<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

EEStor - Možda ovo uspije ?
Idite na Prethodna  1, 2

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Baterije
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Pero

PostPostano: 21.5.2008. sri. 11:01    Naslov: Citirajte i odgovorite

zega je napisao/la:
Pero goldcap je jako stara stvar i nije isto sto i ovi maxwell superkondovi (velik unutarnji otpor)...
A opet ovi treci kondovi (eestor) nemaj pak veze ni sa jednim ni sa drugim...
Maxwell kondove mnogi koriste u electric drag raceu a eestor cemo morati pricekati neki demo-promo car (kao sto je naprapvio PML sa HI-PA) tako stvar brze prodire u svijet i topi skepsu...
z

Znam da nisu isti, samo sam napomenuo da vec takve slicne stvari postoje, doduse za drugu svrhu, sto se tice struje, 1-2A kroz kondenzator velicine manjeg dugmeta i nije malo. Very Happy

Zanimaju me ti EEstor kondenzatori, ali i Maxwell takodjer. Jesi li gdje vidio kolika je cijena jednog kondenzatora? Bilo bi zanimljivo uzeti jedno20 komada pa se "poigrati" s njima... palac
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
zega

PostPostano: 21.5.2008. sri. 11:08    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja bi na tvom mjestu pricekao eestor tj izvidio nazvao, provjerio, puno obecaje ta tehnologija...
Maxwell je stroj i provjeren ali samo 3-5Wh po litri je stvarno da ne velim kaj...
z
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
Pero

PostPostano: 21.5.2008. sri. 11:11    Naslov: Citirajte i odgovorite

zega je napisao/la:
Ja bi na tvom mjestu pricekao eestor tj izvidio nazvao, provjerio, puno obecaje ta tehnologija...
Maxwell je stroj i provjeren ali samo 3-5Wh po litri je stvarno da ne velim kaj...
z

Zanima me kao pripomoc bateriji, ne kao glavni izvor energije. Kada dodje EEstor, zelio bih imati spreman kontroler. Cool
[Vrh]
pedjamil

PostPostano: 21.5.2008. sri. 11:12    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kondenzatori se koriste u vozilima odavno umesto baterija(uglavnom autobusi-par komada u Moskvi od 1995). Koriste se i za regerativno kocenje (jake struje punjenja/praznjenja, bolje nego da se trose baterije). http://pubs.its.ucdavis.edu/publication_detail.php?id=717
http://www.metricmind.com/ac_honda/main2.htm ...
Procitao sam napis , ali i malo komentare i izgleda da to nece skoro biti reseno, jer su navedeni podaci dobijeni u laboratoriji i uz pomoc matematike. Problem ce biti (koliko sam shvatio) "pakovanje" , a najvise termicka opterecenja , kako kazu ljudi koji sebe nazivaju strucnjacima. Plasim se da ce se desiti isto kao sa Altairnano baterijama...
[Vrh]
zega

PostPostano: 21.5.2008. sri. 12:10    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cuj, termicka opterecenja u toj bateriji su nis naprema nasim termickim opterecenjima na uticnicama i razvodnim kutijama (sve sa nase strane)...
Onako kako mi doma mozemo puniti baterije termicka opterecenja tih bateirja nece postojati jer jednostavno sa normalnog kucnog stekera napuniti 45KWh treba ti barem 10 sati!!
Ma jedva cekam stovise zagnjavit cu ih ja malo iako http://www.eestor.biz/p/news/promise/promise.htm
z
[Vrh]
solarstorm

PostPostano: 21.5.2008. sri. 13:01    Naslov: Citirajte i odgovorite

zega je napisao/la:
Cuj, termicka opterecenja u toj bateriji su nis naprema nasim termickim opterecenjima na uticnicama i razvodnim kutijama (sve sa nase strane)...
Onako kako mi doma mozemo puniti baterije termicka opterecenja tih bateirja nece postojati jer jednostavno sa normalnog kucnog stekera napuniti 45KWh treba ti barem 10 sati!!
Ma jedva cekam stovise zagnjavit cu ih ja malo iako http://www.eestor.biz/p/news/promise/promise.htm
z

podijeli s nama novosti..
[Vrh]
pedjamil

PostPostano: 21.5.2008. sri. 13:15    Naslov: Citirajte i odgovorite

zega je napisao/la:
z

Ja sam samo naveo komentare ljudi sa sajta (ja nemam veze sa elektronikom), ne bi bilo lose da procitas, posto si strucnjak i da podelis misljenje sa nama. U svakom slucaju , gnjavi ih iz sve snage , pa da vidimo hocemo li se okoristiti od ovoga...
[Vrh]
Pero

PostPostano: 21.5.2008. sri. 15:48    Naslov: Citirajte i odgovorite

Citat:
The Skeptics

Because EEStor is so secretive, most of the latest news on the product has either come via the patent office, or the electric car company which currently has an exclusive deal to use their batteries. And because the company is quiet, there are a lot of unanswered questions out there. Do check out the comments section of this article for instance. Skeptics include a VP from Maxwell Technologies, which has been making ultra-capacitor batteries for a while now, though nothing close to the specs needed to compete with lead acid or lithium ion batteries. On its part, EEStor claims that releasing information would result in giving away a competitive advantage.

Cini se da cemo morati kupiti cijeli auto da dodjemo do tih baterija... Mad
Cini mi se da ce biti bolje se orijentirati prema otvorenom trzistu, as se prica opet ponavlja (netko koci razvoj alternativnog pogona).
Kako je cijena nafte dosegla 130$, otvaraju se mnoga nalazista, koja su bila do sada nerentabilna. Cak i s gel baterijama se moze, makar u gradskoj voznji, i mislim da je bolje da koristimo ono ca je dostupno.
Jedan moj prijatelj je tako kupovao kompjuter jos 80-tih te je cekao na noviji, bolji i jeftiniji model tako da je kupija kompjuter tek 93-ce. Rolling Eyes
Zega, kad budes imao vremena, vidi malo za Maxwell kondenzatore, specijalno cijene i mogucnosti nabave pa da uzmemo 20-tak komada.
[Vrh]
starnet

PostPostano: 22.5.2008. čet. 16:04    Naslov: Citirajte i odgovorite

zega je napisao/la:
starnet ovo je vec stara stvar...
Cuo si za maxwell ultracaps nadam se?
Kod njih je jedini problem sto nemaju ovaj energy density, ali struja nutra- van je enormna ali ovi novi bi mogli imati i energy density na sve to ako je za vjervati patentu i ljudima koji su bili spremni investirati u tehnologiju hrpu dolara...
z

Ti maxwell ultracaps su prava dječja igračka prema ovim o kojima je riječ,koliko sam o tome pročitao ti kondenzatori se nabijaju s 3,5-10kV,
nebi se baš igrao s time a stručni komentatori toga su veliki skeptici,najviše glede samopražnjenja.Sjetim se poodavno prošlih vremena kada me je drmnuo radi neopreza nabijeni elko na 300V a
kapaciteta samo 50uF,živa toljaga.
Kada bi me dohvatio taj EEStor sigurno bi ispario.
[Vrh]
timon

PostPostano: 22.5.2008. čet. 19:00    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kad samo pomislim kakav railgun bi se dao od toga napraviti Vrag
[Vrh]
zega

PostPostano: 22.5.2008. čet. 22:02    Naslov: Citirajte i odgovorite

Citao sam i ja i velik je to napon, tesko bi sa time bilo nesto raditi, a mnogi komentiraju tehnologiju u stilu da to ne radi a na osnovu svojih saznanja a kompacija suti (ocito znaju nesto sto drugi ne znaju a boje se transfera tehnologije pa ne daju potrebne info)...
U svakom slucaju obecavajuce ali opet i opasno...
Maxwell je igracka da zato sam misljenja da bi trebalo pricvekati malo da vidimo kaj bi se iz ovoga moglo izroditi...
z
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Baterije
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Idite na Prethodna  1, 2
Stranica 2 / 2.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.