<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Električni Tico
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... , 31, 32, 33  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električna vozila s tablicama
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Cose

PostPostano: 5.11.2017. ned. 20:29    Naslov: Citirajte i odgovorite

eltico je napisao/la:
Ponovo u pogonu! Smile
...
Proba je pokazala da ide punom snagom.
Pokušati ču ga voziti u "jednoj manje" brzini radi boljeg hlađenja, ali bi trebao smanjiti struju regena, jer na višim okretajima koči većom strujom pa su trzaji na mjenjač stisni/pusti gas prejaki. Moram smanjiti osnovni regen i dodati još jedan "na štop". Ima opcija na kontroleru.

Super! skace od srece

Regen na pustanje gasa bi trebao biti skroz lagan, kao obicni auto u visoj brzini ili malo laksi - a tek na kocnicu da bude jaci (tada je vec poceo ovaj lagani regen od pustanja gasa pa nece biti trzaja na mjenjacu nego ce samo pojacati zapoceto).
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
eltico

PostPostano: 20.11.2017. pon. 19:30    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jutros prvo struganje, ono, iznenadilo me kao cestare. Baterije jedva dišu. Četvrta im je zima i imaju 1000 punjenja, a i motor je sad u stanju povuči struje,....
Uglavnom, jedva čekam prolječe Rolling Eyes

Kod montaže motora sam pritisnuo sajlu km sata pa je pukla nakon 2 dana vožnje. Sajla za Tico nepostoji nova, pa sam je nabavio preko njuškala iz Draganiča kraj KA. Od danas opet broji km.
[Vrh]
OldDog

PostPostano: 20.11.2017. pon. 22:00    Naslov: Citirajte i odgovorite

eltico je napisao/la:
Jutros prvo struganje, ono, iznenadilo me kao cestare. Baterije jedva dišu. Četvrta im je zima i imaju 1000 punjenja, a i motor je sad u stanju povuči struje,....
Uglavnom, jedva čekam prolječe Rolling Eyes

....

Kad je hladno jutro, prije nego kreneš, stavi mjenjač u ler i malo zavrti motor u leru, samo nakoliko sekundi.
To je dovoljno da probudi baterije i promješa ulje i vidjećeš da puno življe krene.
To je moje iskustvo.
[Vrh]
eltico

PostPostano: 16.12.2017. sub. 19:12    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jučer me tata došlepao zadnjih 2 km do kuće.
Malo sam se preračunao, kao nešto je toplije pa mogu više od 60. Sve manje sam mogao dati gasa, a da ne "crveni" BMS (2,8V) i odlučio stati. Prešao sam 65 (zvao pomoć) i napunio 80%.
[Vrh]
Cose

PostPostano: 16.12.2017. sub. 19:31    Naslov: Citirajte i odgovorite

eltico je napisao/la:
Jučer me tata došlepao zadnjih 2 km do kuće.
Malo sam se preračunao, kao nešto je toplije pa mogu više od 60. Sve manje sam mogao dati gasa, a da ne "crveni" BMS (2,8V) i odlučio stati. Prešao sam 65 (zvao pomoć) i napunio 80%.

Kad je hladno onda i baterije mozes prazniti nize od 2.8V - negdje na GWL blogu je svojedobno bio cijeli tekst o tome da kada su hladne i pod opterecenjem LiFePo4 mogu ici blizu 2.0V po celiji, te da bi pametni BMS trebao takve stvari uzeti u obzir.
[Vrh]
riba

PostPostano: 16.12.2017. sub. 21:07    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da, možda si mogao stati, pričekati 20 minuta da se malo oporavi napon, i onda voziti tipa 20 kmh ta dva km, mislim da biš mogao.
[Vrh]
eltico

PostPostano: 28.2.2018. sri. 10:31    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nadam se da je danas najhladniji dan ove zime!
Krenuo sam na -6, ne prelazeči 1C ubrzao do prihvatljivih 50-55km/h na lokalnoj cesti (Fažanska), a na usponu prema Vidikovcu u drugoj 25-30.

Zapravo, kako sam imao osjećaj na početku zime da neču moći izgurati sa dvije loše čelije i ostale 22 dosta stare, dobro sam je izgurao. Na jutarnjim temperaturama iznad 5 i ako bi bilo manje od 25 pređenih km nisam punio svaku noć.
[Vrh]
Cose

PostPostano: 28.2.2018. sri. 10:44    Naslov: Citirajte i odgovorite

eltico je napisao/la:
Nadam se da je danas najhladniji dan ove zime!
Krenuo sam na -6, ne prelaze�i 1C ubrzao do prihvatljivih 50-55km/h na lokalnoj cesti (Fa�anska), a na usponu prema Vidikovcu u drugoj 25-30.

Zapravo, kako sam imao osje�aj na po�etku zime da ne�u mo�i izgurati sa dvije lo�e �elije i ostale 22 dosta stare, dobro sam je izgurao. Na jutarnjim temperaturama iznad 5 i ako bi bilo manje od 25 pre�enih km nisam punio svaku no�.

Sto to konkretno znaci "dosta stare celije"?

Pitam zato jer su kod mene u Puntu 4g stare Winston 100Ah i 2-3g Hi-Power 50Ah - danas na -15 i zadnjih par dana -5 do -10 nikakvih problema osim ocekivanog malo veceg pada napona.

U nedjelju sam se malo vise vozio i postrosio blizu 100Ah iz baterija (od ukupno 150Ah) - iako je temperatura bila u minusu, u baterijama je ostalo jos dosta struje.
[Vrh]
eltico

PostPostano: 28.2.2018. sri. 22:29    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cca 1000 punjenja.

Ima tu dosta sitnica koje utječu na stanje mog paketa.
-Imam Sinopoly, a ne Winston. Mislim da je bitna razlika. Bar po tvorničkim podacima je
-Praznim ih sa konstantnom strujom duplom od preporučne za održavanje 60km/h. To je zato što je mali paket - 7,68kWh
-Možda i najvažnije, prvih par punjenja (10-ak), zahvaljujući NetEko prepunjavane su jer je punjač bio podešen na 24, a imao sam 22 čelije + nisu bile stisnute, pa su se napuhale. To je cca 4V po čeliji!!
-Nisu nikad stavljene u kutiju, niti kakvu izolaciju, već stoje na otvorenom ispod prednje haube i na vjetru.
-Dvije čelije do nedavno nisu bile stisnute, pa su ekstra natekle-oslabile. Prve idu ispod 2,8V, pa popustim gas
-Nemam garažu, a mjesto za punjenje je na udaru bure. Autu samo pokrivam stakla da ne zalede.

Ima vjerujem još toga...

Ja sam zapravo zadovoljan s ovim do sada. Probat ču poboljšati, svakako.
[Vrh]
Cose

PostPostano: 1.3.2018. čet. 01:07    Naslov: Citirajte i odgovorite

Punto je na preko 800 ciklusa i vecina toga je slicna (nema izolacije, auto vani...) osim sto su sve baterije od pocetka stisnute i dobro punjene (napon punjaca, BMS, itd.).

To sto su Sinopoly isto ne bi smjelo imati previse veze, cak ni struja praznjenja - jedino DOD ako si ih cesto praznio ispod 20%, to bi mogao biti dodatni faktor.
Kod mene su rijetko isle ispod 30% i svega par puta ispod 20%.
[Vrh]
eltico

PostPostano: 1.3.2018. čet. 11:14    Naslov: Citirajte i odgovorite

Isto, što se tiče pražnjenja, najčešče, zimi ako imam 25 pređenih uključim nočno punjenje, ljeti ako sam prešao 40. Znači vrlo često ga punim svega 40-50%.

Neki dan na 3 stupnja ujutro, 10ak dnevna prešao sam 58km sa 70%, ali na povratku doma pažljivo jer su se javljale "one dvije loše" koje budući da nemaju 100% kapacitet, uranjale ispod 2,8V.

Provjerio sam jutros na punjaču. Imam 1100 punjenja
[Vrh]
BB

PostPostano: 1.3.2018. čet. 16:00    Naslov: Citirajte i odgovorite

eltico je napisao/la:
Isto, što se tiče pražnjenja, najčešče, zimi ako imam 25 pređenih uključim nočno punjenje, ljeti ako sam prešao 40. Znači vrlo često ga punim svega 40-50%.

Neki dan na 3 stupnja ujutro, 10ak dnevna prešao sam 58km sa 70%, ali na povratku doma pažljivo jer su se javljale "one dvije loše" koje budući da nemaju 100% kapacitet, uranjale ispod 2,8V.

Provjerio sam jutros na punjaču. Imam 1100 punjenja

znači i kad ih siluješ one ipak idu... i to je dobar podatak palac
[Vrh]
eltico

PostPostano: 22.3.2018. čet. 14:03    Naslov: Citirajte i odgovorite

Uspio sam pronači 2 Sinopoly čelije. Bio je oglas na Njuškalu, a ja sam eto ukucao u pretraživanje Sinopoly i izađe mi oglas. Dečki su iz Sisačko-Moslavačke Županije i imaju neke ostatke sa skladišta, kako su naveli i točno dvije koje meni trebaju skace od srece
Kupio sam ih 8.3., dovezli su mi ih u ZG (Prečko) usput i sve OK!
Zamjenio sam ih prije 3 dana, prethodno sve napunio...
Očekivano je bilo razilaženje u punjenju, ali puno manje od očekivanog. Mislim da sam ih sinoć fino ubalansirao Smile
Punio sam sa 10A kao i inače za noćno, a kad je ukupni napon prešao 83 V ove dvije su krenule u balansiranje (3,65). Ostala su bile na tek 3,44. Sinoć sam dodao opterećenje na njih (žarulju H4 dugo i kratko skupa) kad su bile blizu 3,7 i dočekao da punjač počne spuštati struju. Za sam kraj kad digne napon na 88, maknuo sam žarulju i sve su čelije balansirale.
Još ču malo kontrolirati, ali biti če to OK!
[Vrh]
eltico

PostPostano: 22.3.2018. čet. 14:05    Naslov: Citirajte i odgovorite

U vožnji, a još je hladno (2 stupnja jutros), napon pada dosta, ali nijedna više ne "crveni". To je bio cilj. Nadam se još barem dvije zime da če poslužiti Smile .
[Vrh]
Cose

PostPostano: 22.3.2018. čet. 14:42    Naslov: Citirajte i odgovorite

eltico je napisao/la:
Uspio sam prona�i 2 Sinopoly �elije. Bio je oglas na Nju�kalu, a ja sam eto ukucao u pretra�ivanje Sinopoly i iza�e mi oglas. De�ki su iz Sisa�ko-Moslava�ke �upanije i imaju neke ostatke sa skladi�ta, kako su naveli i to�no dvije koje meni trebaju skace od srece
Kupio sam ih 8.3., dovezli su mi ih u ZG (Pre�ko) usput i sve OK!
Zamjenio sam ih prije 3 dana, prethodno sve napunio...
O�ekivano je bilo razila�enje u punjenju, ali puno manje od o�ekivanog. Mislim da sam ih sino� fino ubalansirao Smile
Punio sam sa 10A kao i ina�e za no�no, a kad je ukupni napon pre�ao 83 V ove dvije su krenule u balansiranje (3,65). Ostala su bile na tek 3,44. Sino� sam dodao optere�enje na njih (�arulju H4 dugo i kratko skupa) kad su bile blizu 3,7 i do�ekao da punja� po�ne spu�tati struju. Za sam kraj kad digne napon na 88, maknuo sam �arulju i sve su �elije balansirale.
Jo� �u malo kontrolirati, ali biti �e to OK!

Za balansiranje koristim 3 keramicka otpora 1R 20W (cca. 10A) sto brzo umiri zivahne celije. Wink
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električna vozila s tablicama
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... , 31, 32, 33  Sljedeća
Stranica 32 / 33.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.