<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Niskoenergetska kuća u Zagrebu

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Štedljive kuće
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ddell

PostPostano: 5.4.2017. sri. 10:45    Naslov: Niskoenergetska kuća u Zagrebu Citirajte i odgovorite

U fazi sam izrade projektne dokumentacije za obiteljsku kuću. Otkazao sam nepouzdanog projektanta elektroinstalacija, pa ako ima među forumašima netko tko je ovlašteni projektant da mi uleti hitno, za novce naravno, bio bih mu zahvalan. Ne treba sada rješavati sve detalje instalacija, kojih će biti dosta, već da se po nekom standardu na temelju podloga napravi tako da mi prođe građevinska, čisto radi brzine. Poslije bismo nastavili suradnju za vrijeme izvedbe.
Kuća je prizemnica, 115 m2, predgotovljeni drveni elementi, ispuna slama.
Full jug, staklena stijena, 12x3,20 m
Fotonaponska elektrana od 4,2 kW
Kombinirani spremnik 1000/225, za podno grijanje, kamin sa vodenim izmjenjivačem + električno dogrijavanje za nuždu. Ponudili su mi rješenje sa 2 solara od 4m2. Instalater mi kaže da to nije dosta, a moj strojar, pak kaže da mi 1000 litara treba. Nisam ziher baš jer će mi grijanje trebati samo po noći i kad je frka par tjedana. Van sam zone termalne inverzije poznate zagrebačke.
Klima i plin ništa.
Svi komentari dobrodosli.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
debeli

PostPostano: 5.4.2017. sri. 17:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

Oću i ja takvu kuću :

predgotovljeni drveni elementi, ispuna slama

Daš projektanta ?

Jesu li to ekopaneli od slame =http://www.zelena-gradnja.hr/proizvodi/pregradni-zid/ekopanel-od-slame

ili baš drvene grede i ispuna blokovima od slame ?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ddell

PostPostano: 5.4.2017. sri. 21:08    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nemrem ti dat projektanta - žena mi je ... al nešto se valjda dade dogovorit Very Happy
Nisu paneli ... dogovorili smo se s proizvođačem da nam napravi konstrukciju i obloži fasadu izvanka, a mi trpamo baliranu slamu i šarafimo panele iznutra.
[Vrh]
ogi
Site Admin

PostPostano: 6.4.2017. čet. 10:10    Naslov: Citirajte i odgovorite

smijeh1
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
schumacher

PostPostano: 7.4.2017. pet. 02:24    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zašto fasada i paneli iznutra a ne zemlja ?
[Vrh]
ddell

PostPostano: 7.4.2017. pet. 07:49    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nemamo vremena niti logistike niti znanja za PARTY gradnju ... Sve smo varijante usporedili, konzultirali se sa dosta ljudi (i ZMAGovcima) i zaključili da je optimalno odabrat proizvođača montažnih drvenih i zainteresirat ga da počne nuditi i elemente sa ispunom od slame. Kuća gotova u tjedan dana. Sada radi s kamenom vunom, a nije htio eksperimentirati na ovom, praktički pilot projektu, tako da kroji i montira elemente po našim specifikacijama, a mi od slame dalje ... ukratko, u proizvodnju nemre uvaljat zemlju ...
[Vrh]
ddell

PostPostano: 7.4.2017. pet. 11:31    Naslov: Citirajte i odgovorite

Inace, nudi fasadu žbukanu ili drvenu od bilo kojega drveta, pa i tu eksperimentiramo ... idemo na paljenu fasadu po staroj japanskoj Shou-Sugi-Ban metodi. Malo smo se igrali sa brenericom i ide bor kojega kada sprzis i nauljis svakih 10-15 god traje 80 god.
[Vrh]
zega

PostPostano: 7.4.2017. pet. 23:40    Naslov: Citirajte i odgovorite

https://youtu.be/mkoHvM25vhw?t=4m55s
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
ddell

PostPostano: 13.4.2017. čet. 22:10    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nemamo vremena niti logistike niti znanja za PARTY gradnju ... Sve smo varijante usporedili, konzultirali se sa dosta ljudi (i ZMAGovcima) i zaključili da je optimalno odabrat proizvođača montažnih drvenih i zainteresirat ga da počne nuditi i elemente sa ispunom od slame. Kuća gotova u tjedan dana. Sada radi s kamenom vunom, a nije htio eksperimentirati na ovom, praktički pilot projektu, tako da kroji i montira elemente po našim specifikacijama, a mi od slame dalje ... ukratko, u proizvodnju nemre uvaljat zemlju ...
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Štedljive kuće
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.