<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Kako radi brzi DC punjač?

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Pretvarači
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Roman

PostPostano: 9.5.2017. uto. 14:47    Naslov: Kako radi brzi DC punjač? Citirajte i odgovorite

Kolege zanima me na kojem principu radi brzi DC punjač budući da se mogu puniti razni auti sa raznim naponima baterije. Ovi brzi DC punjači koji postoje kod nas imaju napon od 400 V DC ali auti imaju različito a mogu se puniti na njoj putem CCS ili Chademo priključka. Da li taj punjač sam otkrije koliki napon ima auto i tome prilagodi napon punjača ili kako. Ako netko ima shemu takvih punjača može je slobodno priložiti kako bi meni i drugima bilo jasnije. Bilo bi lijepo prikopčati Traubeka na brzo punjenje i za samo pola sata vozi dalje. Smile
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Cose

PostPostano: 9.5.2017. uto. 15:47    Naslov: Re: Kako radi brzi DC punjaďż˝? Citirajte i odgovorite

Roman je napisao/la:
Kolege zanima me na kojem principu radi brzi DC punja� budu�i da se mogu puniti razni auti sa raznim naponima baterije. Ovi brzi DC punja�i koji postoje kod nas imaju napon od 400 V DC ali auti imaju razli�ito a mogu se puniti na njoj putem CCS ili Chademo priklju�ka. Da li taj punja� sam otkrije koliki napon ima auto i tome prilagodi napon punja�a ili kako. Ako netko ima shemu takvih punja�a mo�e je slobodno prilo�iti kako bi meni i drugima bilo jasnije. Bilo bi lijepo prikop�ati Traubeka na brzo punjenje i za samo pola sata vozi dalje. Smile

Ne znam detalje oko toga da li se moze punjacu nekako objasniti koliku struju i napon zelis - ali u svakom slucaju ti za to treba dosta dodatne elektronike u autu koja pazi baterije kod tako brzog punjenja i komunicira sa punionicom.
[Vrh]
riba

PostPostano: 9.5.2017. uto. 15:52    Naslov: Citirajte i odgovorite

U autu je elektronika koja komunicira s punjačem u realnom vremenu, preko unaprijed definiranog protokala, "standarda" tipa Chademo. Auto kaže punjaču koji napon i struju želi. Za Chademo je raspon 200-800 V tako da većina naših prerada otpada. Ali neki su ga uspijeli upogoniti s preradama, ali to su prerade na oko 300V.
[Vrh]
Cose

PostPostano: 9.5.2017. uto. 16:36    Naslov: Citirajte i odgovorite

Osim toga, brzi DC ima na svega par punionica pa vise smisla ima sloziti brzi punjac koji ce raditi svugdje preko Type2 prikljucka (koji opet mozes sloziti da ti prvo ide na 3F, pa onda mozes brzo puniti i na 3F u nekoj radioni).

Uz ovaj spori stavis u paralelu jos jedan brzi Cubijev i punis sa 60A - 4x brze nego samo sa sporim, sto znaci da 100Ah napunis za 1.5h (ili manje).
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Pretvarači
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.