<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Pomoćno vozilo na daljinski

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja ostalih e-vozila
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
poljoprivrednik

PostPostano: 8.6.2015. pon. 21:36    Naslov: Pomoćno vozilo na daljinski Citirajte i odgovorite

Pozdravljam sve koji čitaju ove radove, a posebno Vas koji prikazujete javno šta ste napravili.
Vidio sam dosta korisnih stvari, ali puno mi je svega toga pa se teško snalazim.
Ja svaki dan radim dosta fizčki teških poslova, pa su počeli problemi s kičmom, škole nemam pa nemogu radit neke lakše poslove, a do penzije malo manje od 20 godina po današnjem zakonu.
Već par dana se češem po glavi kak i ova dvojica na slici u ćošku i htio bi si olakšati neke poslove pa bi želio napraviti vozilo na 4 kotača koje bi mogao upravljati na daljinski (barem da ima stani kreni na daljinski), a da može prevoziti teret barem 100 kg (ja sam težak 95 kg). vozilo bi se koristilo po raznim terenima pa bi bilo dobro da ima gume s većim ripnama.
Evo naprimjer danas sam koristio leđnu motornu špricu, pa sam ju na jednom djelu vozio u tačkama, ali fali mi još jedna ruka da mogu špricat i gurat tačke, pa mi je pomagao susjed.
Iz svega što sam do sada pročitao sam zaključio da su baterije jako skupe i da se brzo prazne.
Meni bi najbolje odgovaralo ako netko ima gotovo tako nešto za prodati ili bar da dozvoli da se uzmu mjere pa da pravim sam - mislim s prijateljima i rođacima bi mogao rješiti bravarske i tokarske detalje, ali za struju bi moro nekome platiti.
Ako netko ima tako nešto ili slično molim nek mi napiše u kojoj rubrici da pogledam i ako nije tajna nek mi napiše koliko je koštalo novaca.
Puno zdravlja i sreće u životu želim svima.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ogi
Site Admin

PostPostano: 9.6.2015. uto. 11:48    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dobrodošao poljoprivrednik! palac

Stvarno nema smisla nositi na leđima 20-30kg uokolo kad smo odavno smislili kotač Very Happy
Sebi upravo slažem nešto puno bolje za tu namjenu. Naručio sam električnu 12V pumpu od 10 bara koju ću montirati zajedno sa baterijom i kanisterom od 20-30l na rudle.

Što se vozila tiče, imali smo nešto slično:
http://www.e-vozila.com/forum/viewtopic.php?t=3953&start=0
ili
http://www.e-vozila.com/forum/viewtopic.php?t=2191&start=0
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
dc74

PostPostano: 10.6.2015. sri. 11:44    Naslov: Citirajte i odgovorite

Što se tiče vozila najpovoljnije ti je nabaviti polovne ekektro komponente od malog viličara ili nečeg sličnog, tek tada započni s izradom konstrukcije vozila ili prilagodi nečem postojećem.
Što se tiče daljinskog upravljanja to ti je teško napravit da radi s starom tehnologijom, pa ti predlažem da si komande koje su ti bitne staviš u nekakav improvizirani daljinski upravljač i spojiš žicama do vozila jer tebi će tvoje vozilo biti uvijek blizu tebe . na taj način je moj brat napravio daljinski upravljač za crno bijeli televizor pred skoro 40 godina.
Postoji i opcija da upravljaš s vozilom preko užeta, tako nešto sam ja radio kad sam testirao svoj motor i kontroler:
https://www.youtube.com/watch?v=Vp-O-a42vFA
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
BB

PostPostano: 11.6.2015. čet. 07:41    Naslov: Citirajte i odgovorite

a može li se iskoristiti neki standardni daljinac, poput onih sa RC aviončića?
[Vrh]
poljoprivrednik

PostPostano: 11.6.2015. čet. 11:39    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala za savjete.
Budem probao nabaviti osnovne djelove, pa ću onda tražiti savjete.
U ponedjeljak najvjerojatnije idem s firmom na teren i neznam kad ću se vratiti, al se nadam da ću zaraditi neku kunu više.
[Vrh]
poljoprivrednik

PostPostano: 3.7.2015. pet. 05:01    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo me ponovno kod kuće, u međuvremenu sam radio u Slavonskom Brodu i pokočilo me tako jako da sam pao na stepenicama, pa je po mene došla hitna, bio sam kod njih u bolnici i nakon inekcija detaljno su me pregledali s raznoraznim aparatima. Za 2 dana sam se osjećao kao da ništa nije bilo.
Znam da se nesmije reklamirati po forumima, ali udaljenost između Osijeka i Slavonskog Broda je mala, a od bolnice do bolnice je razlika kao od zemlje do mjeseca.
Sad mogu raditi sve poslove kao pred 20 godina, pridržavam se njihovih uputa, radim vježbe......
Od kupnje ili izrade vozila nisam odustao, jer godine budu učinile svoje, samo sad mi se više ne žuri.
[Vrh]
poljoprivrednik

PostPostano: 15.9.2016. čet. 05:58    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dali je netko ovo isprobao u praksi:
http://www.njuskalo.hr/vrtni-alat/tacke-motorom-120-l-oglas-19495264
trenutno radim u Njemačkoj, pa ne mogu nazvati prodavača, a i on bi ih samo hvalio.
[Vrh]
creatin

PostPostano: 15.9.2016. čet. 07:59    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koja je svrha takvih tacki? I jos ako je benzinski bucan je za popi.diti
[Vrh]
debeli

PostPostano: 15.9.2016. čet. 08:08    Naslov: Citirajte i odgovorite

creatin je napisao/la:
Koja je svrha takvih tacki? I jos ako je benzinski bucan je za popi.diti

Nije benzin, nego baterije.

Nije najveći izum na svijetu, ali u nekim situacijama je korisno.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja ostalih e-vozila
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.