<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Elektro trike samogradnja
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... , 20, 21, 22  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja ostalih e-vozila
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Pranja

PostPostano: 16.4.2017. ned. 15:34    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sry, ali ne razumijem taj tvoj hipi BS.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ogi
Site Admin

PostPostano: 16.4.2017. ned. 16:56    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pranja je napisao/la:
Radije ga uništim i barem znam da je moj.

Ovo razumiješ?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Pranja

PostPostano: 16.4.2017. ned. 18:54    Naslov: Citirajte i odgovorite

Naravno.
[Vrh]
Grana

PostPostano: 17.4.2017. pon. 12:51    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koliko je los osjecaj kad ti netko iskoristi ideju, toliko je lipo kad ta ideja profunkcionira i vidis je di radi...
Najgore je odustat...ja vjecito odvajam malo od dzeparca za kakav alat ili dio sto mi fali i ulazem u nesto...ko se ne navikne pojest go*no tu i tamo nece daleko ni dogurat...
[Vrh]
Pero

PostPostano: 17.4.2017. pon. 18:04    Naslov: Citirajte i odgovorite

Eto, da se i ja javim na tu temu...
Još 1989 sam radija kompletno novu metodu za 3D mjerenja na bazi stereoskopskih fotografija.
Ukratko, oko pola godine sam "studirao" geodeziju, tj. stereoskopsku fotogrametriju jer sam dobio još 1988. godine ponudu da revitaliziram jedan stroj za izradu karata iz avionskih stereo fotografija. Nikako mi nije išlo da iskoristim postojeće metode pa sam napravija kompletno novi matematički model za to.
Da ne duljim, uspija sam riješiti projekt i napraviti stereo instrument za kartiranje, koji je i danas prikazan na mojem site-u: http://bps.biz.hr.
Pokušao sam unovčiti taj projekt i pokrenuti proizvodnju takvih uređaja u RH, ali bez uspjeha.BTW, takvi uređaji su do tada koštali preko 1.5 miliona maraka...
Nakon par godina sam prilikom obilježavanja 100 godina fotogrametrije u Hrvatskoj odlučija objaviti svoju metodu modeliranja stereoskopske izmjere.
Prije objave su postojala samo četiri proizvođača takvih uređaja u svijetu (Bendix, OMI, Wild i Zeiss), a minimalna cijena takvog instrumenta je bila (kako je već napisano) oko 1.5 miliona DEM. U roku od 6 mjeseci nakon moje objave (međunarodni simpozij ITI '94. godine u Puli) se pojavilo desetak novih proizvođača te opreme i cijena tih uređaja je pala neku razumnu cijenu, oko 150 do 300 tisuća maraka.
Ne jedi me to da je netko iskoristija ono što sam svojevoljno objavio, ali me jedi to što se na Geodetskom fakultetu u Zagrebu u predmetu stereofotogrametrije i dalje predaje na stari način.

Nek' se obogati ki može, mene obogaćuje sama činjenica da sam ostavija nekakav trag u životu.

Ne radi se sve samo radi novaca... stari

RUžan je osjećaj kad netko iskoristi tvoju ideju i zaradi na njoj, a da tebi to nije uspjelo, ali s druge strane je lipi osjećaj da si napravija nešto dobro.
Nema tih šoldi koji ti mogu kompenzirati zadovoljstvo da si napravija nešto korisno i za druge, ne samo za sebe.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 18.4.2017. uto. 00:02    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pero je napisao/la:
Nek' se obogati ki može, mene obogaćuje sama činjenica da sam ostavija nekakav trag u životu.

Ne radi se sve samo radi novaca... stari

Ružan je osjećaj kad netko iskoristi tvoju ideju i zaradi na njoj, a da tebi to nije uspjelo, ali s druge strane je lipi osjećaj da si napravija nešto dobro.
Nema tih šoldi koji ti mogu kompenzirati zadovoljstvo da si napravija nešto korisno i za druge, ne samo za sebe.

To je to, samo zašto ovo boldano? Nije lako od ideje/prototipa napraviti proizvod, organizirati proizvodnju, prodaju, servis.
Ti si odradio onaj božanstven dio, najljepši, kreativni...i pri tome besplatno koristio masu tuđih ideja.
Možeš samo biti sretan ako je netko prepoznao tu novu vrijednost i odlučio raditi dosadni dio.
Možeš se posvetiti novim idejama.

Naravno, kada jedva krpaš kraj s krajem, novac je od životne važnosti.
Ali kada imaš 10x više nego što trebaš, potpuno je nebitan.
Raditi velike rezerve nema smisla jer ne štite od ozbiljnih prijetnji.
Što više imaš, veća je odgovornost koju moraš nositi.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Pero

PostPostano: 20.4.2017. čet. 18:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

Boldano je zbog toga ča razumijem ogorčenost autora kad netko drugi iskoristi njegovu ideju. Svejedno, valja nastaviti... Wink
[Vrh]
debeli

PostPostano: 20.4.2017. čet. 18:42    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pero je napisao/la:
Boldano je zbog toga ča razumijem ogorčenost autora kad netko drugi iskoristi njegovu ideju. Svejedno, valja nastaviti... Wink

Neće ga nitko iskorištavat. tu smo..
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
dred

PostPostano: 21.4.2017. pet. 08:05    Naslov: Citirajte i odgovorite

Na ovu temu iskorištavanja tuđih ideja imao bi i ja štošta za tipkati po tastaturi...

Nakon četiri patentna prava odlučio sam više nikada u životu prekoračiti prag bilo kojeg patentnog ureda... Skužio sam da velike firme imaju stalno zaposlene na prekopavanju baza patenata. Kada nađu nešto zanimljivo jednostavno uzmu i minimalno izmjene...Toliko da pravno izbjegnu magičnu granicu od 20% izmjene (jer onda više to nije to)...Na kraju kada ih želiš tužiti njihovi pravni stručnjaci naprave doslovno budalu od tebe uz očiti dokaz kopiranja... No ipak ti drago što je bar netko prepoznao tvoj trud i realizirao ideju makar gorak okus ostaje u grlu još neko vrijeme... Bude to i neka potvrda da si razmišljao dobro i sam sebi priznaš da ipak vrijediš nešto... To što nisi uspio unovčiti ideju i trud samo znači da nisi bio spreman i opremljen za drugo poluvrijeme utakmice u koju si sam ušao... Škola nije besplatna Smile Bitno je da se nešto nauči.

2010. godine doslovno mi je bilo smiješno kada sam vidio da je jedan "inovator" iz Rijeke (mada nije bitan grad) u 24 sata objavio svoj patent, a u novinama se pojavile moje slike iz elaborata koji sam pokazao nekim ljudima...Ti ljudi su moj rad proslijedili svome prijatelju koji je kao "nezavisni igrač" objavio patent i hvalio se po novinama... Čak i takvi likovi koji se nisu potrudili niti izmjeniti slike i doslvno kopirali tuđi rad i muku i to patentirali na kraju su završili sa izgubljenim novcem za patentiranje... Nisu ništa unovčili... Ima i tu neke pravde...

Debeli, uz dužno poštovanje, ovo ipak nije tvoja tema... Ti ne razumiješ trud i kaos u glavi kada se nešto stvara iz nule... Tumaranje po nogostupu kada te pucaju ideje... pričanje sa samim sobom... tup pogled kada ti prijatelj nešto priča, a tebe baš puklo sa idejom... neprospavane noći, ono kao kada si kao tinejđer zaljubljen... drugi dan umoran kao pas, a moraš raditi u "realnom sektoru"...

Ogi u pravu si... patentiranje je sebična radnja i tipičan proizvod gramzivog "društva"... To što neki u društvu imaju sposobnost kreacije, ne znači da su više vrijedni... To je kao plačanje tantijema na muziku. Dakle muzičaru bi bilo dovoljno napraviti jednu pjesmu i od nje živi do kraja života (pojednostavljeno)... Neka zarađuje svojim radom na koncertima i slično... Što je sa svima onima koji rade na održavanju društva koje svi baštinimo i omogučili su kreativcima da rade... Da nema njih niti kreativci ne bi imali što raditi... Balans u društvu je bitna stvar, kao i socijalno razmišljanje... Na kraju rađamo se i umiremo goli... ništa ne nosimo sa ovog svijeta sa sobom...
[Vrh]
zega

PostPostano: 21.4.2017. pet. 13:52    Naslov: Citirajte i odgovorite

Poznata stvar Dred, ali osim standardnih vratolomija koje si upravo opisao, patenti se pod normalno koriste za "osiguranje" investitora, prva stvar koju netko tko zeli uloziti novac trazi je stanje po pitanju patenta jer time stite svoju investiciju, no vecina njih nikad nije bila u sudskom sporu za istjerivanje patenta, vecina patenata su lako oborivi na sudu bilo kroz prior art, bilo kroz izmjene...
I da patenti su za lovatore/investitore jer kad je lova ukljucena u projekt velika onda se svasta pokusava...
Osim sto imam nekoliko patenata, i radio sam na nekim projektima koji su ukljucivali Lovatore koji su posto poto pokusali provuc moj (placeni) intelektulni rad kroz patentni ured u svrhu poluge kasnije kod investitora i za slucaj tuzbe, savjetovao sam ih da to ne rade jer ce samo potrosit novce za nulu od zastite, ipak su to napravili upravo pod premisom da je to za investitore...
Tako kompanije izgleda "legit" kad ima patent u portfoliju, to je onda well rounded za vecinu zelenih investitora ili ti ljudi sa novcem koji ne znaju kako taj novac uloziti pa misle da je tako sigurnije...

Open source ce sve to rasturit sa vremenom, ako imas nesto intelektualno vrijedno sto zelis zastititi, jednostavno suti o tome (tm secret)...

E Dred bas si me podsjetio na neke besane noci kad te puca....svjetlo se ne gasi i kad se ugasi, buljis u strop dok mozak radi 200%... Very Happy

Eh evo jedan "uspjesni inovator"
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
dred

PostPostano: 21.4.2017. pet. 14:53    Naslov: Citirajte i odgovorite

@zega

izgleda da u HR nije dozvoljen videozapis.

Kaže Youtube:

Vlasnik je sadržaja ovog videozapisa BBTV_SonyPictures, a on ga je na temelju autorskog prava blokirao za vašu zemlju.
Žao nam je zbog toga.

Da imao bih i ja još štošta govoriti. Sjetio sam se sada slučaja gdje sam dobio i Rektorovu nagradu na Sveučilištu u ZG... Bilo je to doba Domovinskog rata i nadobudno sam htio pomoći u rješavanju problema preciznosti istrošenog oružja. Takvo rješenje nisu imale niti ozbiljne vojske u svijetu. Odradio matematičko modeliranje, obranio ideju na simpoziju u Splitu pred superkritičnim i učenim auditorijem po dvadesetak godina starijim prosjekom od mene... Dakle zbog Rektorove nagrade sam odradio i patentna prava. Onda naravno dolazi pljuska u vidu nezainteresiranosti vojske i tapšanjem po ramenu. U stvari dobio sam uzorak "drnča" Brazilske proizvodnje ...onog sredstva za čišćenje puške... nije baš da nisam ništa dobio Smile mda... drago mi je da nisam jedini sa takvim iskustvima na ovom forumu...

Žega u pravu si! Živio Open source!
[Vrh]
Pranja

PostPostano: 22.4.2017. sub. 00:40    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja uvijek polazim od toga da čovjek mora moći živjeti ili barem financirati nove projekte iz svojih prethodnih. No čak i da ne gledam na to, open source je (barem u ovome čime se moj startup bavi) čizma u glavu.

Nastavno na to, svi proizvođači koji tvrde da su open source naprave gomilu proprietary komponenti koje na kraju ni ne prodaju i ne možeš reproducirati taj proizvod. S druge strane, imaš gomilu kineza koji masovno štancaju sve čega se mogu dočepati, dok ekipa koja je 100% open source propada i nema za kruh. Toliko o open source-u, barem u ovoj branši kojom se ja bavim. lol
[Vrh]
zega

PostPostano: 22.4.2017. sub. 06:56    Naslov: Citirajte i odgovorite

dred je napisao/la:
@zega

izgleda da u HR nije dozvoljen videozapis.

Kaže Youtube:

Vlasnik je sadržaja ovog videozapisa BBTV_SonyPictures, a on ga je na temelju autorskog prava blokirao za vašu zemlju.
Žao nam je zbog toga.

Proguglaj ovo:
Shark Tank The sharks get a taste of their own Medicine

Mozda nadjes negdje, dobar vid...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
AlexRi7

PostPostano: 27.4.2017. čet. 12:00    Naslov: Citirajte i odgovorite

Što je bilo s atestom?
Ako je sve drugo propalo da bar čovjek ima nekakav gušt se provozat
ovo bi trebalo biti u L6 kategoriji?
[Vrh]
bmwcabrio

PostPostano: 10.6.2017. sub. 22:27    Naslov: Citirajte i odgovorite

probat ću na jesen odraditi atest
ako ništa bar imam zujalicu za po kvartu....
baš sam danas mislio malo na cestu ,ali ne isplati se bez tablica Very Happy
za sada čeka na parkingu iza auta, šteta...a sezona je.

danas ga malo otkrio....pali iz prve Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja ostalih e-vozila
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3 ... , 20, 21, 22  Sljedeća
Stranica 21 / 22.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.