<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Punjači za vozila u regiji
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni automobili
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Cose

PostPostano: 28.5.2018. pon. 00:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pricao jucer sa likom u garazi Kvatric - nakon sto su sve neonske lampe zamijenili sa LED, sada se mogu istovremeno puniti dva elektricna automobila (prije se mogao samo jedan).

Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Cose

PostPostano: 28.5.2018. pon. 12:08    Naslov: Citirajte i odgovorite

BB je napisao/la:
U ku�i imam (na panceru) 63A Smile mada su uti�nice klasi�ne 16A...
Nekad smo imali stolarske ma�ine pa je sve predimenzionisano...

A ako bude problema imam (na drugoj lokaciji) 250kVA
lol

Evo proba�u na Plug share (dok je skinem) da postavim mjesta...

16/32A je skroz Ok za rezervu - nadam se da ce punionice raditi i da nece trebati 3F.

Jesi vidio moj PP?
[Vrh]
eltico

PostPostano: 29.5.2018. uto. 09:50    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cose je napisao/la:
Pricao jucer sa likom u garazi Kvatric - nakon sto su sve neonske lampe zamijenili sa LED, sada se mogu istovremeno puniti dva elektricna automobila (prije se mogao samo jedan).

Very Happy

smijeh1
[Vrh]
BB

PostPostano: 30.5.2018. sri. 11:14    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cose je napisao/la:
BB je napisao/la:
https://banjaluka.net/dva-terminala-u-funkciji-punjaci-za-elektricne-automobile/

za sve koji �ele put Banjaluke sa e vozilom, mogu se dopuniti na dvije lokacije, ne mo�ete proma�iti, postoji tabla na skretanju i vodi vas do punja�a. Dakle poslije prvog kru�nog toka (iz pravca Zagreba), skrene se lijevo (ima velika tabla), prvi semafor pravo i drugi lijevo. Punja� je na samoj raskrsnici...

Koliko sam vidio u�ivo, nema nikakvih mogu�nosti pode�avanja, kartica i drugih EU �uda, ova je "balkanska" plug & play. Koliko vidim priklju�ak je mennekes...

Ukoliko skrenete lijevo jednu ulicu ranije, dolazite do hotela Tesla koji ima punja� za tesla auta, a ako u istoj uilici njega proma�ite, do�ete do mene i do klasi�ne trofazne uti�nice Smile

Odlicno! palac

Ako imas PlugShare aplikaciju onda mozes te punjace dodati na popis, pa ce automatski i svi drugi vidjeti.

Koliku trofaznu uticnicu imas - pretpostavljam 16A?

Moj mali dorpinos da e-community...

Dodao na Plug Share
[Vrh]
Cose

PostPostano: 30.5.2018. sri. 12:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

BB je napisao/la:
Moj mali dorpinos da e-community...

Dodao na Plug Share

Svaka cast! palac

Vjerojatno dolazimo u BL negdje pocetkom 7. mjeseca pa se vidimo. Wink
[Vrh]
Cose

PostPostano: 13.6.2018. sri. 11:31    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vidim da na Plugshare vise nema upisanih punionica na autoputu - smjer Zg-SB kod Novske i smjer SB-Zg motel Stari Hrastovi.

Za vikend idemo u tom smjeru pa je dobrodosla svaka informacija ako je netko skoro tamo punio?
[Vrh]
miko

PostPostano: 13.6.2018. sri. 12:30    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cose je napisao/la:
Vidim da na Plugshare vise nema upisanih punionica na autoputu - smjer Zg-SB kod Novske i smjer SB-Zg motel Stari Hrastovi.

Za vikend idemo u tom smjeru pa je dobrodosla svaka informacija ako je netko skoro tamo punio?

Ja nisam punio ali kod Novske Dragalic ti je obicna 16 ili 32 A uticnica na benzinskoj Crodux koja je uvijek slobodna samo ti treba cca 6-7 metara kabla, na Starim hrastovim mislim da nikad nije ni radila. Imas u Sisku punjac pa jedino da izađeš sa autoceste, tamo imaš i brzi punjač. Ako ides kroz Sl. Brod ili pokraj svakako se javi za cugu i klopu.
[Vrh]
Cose

PostPostano: 13.6.2018. sri. 13:09    Naslov: Citirajte i odgovorite

miko je napisao/la:
Cose je napisao/la:

Ja nisam punio ali kod Novske Dragalic ti je obicna 16 ili 32 A uticnica na benzinskoj Crodux koja je uvijek slobodna samo ti treba cca 6-7 metara kabla, na Starim hrastovim mislim da nikad nije ni radila. Imas u Sisku punjac pa jedino da iza�e� sa autoceste, tamo ima� i brzi punja�. Ako ides kroz Sl. Brod ili pokraj svakako se javi za cugu i klopu.

Ivanic Grad i Kutina su mi vise usput nego Sisak, ovo za Draganic benzinsku znam da je bilo - pitam sto je s time jer vidim da je obrisano sa popisa punionica.

U subotu bi trebali biti na punjenju SB oko 11h, pa mozemo kratku kavu (jbg, Zoe se prebrzo puni Very Happy).
[Vrh]
miko

PostPostano: 13.6.2018. sri. 13:32    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cose je napisao/la:
miko je napisao/la:
Cose je napisao/la:

Ja nisam punio ali kod Novske Dragalic ti je obicna 16 ili 32 A uticnica na benzinskoj Crodux koja je uvijek slobodna samo ti treba cca 6-7 metara kabla, na Starim hrastovim mislim da nikad nije ni radila. Imas u Sisku punjac pa jedino da iza�e� sa autoceste, tamo ima� i brzi punja�. Ako ides kroz Sl. Brod ili pokraj svakako se javi za cugu i klopu.

Ivanic Grad i Kutina su mi vise usput nego Sisak, ovo za Draganic benzinsku znam da je bilo - pitam sto je s time jer vidim da je obrisano sa popisa punionica.

U subotu bi trebali biti na punjenju SB oko 11h, pa mozemo kratku kavu (jbg, Zoe se prebrzo puni Very Happy).

Hahaha, moze čujemo se u subotu. Izgleda sa ce onda biti expreso kava.
Javi se svakako.

Sretan put palac
[Vrh]
stipe_zd

PostPostano: 16.8.2018. čet. 13:47    Naslov: Citirajte i odgovorite

evo jedan na punionici tu u zadru, kod kauflanda...

i jedna seljacina koja je parkirala na mistu za punjenje

[Vrh]
Cose

PostPostano: 16.8.2018. čet. 13:53    Naslov: Citirajte i odgovorite

stipe_zd je napisao/la:
evo jedan na punionici tu u zadru, kod kauflanda...

i jedna seljacina koja je parkirala na mistu za punjenje

Ako trebas puniti, lijepo stanes iza seljacine na cesti, provuces kabel do punionice i ondes u obliznji birc gledati show kad se kreten vrati. Very Happy
[Vrh]
Cose

PostPostano: 17.8.2018. pet. 15:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

Friska informacija iz HEP-a / ELEN punionica:

Citat:
Od srijede, 01. kolovoza 2018. godine, ELEN punionice moguće je otključati bilo kojom RFID karticom koja radi na frekvenciji od 13,56 MHz (to je većina kartica drugih pružatelja sličnih usluga, razne beskontaktne kartice i slično). Punionica ne očitava nikakve osobne podatke, već samo preuzima jednokratni kod s kartice kako Vaše vozilo nitko drugi ne bi mogao iskopčati s punionice. Ova promjena napravljena je tijekom razvojne faze projekta kako bismo svim postojećim i novim korisnicima omogućili punjenje na postojećoj infrastrukturi.

Istu karticu s kojom ste započeli punjenje koristite i pri završetku, uz napomenu da prilikom isključivanja kabela pričekate poruku na zaslonu punionice, kako ne bi došlo do mehaničkog zaključavanja.

Punjenje na ELEN punionicama je i dalje besplatno te ćemo Vas unaprijed obavijestiti o bilo kakvim promjenama uvjeta.
[Vrh]
miko

PostPostano: 18.8.2018. sub. 16:15    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cose je napisao/la:
Friska informacija iz HEP-a / ELEN punionica:

Citat:
Od srijede, 01. kolovoza 2018. godine, ELEN punionice moguće je otključati bilo kojom RFID karticom koja radi na frekvenciji od 13,56 MHz (to je većina kartica drugih pružatelja sličnih usluga, razne beskontaktne kartice i slično). Punionica ne očitava nikakve osobne podatke, već samo preuzima jednokratni kod s kartice kako Vaše vozilo nitko drugi ne bi mogao iskopčati s punionice. Ova promjena napravljena je tijekom razvojne faze projekta kako bismo svim postojećim i novim korisnicima omogućili punjenje na postojećoj infrastrukturi.

Istu karticu s kojom ste započeli punjenje koristite i pri završetku, uz napomenu da prilikom isključivanja kabela pričekate poruku na zaslonu punionice, kako ne bi došlo do mehaničkog zaključavanja.

Punjenje na ELEN punionicama je i dalje besplatno te ćemo Vas unaprijed obavijestiti o bilo kakvim promjenama uvjeta.

Odlična vjest samo što se njihove punionice nisu nekada htjele pokrenuti ni sa njihovim karticama Smile
[Vrh]
Cose

PostPostano: 26.8.2018. ned. 12:28    Naslov: Najgori scenarij u Varazdinu Citirajte i odgovorite

Jucer navecer smo otisli do Varazdina na Spancir fest sa idejom da ce od 3 raspolozive punionice barem jedna raditi i/ili biti slobodna.

O da, optimizam tek takav...

Prva punionica kod trznice - spojen jedan eGolf, na mjestu pored njega parkiran jajan sa invalidskom iskaznicom. Siguran sam da bi taj lik imao jednako razumijevanja za one parkiraju na invalidska mjesta, a sad je on napravio istu stvar.

Druga punionica kod suda - spojen BMW i3 i jos neki obicnog izgleda (nisam skuzio koji je jer smo samo produzili kad smo vidjeli da je zauzeto).

Treca punionica u garazi na Kapucinskom trgu - na svih 8 mjesta ispred uticnica parkirani obicni auti. Bio jos jedan lik sa elektricnim Up-om, pa smo kombinirali kako da se spojimo - sa strane se maknuo jedan sa invalidskog mjesta, pa smo se nas dvojica uspjeli zgurati. Niti jedna Type2 uticnica nije htjela poceti puniti njemu niti meni uz gresku tipa "cable error or car not present", tako da je on ostao puniti na Schuko a mi smo otisli okusati jos jednom srecu vani.

Dok smo se vratili natrag do prve punionice kod trznice maknuo se onaj invalid u glavi, tako da smo se uspjesno krenuli puniti. Zato lik sa eGolfom ostavio auto parkiran na punionici jos barem 2 sata nakon sto mu je zavrsilo punjenje, sto isto nije korektno od njega - red je maknuti se da i drugi mogu puniti, a on je nakon punjenja koristio mjesto kao parking (vidi pod "Dnevni parking"):

https://www.elektricna-vozila.com.hr/bonton
[Vrh]
riba

PostPostano: 26.8.2018. ned. 20:01    Naslov: Citirajte i odgovorite

Preloše.. hebemu
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni automobili