<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Toplo vam preporucujem da kupite bitcoin dok je jos jeftin..
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Računala
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
rkahler

PostPostano: 29.11.2017. sri. 20:08    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovo je pojednostavljeni opis, za detalje koristite gore navedene linkove.

Nakon sloma američkog bankarskog sistema 2008., netko ( osoba ili osobe ) tko se predstavio kao Satoshi Nakamoto je predstavio svoju viziju decentraliziranog platnog sistema sa novom valutom koju je nazvao bitcoin.
Osnova je P2P klijent koji obrađuje transakcije i čuva njihove zapise, što se naziva rudarenjem ( mining ).
Tko god instalira i održava klijenta aktivnog na svom računalu, za obavljeni rad dobiva bitcoine kao naknadu.
Nakamoto je izrudario prve bitcoine i ponudio ih poznanicima i akademskoj zajednici, a kasnije i studentima.
Ovi su sve prihvatili, prvo iz radoznalosti, zatim kao dobru ideju i na kraju kao realno sredstvo plaćanja.
Zatim se sve proširilo na cijeli svijet.
Nakamoto je sve vezano za bitcoin prepusti Open source zajednici koja ga danas održava.
Značajka bitcoin-a je da nije vezan za neku banku, firmu, državu ili vladu, nitko ne može upravljati njime osim tržišta i Open source zajednice.
Zbog toga njegovu vrijednost određuje ponuda i potražnja, što vrijedi i za sve ostale valute na tržištu, ne postoji obećana zarada.
Bitcoin-a ima količinski relativno malo na tržištu, pa je vrijednost sklona velikim oscilacijama, ali to je standardna opasnost ulaganja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Osa

PostPostano: 4.12.2017. pon. 17:30    Naslov: Citirajte i odgovorite

lisicakm je napisao/la:
Bolje se isplati naučit trejdat i uložit novce u btc nego ulagati u rigove. ..

Molio bi ako možete malo detaljnije pisati o trejdanju bitcoina. Gdje ga kupujete/prodajete, gdje ga spremate, koliko to brzo funkcionira Tipa danas kupiš dok je cijena niska a sutra prodaš dok cijena skoči 800-1000$ (pošto u zadnje vrijeme luduje). Pisati malo kako sve to funkcionira. Gdje pratite predviđanja analitičara što će se događati s bitcoinom i ostalim valutama. Htio bi se uključiti, vrtim stranice, htio bi naučiti o tome svemu, a nikako poloviti konce i krenuti nekako.

Ima app za android local bitcoins, i moguće je kupiti bitcoine iz mjenjacnice. Sto nakon toga? Prebacujemo ih na neki način u wallet?
[Vrh]
stjepan

PostPostano: 4.12.2017. pon. 22:04    Naslov: Citirajte i odgovorite

Za sve koje zanima, evo par linkove koje sam osobno napisao:

https://bitcoin-hrvatska.com/11-blog/12-koliko-je-bitcoin-siguran
https://bitcoin-hrvatska.com/11-blog/15-bitcoin-i-anonimnost
https://bitcoin-hrvatska.com/11-blog/16-nepostojanje-apsolutne-privatnosti-minus-ili-plus

U planu mi je da napišem po članak za svako pitanje na koje često naletim na razno raznim forumima. Na žalost, nisam krenuo od onih osnova ala: "što je to Bitcoin" i sl. (iako je u planu) već pišem kako šta naleti.

Isto tako tekstove nadopunjavam kako se negdje postave podpitanja.

@Osa
To što pitaš je tema koja bi zahtjevala jedan cijeli podofrum. Teško da ćeš samo tako "na brzaka" dobiti kvalitetne informacije što se trejdanja tiće.

Ako želiš trejdati Bitcoin - dolar ili Bitcoin - euro, onda bih ti predložio Bitstamp. To je EU mjenjačnica gdje možeš kupiti BTC i odmah nastaviti trejdanje. Svi ju podosta hvale.
Ako želiš trejdati parove sa većim rizikom btc-altcoin, onda je neka opća preporuka Bittrex.

Sa ostalim informacijama o trejdanju ti ne mogu pomoći pošto nisam trader. Čuo sam da su ljudi zaradili puno, čuo sam i da su izgubili....promjene su velike i za većinu nema nikakvih upozorenja.
Ima tu i tamo neki veliki događaj oko kojeg možeš zavrtiti lovu, i sam sam to napravio par puta (npr. halfanje itd.) no to su rijetki događaji.
[Vrh]
Osa

PostPostano: 5.12.2017. uto. 00:12    Naslov: Citirajte i odgovorite

stjepan je napisao/la:
...

U osnovi kužim što je bitcoin. Više me zanima to trejdanje. Gdje i kako to radite. Vjerojatno svatko od vas koristi neku drugu stranicu i princip i na svoj nacin vodi to. Zato bi volio informacije iz prve ruke ako je moguće. Ili su to tajne i baš ono, snađi se sam kako znaš i ne otkrivaj to umijeće drugome.
[Vrh]
zega

PostPostano: 5.12.2017. uto. 08:37    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni se svidja ideja ove Crypterium skvadre, ideja je da dobijes virtualnu/plasticnu karticu sa kojom mozes placati sa bilo kojom (kripto)valutom bilo gdje uz min. provizije (0.5%)!
Time ce se spojiti kripto tehnologije sa mainstreamom koji vec ima POS-ove posvuda i sustav debelo implementiran!

savjetujem malo prouciti!

https://crypterium.io/

Gore je link preko kojeg se moze uloziti (ICO)

Za standardno trejdanje mozes koristiti hrpu websiteova koji pruzaju tu mogucnost, local bitcoins ili coinbase... ili u hr https://bitcoin-mjenjacnica.hr/#buy-sell
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
energyman

PostPostano: 5.12.2017. uto. 14:57    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koje wallete koristite za storanje BTC? Skinuo sam i držim stvari na Jaxxu ali vidim da ekipa ima dost aproblema da im nestanu pare. Razmišljam dal da ostavim ili da šaljem na neki drugi.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Cose

PostPostano: 5.12.2017. uto. 15:55    Naslov: Citirajte i odgovorite

energyman je napisao/la:
Koje wallete koristite za storanje BTC? Skinuo sam i dr�im stvari na Jaxxu ali vidim da ekipa ima dost aproblema da im nestanu pare. Razmi�ljam dal da ostavim ili da �aljem na neki drugi.

Najsigurniji je hardware wallet tipa Ledger Nano S ili Digital Bitbox - kod njih privatni kljuc na USB sticku i nikada ga ne napusta (poanta kradje i je u tome da ako netko dodje do tvog privatnog kljuca onda je dosao u posjed tvog novcanika i moze prebaciti sve BTC gdje god hoce).

S druge strane imas problem da sa BTC koje drzis spremljene na takvom walletu (ili SW wallet lokalno na PC-u) i ne mozes nista dok tu lovu ne prebacis van na neku burzu ili mjenjacnicu. A tamo je najveci rizik za sranje jer su zanimljiva meta hackerima (puno love na hrpi).

Znaci nekakvo kompromisno rjesenje je sve drzati na HW walletu, pa prebaciti van samo kad trebas prodati, a nedostatak toga je da onda ne mozes brzo reagirati (npr. pocne padati vrijednost pa hoces likvidirati).
[Vrh]
energyman

PostPostano: 5.12.2017. uto. 16:55    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ništa od toga, kad dovoljno poraste vrijednost, pošaljem na bitcoin mjenjačnicu, nikakvi exchangei i gluposti.
[Vrh]
stjepan

PostPostano: 6.12.2017. sri. 14:55    Naslov: Citirajte i odgovorite

Osa je napisao/la:
stjepan je napisao/la:
...

U osnovi kužim što je bitcoin. Više me zanima to trejdanje. Gdje i kako to radite. Vjerojatno svatko od vas koristi neku drugu stranicu i princip i na svoj nacin vodi to. Zato bi volio informacije iz prve ruke ako je moguće. Ili su to tajne i baš ono, snađi se sam kako znaš i ne otkrivaj to umijeće drugome.

Trejda se na svima poznatim burzama / mjenjacnicama. Nema nikakvih tajni. A to kako tko to "vodi" tj trejda, to stvarno ovisi od osobe do osobe baš kao što i trejdanje forexom ili trejdanje dionicama ovisi od osobe do osobe.
Postoje neke smjernice, ali u to nebih ulazio jer ja osobno ne trejdam. Kupim i držim godinama a prodajem amo i jedino ako mi zatreba fiata iz nekog suludog razloga (što se do sada desilo samo jednom sa jako malom cifrom).

Hrvatska burza za trejdanje BTC-Fiat: bitkonan.com
EU burza za trejdanje BTC-fiat: bitstamp.net
Neznam od kud za trejdanje BTC-Altcoinovi: bittrex.com
Neznam od kud za trejdanje BTC-Altcoinovi: poloniex.com
Neznam od kud za trejdanje BTC-fiat i BTC altovi: cex.io

Upozorenje: nejednom su burze bile hakirane i sl. pa obrati pozornost na novosti po tom pitanju. Kad netko mazne krypto sa burze, nema nazad, nema regulatora koji ce reversati transakciju.

Ja sam osobno koristio sve navedene u jako malom obujmu. Prve dvije sam koristio za kupnju BTC-a, dok sam ostale koristio za jako malo trejdanja btc-altcoinovi.
Do sada su sve te burze radile bez problema. Bitstamp je bio hakiran i ukradena im je ozbiljnija kolicina kripto valuta, ali su minus pokrili sami tako da korisnici nisu bili osteceni (sto je po meni dodatan plus ako se vec mora birati kod kog ces).

Bitkonan je nasa burza pa nema bankovnih problema, ali su im cijene redovito više zbog nižeg prometa.

A za cistu kupovinu BTC-a / ETH-a postoji i bitcoin-mjenjacnica.hr koja je onak stupid proof kaj se toga tice.
[Vrh]
debeli

PostPostano: 6.12.2017. sri. 15:27    Naslov: Citirajte i odgovorite

saxobank.

provjereno, za sva trejdanja, bitcon, metali,sirovine,forex,dionice, obveznice
[Vrh]
Osa

PostPostano: 6.12.2017. sri. 22:17    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kada kupite bitcoin, onda ga prebacujete u svoj wallet (HDD, usb stick...)? To prebacivanje također naplaćuju, tj kao proviziju uzimaju. Prijatelj mi rekao da bi kupili preko stranice/aplikacije coinbase, nakon kupovine bi bilo dobro prebaciti to onda u wallet? Uzeli bi za sad 300-500kn. I da li se isplati sad kupiti, kad tak naglo raste, danas je od prakticki 11500 skocio trenutno na 13200. Da li se očekuje uskoro kakav pad, kakve su analize? Ili da uskočimo dok još nije otišla cijena drastično gore? Čitao sam da bo kraja mjeseca bi moglo prijeći 20 000$

PS: čuo sam da bi bilo dobro i uložiti nešto u novu valutu IOTA koja je trenutno još u počecima. Što kažete?
[Vrh]
energyman

PostPostano: 7.12.2017. čet. 01:11    Naslov: Citirajte i odgovorite

Uzmite preko bitcoin-mjenjacnica.hr Nasi decki to vode, imas support 24/7. Otvori Electrum ili neki drugi poznati wallet i backupiraj seed zajedno sa privatnim kljucevima. Drzanje coina na Coinbase i ostalim exchangeovima se ne preporuča, osim ako ne misliš trgovati valutama. Neki dan kad je ekipa htjela masovno prodati svoje coine Coinbase/Gdax su pali i nitko nije mogao do svojih coina.
[Vrh]
Towelie

PostPostano: 7.12.2017. čet. 18:05    Naslov: Citirajte i odgovorite

1 BTC = 17,000$

....
[Vrh]
lisicakm

PostPostano: 8.12.2017. pet. 01:55    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja trgujem na bittrexu
[Vrh]
energyman

PostPostano: 8.12.2017. pet. 11:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kaj mislite do kud će skyrocketat? Ja sam uletio sa jos nekom svotom čisto da se nađe, no očekujem nekakvu korekciju. Famozno mi je kako na korejskim burzama premašuje čak 20k$.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Računala
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Stranica 4 / 5.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.