<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Punjač akumulatora iz Lidla

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Baterije
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
mrgud

PostPostano: 24.1.2015. sub. 09:11    Naslov: Punjač akumulatora iz Lidla Citirajte i odgovorite

Jučer naletio u lidlu na ovaj punjač po cijeni od 139 kuna.Kakvo je vaše mišljenje o njemu?
Navode da se može koristiti za sve akumulatore kapaciteta do 120 Ah. Da li to znači da ne bi mogao puniti akumulator većega kapaciteta?
Imam AGM akumulatore Northstar 100 Ah i Marathon 155 Ah.

http://www.njuskalo.hr/ostala-autooprema/punjac-akumulatora-ultimate-speed-ulg-3.8-a1-oglas-10450507
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gec

PostPostano: 24.1.2015. sub. 10:52    Naslov: Re: punjač akumulatora iz Lidla Citirajte i odgovorite

mrgud je napisao/la:
Jučer naletio u lidlu na ovaj punjač po cijeni od 139 kuna.Kakvo je vaše mišljenje o njemu?
Navode da se može koristiti za sve akumulatore kapaciteta do 120 Ah. Da li to znači da ne bi mogao puniti akumulator većega kapaciteta?
Imam AGM akumulatore Northstar 100 Ah i Marathon 155 Ah.

http://www.njuskalo.hr/ostala-autooprema/punjac-akumulatora-ultimate-speed-ulg-3.8-a1-oglas-10450507
Dobar punjač i treba ga imati doma, vrijedi te novce. Možeš puniti što hoćeš jedino može dati malu struju punjenja (3,8A) pa će punjenje ozbiljnijih akumulatora dugo trajati.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
brzi66

PostPostano: 24.1.2015. sub. 18:01    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja ga imam i zadovoljan sam s njime. Znam neke koji akomulator motocikla cijelu zimu drže spojenog radi "održavanja" i nisam nikog čuo da se žali.
Jedino priznajem da ni meni baš nije jasno ovo ograničenja max. kapaciteta akomulatora. Nisam stručnjak, ali mislim da ako je veliki kapacitet, treba samo dulje vrijeme da se napuni.
[Vrh]
tarzan

PostPostano: 24.1.2015. sub. 20:47    Naslov: Citirajte i odgovorite

imam isti takav i mogu reći daje dobar puno puta mi je pomogao i evo i sad je trenutno na punjaču na akumulatoru koji bio sispražnjen valjda 10 puta.

ali ima jedan problem a to je da to nije punač već nadopunjač. naime, kad voltaža akumulatora padne ispod određene razine on ga puni kao akumulator od 6v što nam naravno nije u interesu pa je potrebno s jačim/ozbiljnijim punjačem ga malo nadopuniti kako bi "zajebao" ovaj cetek.

i još nešto. frend ima isto punjač i otišla mu je tipka- no to je lakše riješivo.
[Vrh]
Daddy_o7

PostPostano: 25.1.2015. ned. 00:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam kupio jedan takav sličan u Lidlu prije cirka 2 g. i crkao je prije pol godine. Neznam jeli se može popraviti ali koje god dugme da stisnem niš se ne dešava... Rolling Eyes
[Vrh]
brzi66

PostPostano: 25.1.2015. ned. 16:16    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zašto bi ga popravljao? Jedna od boljih stvari u Lidlu je što sve takve stvari kod njih imaju 3 godine garancije i bez problema rješavaju reklamacije. Neke sitnije i jeftinije stvari ni ne pokušvaju poprevit nego ti zamijene ili ako ih više nemaju u roku 2 minute vrate lovu. respekt
[Vrh]
strelicar

PostPostano: 26.1.2015. pon. 19:50    Naslov: Citirajte i odgovorite

tarzan je napisao/la:

i još nešto. frend ima isto punjač i otišla mu je tipka- no to je lakše riješivo.

kako je to rješio,i mene to muči a prošla garancija...
[Vrh]
djontra

PostPostano: 8.6.2016. sri. 10:51    Naslov: Citirajte i odgovorite

strelicar je napisao/la:
tarzan je napisao/la:

Isti problem, molim pomoć oko otvaranja punjača (navodno kineski "blind" šrafi) i zamjene tipkala - kolika je zezancija, može li se nabaviti novo ili popraviti tipkalo?
[Vrh]
strelicar

PostPostano: 9.6.2016. čet. 18:30    Naslov: Citirajte i odgovorite

djontra je napisao/la:
strelicar je napisao/la:
tarzan je napisao/la:

Isti problem, molim pomoć oko otvaranja punjača (navodno kineski "blind" šrafi) i zamjene tipkala - kolika je zezancija, može li se nabaviti novo ili popraviti tipkalo?

Isti problem imamo!!! trlja oci
[Vrh]
darma

PostPostano: 9.6.2016. čet. 20:12    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://i.imgur.com/5634454.jpg
Jedno od rješenja..
[Vrh]
josip024

PostPostano: 10.6.2016. pet. 08:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

imam taki punjač nekoliko godina. i također je bio problem s tipkom paljenja, samo sam izrezao gore plastiku tu naranđastu i direkt na gumb (koji se nalazi ispod) ga palim već ohoho.
i mislim da piše da je za akumulatore do 100AH neki dan sam probao od 200Ah puniti i napuni ga nakon 24h ali se punjač jako ugrije.
[Vrh]
djontra

PostPostano: 10.6.2016. pet. 09:21    Naslov: Citirajte i odgovorite

Odšarafljeni klingonski šrafi u ovlaštenom(!) servisu http://www.microtecsistemi.hr/index.php/gdje-se-nalazimo (ostavite ljudima za kavu), sad do Elmatisa / Chipoteke po tipkalo..

Ako tko zna koji model tipke odgovara, zahvaljujem.
[Vrh]
djontra

PostPostano: 17.6.2016. pet. 09:55    Naslov: Citirajte i odgovorite

josip024 je napisao/la:
imam taki punjač nekoliko godina. i također je bio problem s tipkom paljenja, samo sam izrezao gore plastiku tu naranđastu i direkt na gumb (koji se nalazi ispod) ga palim već ohoho.
i mislim da piše da je za akumulatore do 100AH neki dan sam probao od 200Ah puniti i napuni ga nakon 24h ali se punjač jako ugrije.

Također riješeno na ovaj način, nema potrebe niti za odšarafljivanjem niti promjenom tipkala.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Baterije
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.