<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Audio Input Selector

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Elektronika
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
energyman

PostPostano: 21.6.2017. sri. 21:59    Naslov: Audio Input Selector Citirajte i odgovorite

Pozdrav forumaši,

planiram izraditi svoj audio input selector ali sam naišao na probleme koje zbog svojeg neiskustva nisam u mogučnosti riješiti sam. Zamisao AIS-a je da odaberem uređaj sa kojeg reproduciram zvuk i zvučnike na kojima se reproducira. Prvo sam mislio to raditi sa dvopolnim rotary switchevima ali sam odustao, onda mi je palo na pamet da to fino ušminkam sa lcdom i Arduino Nanom koji bi otvarao ili zatvarao releje ali bi mi trebalo 16 komada releja što mi se nikako ne isplati raditi. Čitao sam po forumima i naišao na bus switcheve od kojih mi najkorisnije izgleda ovaj CBT3244APW https://assets.nexperia.com/documents/data-sheet/CBT3244A.pdf

Koliko je vidljivo iz slike sa jedne strane su inputi, sa druge strane čipa outputi. Mor ali to biti tako, hoće li stvari uredno raditi ako spojim recimo lijevi i desni kanal na A1 i A2, a drugi uređaj i njegove kanale na B1 i B2 ali sa iste strane (namijenjeni kao izlazi). Po meni bi to trebalo raditi jer su ionako audio signali bipolarni, pa je svejedno sa koje strane signal ulazi/izlazi Embarassed

Druga stvar je ground. Je li poželjno spajati sve mase samo na šasiju, a manipulirati samo signalima. Bojim se da ne dobijem ground loop, onda mi ode sve u propast. Imam dovoljno mjesta na CBT-u da i groundove provučem ali volio bi ne komplicirati život.

I ono glavno, već dva dana u Fritzingu (preko njih ću dati raditi PCB-jeve) pokušavam napraviti pločicu koja bi funkcionirala kako sam zamislio. Kreirao sam novi IC baziran na ovom datasheetu ali pošto su ulazi/izlazi na različitim stranama, uvijek se zapletem i vodovi mi idu jedan preko drugog, što ne može biti. Ukoliko je svejedno kako spajam ulazne signale na CBT onda mi to nešto olakšava situaciju jer mogu staviti čipove jedan do drugoga smanjiti broj vodova koji su mi potrebni.
Zapravo nisam nikada dizajnirao neki kompliciraniji PBC pa zato i nemam iskustvabaš sa time, vjerujem da bi netko od vas to brzopotezno riješio ali ipak želim pokušati sam.

Imate li neki drugi prijedlog kako riješiti switchanje tih audio signala, ovo mi je zasad najelegantnije i najjeftinije riješenje, samo da odgonetnem kako pravilo izvući sve vodove na PCB-u.

Evo i blok shema da dobijete ideju kako to trebalo biti povezano.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
zega

PostPostano: 22.6.2017. čet. 08:08    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kako su to MOS switchevi (pogledaj 4066 ili 4053 ima ih chipoteka) rade bipolarno pa mozes swapati inpute i outpute...
Ground loop ne bi trebal biti problem ako se napravi kako treba, najveci problem ground loopa nije u slucaju audio switcha vec u slucaju power injection ili modulation a to se u ovom slucaju ne dogadja.
Tvoj najveci problem je fritzig, mozda kad bi radio u nekakvom standardnom EDA paketu sa ERC i DRC checkom, koji bi radio provjere za tebe pa se nemas kaj zbuniti, probaj Kicad...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
energyman

PostPostano: 22.6.2017. čet. 12:17    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala Zega, to sam si i mislio za ove bipolarne ulaze/izlaze.

Zanima me, ako bi mi neko mogao rastumačiti, koji dizajn od ova dva bi bio bolji i zbog čega?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
zega

PostPostano: 23.6.2017. pet. 01:45    Naslov: Citirajte i odgovorite

Daj si napravi posteni ground plane za masu ovo je tak...amaterski...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Elektronika
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.