<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Vegan Mate

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Ekologija
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ogi
Site Admin

PostPostano: 23.5.2018. sri. 14:54    Naslov: Vegan Mate Citirajte i odgovorite

Već sam pisao o tome ovdje: http://e-vozila.com/forum/viewtopic.php?p=153954#153954

To što se sada Mate osjeća dobro ne znači ništa jer promjene nastaju vrlo sporo i potpuno neprimjetno!

Prvih 20g života bio sam vegetarijanac, od 20 do 30g vegan, sa 30g sam se potpuno raspao.
Srdela mi je spasila život, prije 2g sam počeo jesti junetinu, ovčetinu, patke...
Sada u svakom obroku imam komadić mesa ili ribe. Ne jedem puno mesa ali jedem redovito, biram domaće i ne jedem spaljeno meso.
Imam 42g i osjećam se neusporedivo bolje sada nego kad sam imao 25-30g.
Kao što je Mate rekao, svatko donosi odluku za sebe.
Možda sam ponovo u krivu, ne bi bilo prvi puta ali to je moje iskustvo.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
zega

PostPostano: 23.5.2018. sri. 15:42    Naslov: Re: Vegan Mate Citirajte i odgovorite

ogi je napisao/la:

Možda sam ponovo u krivu, ne bi bilo prvi puta ali to je moje iskustvo.

Ucis
postovanje postovanje1
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
ogi
Site Admin

PostPostano: 23.5.2018. sri. 18:49    Naslov: Citirajte i odgovorite

hahha..naravno! Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
creatin

PostPostano: 24.5.2018. čet. 23:27    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zasto izmisljati toplu vodu kada je odavno izmisljena?
Iz generacija smo dok se u skoli predavala priroda i drustvo, ucili su nas da nam prehrana treba biti raznolika i nikakvih problema nece biti, ove danas newage fore i prehrane su sve nekakvi ekstremi, jede se previse ili premalo pojedinih namirnica ili grupa namirnica i imamo sranja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
debeli

PostPostano: 25.5.2018. pet. 06:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zato jer su ti u skoli lagali, a nauka o hrani je stara nekoliko tisuca godina.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
schumacher

PostPostano: 31.5.2018. čet. 14:57    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ima dobrih primjera u svijetu a meni osobno je Hunza narod najbolji.
[Vrh]
BB

PostPostano: 31.5.2018. čet. 15:10    Naslov: Citirajte i odgovorite

creatin je napisao/la:
Zasto izmisljati toplu vodu kada je odavno izmisljena?
Iz generacija smo dok se u skoli predavala priroda i drustvo, ucili su nas da nam prehrana treba biti raznolika i nikakvih problema nece biti, ove danas newage fore i prehrane su sve nekakvi ekstremi, jede se previse ili premalo pojedinih namirnica ili grupa namirnica i imamo sranja.

Blago tebi, mene muči zatvor...
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 31.5.2018. čet. 23:37    Naslov: Citirajte i odgovorite

schumacher je napisao/la:
Ima dobrih primjera u svijetu a meni osobno je Hunza narod najbolji.

Citat:
http://biblelife.org/hunza.htm

Na datom linku opisuju narod Hunza nekada i sada i to prema izvješću čovjeka koji je tamo proveo 20mjeseci u vremenu dok su još Hunze živjeli u duhu svoje tradicije,ostali koji su posjećivali taj kraj u tom vremenu,zadržali su se tamo vrlo kratko,samo nekoliko dana,jer poglavar nije dozvoljavao dugo zadržavanje(John Clark je izuzetak,ali je i on izbaćen nakon 20mjeseci)..Čini se da je zapravo sve jedan veliki mit,Od prehrane,duljine života,zdravlja,vitalnosti.Od čega je danas napravljena velika turistička atrakcija gdje u tu dolinu dolaze starci iz svih dijelova Pakistana da zarade nešto od bogatih turista.

Zapravo su mitovi nastali iz knjige Renee Taylor,koja moguće da nije shvaćala da Hunze ne mjere godine po našem kalendaru.Pa je pisala gluposti da se susrela sa čovjekom od 145godina koji igra odbojku.Osim toga ona je po struci lingvista i putopisac i moguće da je neke stvari namjerno preuveličala i izmjenila kako bi imala bolju čitanost.Njeni potezi su bili strogo kontrolirani od strane vođe,tako da su obilasci i doticaj sa narodom bili dogovarani unaprijed.Sa druge strane John Clark koji je također napisao knjigu bio je u stalnom bliskom doticaju sa narodom,koje je čak i liječio.
Zanimljivo je kako je kompletan web ostao totalno okićen takvim dezinformacijama Reenee Taylor,a samo na par mjesta može se čuti o John Clarku i njegovim zapažanjima.
Vjerujem da nikome nije zanimljivo čitat o jednom tipičnom primitivnom narodu koji se previše ne razlikuje od ostalih naroda okolo pa se na web kači samo ono što bi moglo izazvati čitanost.
Moram priznat da i prije nalaska informacija o John Clarku i njegovoj knjizi nisam vjerovao da Hunza muškarci pomoću svoje navodno vegan prehrane bez problema dožive 110godina,kako se pisalo na mnogim portalima.
Jer neka logika govori da bi makar neko od milijuna vegana od kojih masa kupuje i Hunza "magične" koštice i imitira navodni Hunza stil prehrane morao preći 110godina,a to nije zabilježeno.Ipak vjerovao sam da pošto se toliko masovno piše o dugovječnosti Hunza naroda da vjerojatno imaju neke genetske predispozicije za to i da nešto dulje valjda žive.Na kraju se pokazalo da je sve ili izmišljotina ili krivo shvaćeno(njihovo mjerenje godina).Danas Hunze koriste industrijske proizvode i njihov stil nema puno veze sa onim prije 50-60godina.
[Vrh]
schumacher

PostPostano: 1.6.2018. pet. 15:33    Naslov: Citirajte i odgovorite

Odlična stranica;razotkriva mitove,otvara ljudima oči,spašava živote..pravi multipraktik
Very Happy
Jedino nisam vidio da imaju išta o razotkrivanju mita iz naziva stranice.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Ekologija
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.