<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Pomoć molim...malo jači autonomni sistem

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Solarni moduli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
plastikarv1

PostPostano: 30.7.2017. ned. 13:17    Naslov: Pomoć molim...malo jači autonomni sistem Citirajte i odgovorite

Prvo pohvale za ovaj forum..nedvojbeno najbolje mjesto za saznati nešto konkretno od svih na koje sam naišao.a sad konkretno. Kupio bih otočki sistem za kampanju u Rovinju,ali toliko je šuma i neprovjerenih informacija u kanalu da sam se uplašio...jedni govore 1000e/kV neki 2000e/kW....nominalna vs vršna snaga....čisti i valjda nečisti sinus...itd. ja bih samo volio imati izmjeničnu struju u kući i to da se ne moram brinuti kada dođem. Volio bih imati "normalnu" struju uz malo pažnje. Ako ima koji forumaš da je zainteresiran i za obavljanje cjelokupnog posla tim bolje. Za sada imam jednu "pravu"ponudu od SIP ZG za 2kw panela,4kw pretvarač,mmpt reg 60a_48v,i baterije 4 kom 200ah_12v. Unaprijed se zahvaljujem
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
max

PostPostano: 30.7.2017. ned. 14:21    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nitko ne zna tvoje potrebe za el. energijom tj potrošače koje i koliko ćeš koristiti kao ni autonomiju (kad nema sunca) Jedini podatak koji si dao je lokacija predmnijevam ljeti. Konkretno ti mogu napisati da mene u Čakovcu zadovoljava PV sustav od 2.4 kW osim zimi. Godišnja potrošnja nekih 2 MWh (5 kWh dnevno)
[Vrh]
plastikarv1

PostPostano: 30.7.2017. ned. 15:02    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa upravo o tome se radi...ne znam ni ja ..pumpa za vodu je pojedinačno najveći potrošač.. frižider,tv,malo glasnija muzika (fešte i to) ako mogu i klimu ili sporohodni ventilator, ručni alati, mješalica.....cca 5mjeseci u godini... proljeće-ljeto ....noćni rad je možda sAmo frižider i TV ili muzika par sati....volio bih da kupim nešto kvalitetno da mi traje i da ne moram stalno o tome misliti....i za kraj..ne pamtim da je u tom periodu bilo više od dva kišna dana u komadu...
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Solarni moduli
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.