<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Zapi 80V - Pomoć pri instalaciji

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Kontroleri
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Eustahije

PostPostano: 2.5.2018. sri. 10:38    Naslov: Zapi 80V - Pomoć pri instalaciji Citirajte i odgovorite

Planiram koristiti Zapi u modu pumpe.

Imam nekoliko pitanja (od kojih su neka već i prožvakana, ali su slike i linkovi nestali).

- Ukoliko neko može podijeliti SW za programiranje (WIN Console), molio bi da mi se javi na PM ili podjeli link.

- Trebala bi mi i shema spajanja običnog FTDI USB-RS232 TTL na port za programiranje.

- Imam HAL papučicu koja daje 0.5-4.5V. Mogu li se ovi pragovi kalibrirati direktno na ZAPI-ju ili ove napone treba postaviti u neki rang 0-10V i zapravo simulirati potenciometar.

- U kojim položajima moraju biti prekidači spojeni na port E u modu pumpe, konkretno HYD.S, te 1Th, 2Th itd speed request.

- podizanje napona zapija. Koja je procedura?
Iz prethodnih postova sam primijetio da do 100V i nje neki problem, isključivo zamjena kondenzatora.
Meni bi idealno bilo da se može podići na 124V (5 tesla modula). Koliko je to realno. Npr ukoliko Fetovi i Diode to dozvoljavaju, koje su nužne modifikacije na logičkoj ploči?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Cose

PostPostano: 2.5.2018. sri. 12:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

Eustahije je napisao/la:

Imam nekoliko pitanja (od kojih su neka ve� i pro�vakana, ali su slike i linkovi nestali).

- Imam HAL papu�icu koja daje 0.5-4.5V. Mogu li se ovi pragovi kalibrirati direktno na ZAPI-ju ili ove napone treba postaviti u neki rang 0-10V i zapravo simulirati potenciometar.

Mozes programirati ZAPI da ocitava manji napon HAL-a, samo racunaj da ZAPI daje 12V prema papucici gasa pa ce skuriti 5V HAL.

Eustahije je napisao/la:
- U kojim polo�ajima moraju biti prekida�i spojeni na port E u modu pumpe, konkretno HYD.S, te 1Th, 2Th itd speed request.

Pise sve u ZAPI dokumentaciji:

http://www.nocoev.com/product/ZAPI/ZAPI_H2B_manual_NOCO-SHOP_Online_Supplier.pdf

Eustahije je napisao/la:
Iz prethodnih postova sam primijetio da do 100V i nje neki problem, isklju�ivo zamjena kondenzatora.
Meni bi idealno bilo da se mo�e podi�i na 124V (5 tesla modula). Koliko je to realno. Npr ukoliko Fetovi i Diode to dozvoljavaju, koje su nu�ne modifikacije na logi�koj plo�i?

Ako su unutra FET za veci napon (obicno jesu) onda treba promijeniti kondenzatore (standardno do 105V), otpore koji skidaju napon za napajanje elektronike i rijesiti bolje hladjenje tog dijela.

BTW, imam negde viska set kondenzatora 160/200V za kratki ZAPI (10 kom).
[Vrh]
Eustahije

PostPostano: 2.5.2018. sri. 15:12    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala,
Uspio sam skinuti i SW i shemu spajanja serijskog porta, ništa komplicirano.

Što se tiče HAL-a, napajanje mu je 5V i tu bi išao samo jedan LDO stabilizator da se može normalno spojiti na napajanje potenciometra.

Manual sam skinuo i malo mi je nejasno čemu služe te brzine. Ako sam dobro pretpostavio one se zapravo ne koriste, tj koristi se samo jedna i taj switch treba biti konstantno uključen.
Kontroler onda koristi parametre programirane točno za tu brzinu.
[Vrh]
markocale

PostPostano: 2.5.2018. sri. 16:36    Naslov: Re: Zapi 80V - Pomoć pri instalaciji Citirajte i odgovorite

Eustahije je napisao/la:

Imam nekoliko pitanja (od kojih su neka već i prožvakana, ali su slike i linkovi nestali).

- Ukoliko neko može podijeliti SW za programiranje (WIN Console), molio bi da mi se javi na PM ili podjeli link.

- Trebala bi mi i shema spajanja običnog FTDI USB-RS232 TTL na port za programiranje.

- Imam HAL papučicu koja daje 0.5-4.5V. Mogu li se ovi pragovi kalibrirati direktno na ZAPI-ju ili ove napone treba postaviti u neki rang 0-10V i zapravo simulirati potenciometar.

- U kojim položajima moraju biti prekidači spojeni na port E u modu pumpe, konkretno HYD.S, te 1Th, 2Th itd speed request.

Iz prethodnih postova sam primijetio da do 100V i nje neki problem, isključivo zamjena kondenzatora.
Meni bi idealno bilo da se može podići na 124V (5 tesla modula). Koliko je to realno. Npr ukoliko Fetovi i Diode to dozvoljavaju, koje su nužne modifikacije na logičkoj ploči?

Čini mi se da bi 124V bilo previše za Radu. Probaj pa javi ...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Cose

PostPostano: 2.5.2018. sri. 17:20    Naslov: Re: Zapi 80V - Pomoďż˝ pri instalaciji Citirajte i odgovorite

markocale je napisao/la:
Eustahije je napisao/la:
...
Meni bi idealno bilo da se mo�e podi�i na 124V (5 tesla modula). Koliko je to realno. Npr ukoliko Fetovi i Diode to dozvoljavaju, koje su nu�ne modifikacije na logi�koj plo�i?

�ini mi se da bi 124V bilo previ�e za Radu. Probaj pa javi ...

Moguce, a mozda i ne - s obzirom da motor vidi taj napon samo na punom gasu koji nije tako cesto... Osim toga, tih 125V je max napon punjenja a nominalno je to oko 115V.

Kod mene u Puntu je max. napon bio 116.8V (32 x 3.65V) a nominalno oko 105V.
[Vrh]
Willys

PostPostano: 2.5.2018. sri. 22:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja vozim Radu na 33S, što znaći da napon ide i preko 110V i nema problema. Napon ga neće ubiti...struja je problem ali laku ju limitiraš na cca 250-300A i nema problema. Mislim da do 120V nema problema a ako struju držiš ispod 300A.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Eustahije

PostPostano: 3.5.2018. čet. 10:01    Naslov: Citirajte i odgovorite

U mome slučaju radi se o Still motoru. Deklariran je 80V, 175A. Promjer 28cm.
Pretpostavljam da može do 120V i 600A u startu bez da se previše oznoji.

[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Kontroleri
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.