<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

E-motor koji ne paše!

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni bicikli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
BeadRobot

PostPostano: 13.9.2017. sri. 08:06    Naslov: E-motor koji ne paše! Citirajte i odgovorite

Molio bi bilo koga tko se susreo sa ovakvim problemom da napiše svoje iskustvo ili rješenje problema.
Pošto mi je ovo prvi e-motor I praktički ne znam ništa o e-motorima, molio bi POMOČ respekt
Naime. Kupio sam skoro novi motor sa zadnjom felgom, baterijom I svim dijelovima od gospođe iz oglasa, po izgledu i njenom pričanju motor je skoro pa nov, prejak za nju. Super, sve pet. Kad ono ne "igra" ni na jednoj rami koju imam. Prvobitno je trebao biti na Cannondalu Prophet full suspension a zatim i na standardnijem modelu Author-a. No ne paše ni na jednu ramu, na obje rame kotač vuče na desnu stranu. Šajbe (spaceri) koji su došli u paketu sa motorom nisu od pomoči. Radi se o motoru od 1000W Nine Continental, kupljenom u Artas trgovini. http://www.artas.hr/vozila/elektricni_bicikli_dijelovi.htm
Pitanje: Dali postoji neka druga vrsta rame na koju bi motor pasao ili ču morati mijenjati cijeli kit. I dali postoji servis ili pojedinac koji bi takovo nešto znao popraviti.
Da bude jasnije mogu poslati slike. Ne znam ih ovdje postaviti. Molim Vas pomozite. Puuuno Hvala u naprijed.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
grrga

PostPostano: 13.9.2017. sri. 09:20    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne moraš slati slike, svi ovdje znaju o čemu pričaš. Trebaš ražiriti ramu jer je osovina šira za 2 cm od širine vilice na biciklu.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
BeadRobot

PostPostano: 13.9.2017. sri. 10:11    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da probao sam i ne može svejedno, zapravo meni su dovoljno široke obje rame ali osovina motora je jednostavno takva da ima rub gdje prestaje navoj, I tako postavljena felga ili ti motor jednostavno za 3-4cm vuče desno.
Ova gđa. od koje sam kupio kit imala ga je na Jamis rami I sve je pasalo.
Za kaj njoj paše a meni na Prophetu i Authoru Solutionu ne paše.
Hvala na odgovoru!!!
[Vrh]
grrga

PostPostano: 13.9.2017. sri. 12:11    Naslov: Citirajte i odgovorite

Donesi kod mene i pasat će Smile
[Vrh]
grrga

PostPostano: 13.9.2017. sri. 12:13    Naslov: Citirajte i odgovorite

I još nešto - onaj FS bike nije dobro širiti tako da je Author pogodniji za tu kombinaciju.
[Vrh]
BeadRobot

PostPostano: 13.9.2017. sri. 14:38    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo Grga pogledaj slike, pa sam procijeni, više znaš od mene to je sigurno, ako ti kažeš da bi se to moglo napravit ja dolazim 100% ako mi dopustiš, I ako nema nigdje ništa bliže od Požege da bi se to moglo složit.
Naravno i podržim novčano, hranom i pićem tvoj rad!
https://drive.google.com/file/d/0B0HKUcL4m3e9X1cyVGNFSl9BdHM/view?usp=drivesdk
https://drive.google.com/file/d/0B0HKUcL4m3e9MllpeDhobHZVclU/view?usp=drivesdk

[/img]
[Vrh]
tomislav

PostPostano: 13.9.2017. sri. 20:51    Naslov: Citirajte i odgovorite

google disk traži dopuštenje za pregled slika
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
BeadRobot

PostPostano: 14.9.2017. čet. 05:07    Naslov: Re: e bike Citirajte i odgovorite

https://mail.google.com/mail/u/0/?ui=2&ik=fbc4da91a2&view=att&th=15e7e1e27ebe1d49&attid=0.1&disp=safe&realattid=2bd1f86cbc2d8bc4_0.1&zw/edit?usp=sharing 
https://docs.google.com/uc?export=download&id=0B0HKUcL4m3e9eEJpeWhWeXZRbkk
https://docs.google.com/uc?export=download&id=0B0HKUcL4m3e9ckdjbkdrYnNzUkk
https://docs.google.com/uc?export=download&id=0B0HKUcL4m3e9X1cyVGNFSl9BdHM

Molio bi Vas da mi odgovorite dali vidite slike sada.
[Vrh]
dakic.dubravko

PostPostano: 14.9.2017. čet. 07:50    Naslov: Citirajte i odgovorite

Slike rade, evo i prve da i drugi vide o čemu se radi..ne znam koliko ima još "mjesta" za rastegnuti, da li ima disk kočnice, ali spaceri bi išli sa desne strane, nisam se susreo sa tolikim odstupanjem pa mi teško odgonetnuti problem..

[Vrh]
BeadRobot

PostPostano: 14.9.2017. čet. 10:30    Naslov: E-bike Citirajte i odgovorite

Da ima disk kočnicu koja debelo grebe po rami, što se tiče spacera rastegnem ramu koliko ide, toliko da se cijela geometrija izvitoperi, stavim 4 ona deblja spacera a kotač samo izvije drugu stranu zadnje vilice i praktički ostane na mjestu. Ma sve sam živo probao osim staviti motor odnosno felgu na drugu, tj. treću ramu koja to podržava ili ići na rastavljanje motora i tokarenje osovine. Ako se opće može izvaditi ili nekako obraditi.
Dubravko možeš staviti i ostale slike molim te, da "Forumaši" vide o čemu se radi pa mi možda netko i pomogne.
Šta je najbolje u cijeloj prići i što mi daje nadu da ču možda moći koristiti barem nekako taj motor je da ga je ta gospođa koja mi ga je prodala, imala na Jamisovoj rami I imam slike, savršeno odgovara. Ali za moj Cannondale Prophet nikako, niti Author Solution.
Problem je u osovini kao da je premala, odnosno prekratka i cijela kao da je pomaknuta previše u desno (kada gledamo sliku 1). Još sam uvijek pred kompom i gledam, čitam sve živo da bi našao rješenje. kit imam preko mjesec dana a nisam nigdje naišao na takav problem. Nevjerojatno!!!
Svima se puno zahvaljujem na rješavanju ovog problema. Ljudi zakon ste!!!
[Vrh]
dakic.dubravko

PostPostano: 14.9.2017. čet. 11:15    Naslov: Citirajte i odgovorite

Šta ti je ovo crveno onačeno? Da to nije nekakav adapter za disk koji se da skinuti?

Evo i ostalih slika

[Vrh]
grrga

PostPostano: 14.9.2017. čet. 12:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nepotrebno trošiš vrijeme rastavljajući motor. Taj motor jr potpuno isti kao i stotine drugih
N48 koji su na biciklima diljem Hrvatske.
Pošto ga ne možeš sam složiti traži nekoga tko to zna i radio je to. Ne mislim da to trebam biti ja.
Osovina se ne treba niti smije tokariti jer ćeš na taj način samo uništiti osovinu a time i motor. Pogledaj kako stoji isti takav N48 na biciklu od mog sina:

Ako bicikl ima disk onda treba dvije pločice sa strane diska - četvrta slika.
[Vrh]
BeadRobot

PostPostano: 16.9.2017. sub. 19:54    Naslov: Citirajte i odgovorite

Grrga u pravu si.
Odnio sam ga kod čovjeka koji se razumije i vozi e-bicikl, I kaže da se ne mučim i da ga probam stavit na drugačiju ramu od onih kaj imam.
Siguran sam da je sve u redu sa motorom. Pošto mi je gospođa od koje sam kupio motor poslala slike svog bicikla sa istim tim motorom na biciklu i kod nje je super, sve je u redu, kotač stoji normalno u centru zadnje vilice, ništa nema neobično. Ona ima tu Jamisovu ramu, neznam koji točno model.
Ovaj gospodin kod kojeg sam bio koji se kuži isto tako ima samo 500w motor istoga proizvođača NINE Continental, također centriran mu je zadnji kotač na njegovom Scott Aspect biciklu.
Tako da znam šta sada dalje. Hvala. skace od srece
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni bicikli
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.