<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Red i paralela

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Solarni moduli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
grba

PostPostano: 6.8.2016. sub. 06:23    Naslov: Red i paralela Citirajte i odgovorite

Imam na krovu dva panela po 240W ( 37V open circuit voltage i 8 A) spojena na red. Kontroler je Victron 100V 30A.
Imam priliku da dobijem jos jedan isti panel, ali ako ih spojim 3 na red preci cu 100V u peak, ako ih spojim u paralelu izgubicu puno na duzini kablova.

Dali je moguce spojiti dva panela u paralelu pa onda na jos jedan na red i sta bih time dobio?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
max

PostPostano: 6.8.2016. sub. 13:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

Naravno da je moguće tako spojiti. Što bi dobio ? skoro pa ništa, ali bi zato sigurno izgubio Wink A da kupiš dva po 120 W ? umjesto jednog od 240 W. Ah poklonu se ne gleda u zube Smile
[Vrh]
ToMiCcc

PostPostano: 21.8.2016. ned. 11:47    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koliko je mppt napon? U realnim uslovima neces nikad videt toliki open circuit napon.. barem ja kod mene ne vidim nikad... Ujutro kad sunce izadje inverter odma pali i zvlaci iz panela nesto malo struje tako da napon na panelima zapravo nikad neide cak ni do MPPT napona a kamoli do OC napona...
[Vrh]
grba

PostPostano: 25.8.2016. čet. 11:30    Naslov: Citirajte i odgovorite

ToMiCcc je napisao/la:
Koliko je mppt napon? U realnim uslovima neces nikad videt toliki open circuit napon.. barem ja kod mene ne vidim nikad... Ujutro kad sunce izadje inverter odma pali i zvlaci iz panela nesto malo struje tako da napon na panelima zapravo nikad neide cak ni do MPPT napona a kamoli do OC napona...

PV voltage u ovom momentu danas konkretno max je oko 56V znaci da ce na zimu biti i visi (Kipar je u pitanju)
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Solarni moduli
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.