<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Eletrični vlakić autonomija
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja ostalih e-vozila
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Pero

PostPostano: 18.8.2017. pet. 17:08    Naslov: Citirajte i odgovorite

riba je napisao/la:
Evo navedene teme:

http://www.diyelectriccar.com/forums/showthread.php/minibms-open-source-project-38863.html
Thank you!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
riba

PostPostano: 18.8.2017. pet. 17:24    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ništa Smile

Postoji jedan "problemičić" s tom pričom. To je započelo kao neki open source, i ljudi su mu pomogli da to razvije, no u jednom trenutku je to prestalo i kad je dovoljno skužio je počeo raditi verzije i ne izdavati sheme itd, tako da na toj temi vjerojatno nećeš naći najnovije verzije, iako mislim da se te promjene više odnose na centralni module, a ne na ćelijske module.
[Vrh]
Pero

PostPostano: 18.8.2017. pet. 17:47    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koliko vidim, tu je riječ o klasičnom analognom modulu...
Ja sam mislija da ćelijski modul mjeri napon ćelije i šalje u centralni modul. To sam zaključija iz ovog threada...
[Vrh]
riba

PostPostano: 18.8.2017. pet. 19:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

To mozda rade samo novije verzije, u tome je problem.
[Vrh]
Caca

PostPostano: 18.8.2017. pet. 21:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam popravljao jednoga... gore je LM239A četverostruki diferencijalni komparator, dva SSRa jedan za bleed drugi za LV i HV i LM285 1.2V voltage reference.

[Vrh]
BB

PostPostano: 21.8.2017. pon. 13:15    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pero77 je napisao/la:
zega je napisao/la:
Ziher vise od 250W, 300 sa solo panelom ili 2x250 tj 500 ako se ostavi da malo navdoje (paneli vire) Very Happy
sto ce reci pol kilowatta po vagonu!
Sa nekoliko vagona bi mogao militi 20 na sat na suncu bez da trosi ista iz baterija!
Nema veze kad vozis, ako ti vlakic stoji na suncu onda se baterije pune!

Motor od 14kw može povući maksimalno 2 vagona, to bi mi imalo smisla kada bih negdje vozio po suncu da mi se autonomija poveća, a trenutno mi je potrošnja struja uključena u najam/koncesiju tako da nebi ni kod punjenja uštedio

nemoj to gledati samo sa tehničke strane. To što je na struju dosta ljudi i ne primijeti, ali solarne panele bi svi vidjeli i vlakić bi postao "planetarno" popularan sa svim efektima koje popularnost nosi. Da' se tu fina priča ispričati (svi mi pušimo priču...).

A onda staviš na njega banner: e-vozila.com kao izraz zahvalnosti smijeh
[Vrh]
Pero

PostPostano: 21.8.2017. pon. 14:27    Naslov: Citirajte i odgovorite

Citat:

I dodaš "Hvala Peri kompjuteru na prijedlogu" (Edi Maružin [Gustafi] me jako dobro pozna). lol
Za Edija dodaj još da si dobija prijedlog i bez boce votke. smijeh

Ima tome 20+ godina kad je on pokuša raditi ka voditelj programa na Radio Puli, a naša ekipa iz Kanfanara ga je dočekala s jedno stotinu telefonskih poziva (vadili smo mu mast na vatrogasni šmrk).
Ukratko, netko je iz Kanfanara osvojija 50kn nagrade (ištrijanski: pet miljar' lipa) a preko emisija su se najavljivali janjci itd. Ja sam mu uspija upast u emisiju i objavija da nosim bure slanih srdel' sa Cresa.
On mi se osvetija iduću subotu jer je da' alarmantno upozorenje žminjskom području da Pero kompjuter krade "žbulju" po poljima z črnim BMWom (skup' z bivšim gradonaćelnikom Kanfanara). Cool

Bila su to dobra vremena... Very Happy
[Vrh]
Pero77

PostPostano: 22.8.2017. uto. 02:04    Naslov: Citirajte i odgovorite

BB je napisao/la:
Pero77 je napisao/la:
zega je napisao/la:
Ziher vise od 250W, 300 sa solo panelom ili 2x250 tj 500 ako se ostavi da malo navdoje (paneli vire) Very Happy
sto ce reci pol kilowatta po vagonu!
Sa nekoliko vagona bi mogao militi 20 na sat na suncu bez da trosi ista iz baterija!
Nema veze kad vozis, ako ti vlakic stoji na suncu onda se baterije pune!

Motor od 14kw može povući maksimalno 2 vagona, to bi mi imalo smisla kada bih negdje vozio po suncu da mi se autonomija poveća, a trenutno mi je potrošnja struja uključena u najam/koncesiju tako da nebi ni kod punjenja uštedio

nemoj to gledati samo sa tehničke strane. To što je na struju dosta ljudi i ne primijeti, ali solarne panele bi svi vidjeli i vlakić bi postao "planetarno" popularan sa svim efektima koje popularnost nosi. Da' se tu fina priča ispričati (svi mi pušimo priču...).

Mislim da banner bi bila najmanja stvar koju bi mogao napravit za zahvalu, ali tu je kvaka, ako stavim panele na krov nemam mjesta za banner Smile. Šalim se, kako je prve godine radio ok vlakić mislili smo staviti panele i tražili predračun međutim kako je sve poslije išlo u kvasinu sa tim vlakom tako se i odustalo, ali ako kaže Pero da bi mogao voziti 10 god bez problema samo da se malo sredi lako bi onda bilo i panele stavit, makar samo kako ti kažeš za priču.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja ostalih e-vozila
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5
Stranica 5 / 5.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.