<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Smanjenje snage grijaca
Idite na Prethodna  1, 2

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Elektronika
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
dc74

PostPostano: 1.2.2017. sri. 21:38    Naslov: Citirajte i odgovorite

po meni je i kila/kuna prevelika cijena za pelete.
Ja se grijem na drva, malo manje od 200 m2, peć 30 kW piroliza, dok je bila samo cigla trošio sam manje od 3000 kn za sezonu jer se grijem s otpadom s pilane.
Proizvođači peleta dobiju taj otpad povoljnije nego ja, a iskorištavaju i piljevinu koja je još jeftinija tako da sam siguran da u toj kuni po kili imaju dobru zaradu.
Ima dosta samogradnji peći na pelet, a ima i samogradnji strojeva za izradu peleta, a sve to je puno jednostavnije za izvesti nego samogradnje koje su viđene na ovom forumu. Nravno da je i za to potrebno dosta znanja, volje i materijala (novaca).
Skladištenje peleta također zahtjeva određene minimalne uvjete koji se moraju ispoštivati jer ako pelete povuku vlagu u sebe možete ih samo baciti.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Hemza

PostPostano: 1.2.2017. sri. 23:55    Naslov: Re: Smanjenje snage grijaca Citirajte i odgovorite

odrpanko je napisao/la:
Imam spremnik sanitarne vode u koji sam dodao elektricni grijac 3kW pa da iskoristim jeftiniju struju preko noci i ustedim malo na peletima, planirao dogrijavati sa njim.
Jucer neugodno iskustvo, sinoc postavio vremenski timer i na njega grijac da se pali nakon 21 sat ali je i zena stavila ves masinu i susilicu rublja da rade preko noci i izbacio mi limitator Mad
Probudili se ujutro na ugodnih 15 stupnjeva u kuci u mraku, pa da se to ne ponovi kopajuci po netu nasao sam ovo:
http://www.ebay.com/itm/Voltage-Regulator-Voltage-Speed-Controller-Dimmer-SCR-Case-AC-220V-3000W-CT-/302096843931?hash=item465660049b:g:ePwAAOSwTA9X9MGD

ili jos mozda bolje staviti jaci:
http://www.ebay.com/itm/401219288244?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

E sad pitanje je dali necu unistiti grijac ako ga tjeram na recimo 2kW preko tog regulatora ili da stavim samo diodu od 15A u seriju pa da radi na 1.5kW
Nisam siguran koju opciju odabrati a nebi htio da mi grijac rikne jer nije bio bas jeftin

Veš mašina, sušilica i el. bojler su najveći i najjači potrošači struje.
Da ne kompliciraš, Veš mašinu koristi jednu veče a sušilicu drugo veče i nećeš imati nikakvih problema. Još moraš voditi računa da svako trošilo ima svoj strujni krug.
[Vrh]
grrga

PostPostano: 2.2.2017. čet. 02:31    Naslov: Re: Smanjenje snage grijaca Citirajte i odgovorite

Hemza je napisao/la:

Da ne kompliciraš, Veš mašinu koristi jednu veče a sušilicu drugo veče i nećeš imati nikakvih problema. Još moraš voditi računa da svako trošilo ima svoj strujni krug.

Nikad nisi prao i sušio veš?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
odrpanko

PostPostano: 2.2.2017. čet. 07:56    Naslov: Re: Smanjenje snage grijaca Citirajte i odgovorite

Hemza je napisao/la:

Kad imas djecu imas i punu korpu za ves, ves masina i susilica rade skoro svaku noc tako da mi je to jedino rjesenje.
A o strujnim krugovima bi vodio racuna da sam ja radio instalaciju po kuci, ovako vozis na to kaj imas
[Vrh]
Hemza

PostPostano: 2.2.2017. čet. 22:53    Naslov: Re: Smanjenje snage grijaca Citirajte i odgovorite

odrpanko je napisao/la:
Hemza je napisao/la:

Kad imas djecu imas i punu korpu za ves, ves masina i susilica rade skoro svaku noc tako da mi je to jedino rjesenje.
A o strujnim krugovima bi vodio racuna da sam ja radio instalaciju po kuci, ovako vozis na to kaj imas

Imam djecu i znam što je to, ali to nije razlog da idem raditi nešto što ne funkcionira. I sam kažeš da veš mašina, sušilica i el. bojler zajedno ne mogu raditi jer ti izbaci osigurač odnosno limitator (ne znam što imaš od ovo dvoje).
Ako veš mašina i sušilica rade svaku večer onda prvo upališ veš mašinu, čim ona završi upališ sušilicu (koju nemam niti ću je imati).
Eto, drugo neznam što da ti kažem.
[Vrh]
odrpanko

PostPostano: 2.2.2017. čet. 23:03    Naslov: Citirajte i odgovorite

Eh da je zivot tako jednostavan bilo bi nam svima savrseno, ovako si moramo komplicirati i raditi stvari koje ne funkcioniraju lol
Hvala svima na pomoci, dimmer narucen pa kada stigne spojim i javim dali funkcionira
[Vrh]
Hemza

PostPostano: 4.2.2017. sub. 13:00    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dobro, onda eksperimentiraj pa nam javi rezultate.....
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Elektronika
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Idite na Prethodna  1, 2
Stranica 2 / 2.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.