicdu1

PostPostano: 7.8.2018. uto. 12:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

Na ovom touch prekidacu su plava i smedja zica za koje kuzim kamo idu, na ledicu pa gore na driver.Ali ima jedna žuta žica koja ne vodi nikamo nego gledajuci u rupu kod prekidaca da je spojena na šeraf? To bi onda bila neka masa?
[Vrh]
papicdu1

PostPostano: 7.8.2018. uto. 12:53    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cose je napisao/la:
papicdu1 je napisao/la:

Ako je integriran LED driver sa dimmerom onda ne vidim nacina za jednostavno zaobici dimmer - treba skuziti shemu, pa mozda tako vidjeti ako se negdje moze prebrikati na samoj stampi.

Da probam izbaciti zutu zicu i spojiti smedju i plavu, jel moze doci do kurslusa?
[Vrh]
papicdu1

PostPostano: 7.8.2018. uto. 14:24    Naslov: Citirajte i odgovorite

ili kupiti novi led driver,bez tih dimera,jedino koje elemente trebam tražiti, tj. dati prodavaču?
[Vrh]
papicdu1

PostPostano: 7.8.2018. uto. 19:53    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cose je napisao/la:
papicdu1 je napisao/la:

Evo podaci od drivera input 220v 0,2a output 26v 0,75 a, 19,5v jacina led lampica max. 2X9 w
Probao sam spojiti smedju i plavu direktno,prije tog touch gumba, ista stvar, se desava.Medjutim žuta je ostala spojena na prekudacu i mogu normalno dizati jacinu svjetlosti.Ovak laicki,ta žuta je izgleda neki signal, tj. daje driveru signal za jacinu svjetla.Jeli imas mozda kakav prijedlog za drugi driver, za tu jacinu lampica?Hvala unaprijed
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> LED rasvjeta
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.