<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Power Bank

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Baterije
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
brzi66

PostPostano: 10.3.2016. čet. 22:34    Naslov: Power Bank Citirajte i odgovorite

Kako današnji pametni telefoni sve brže prazne svoje baterije a volim putovanja, izlete, ... odlučio sam nabaviti rezervno napajanje za mobitel i tablet. Naručio i dobio nešta ovakvo: http://www.ebay.com/itm/50000mAh-80000mAh-Solar-Charger-Dual-USB-External-Battery-Power-Bank-For-iphone-/262120316966?var=&hash=item3d0796a026:m:mpWRipRKz8o84FtOktS9kUg

Naravno da nisam ni pomišljao da ima kapacitet od 80000 mAh, ali sam očekivao da barem 3 puta mogu napuniti mobitel (3000 mAh), ali ispalo da jedva jednom pošteno napunim mob. Odmah sam reklamirao i vračeno mi je pola love Smile pa sad imam zgodno kučište i elektroniku.

U kučištu je 5 komada 18650 baterija pa bih molio preporuku za kvalitetne baterije kojima bih zamijenio ove kako bi Power Bank dobio svoju pravu svrhu.

Vidio sam post koji je danas objavio "debeli" http://e-vozila.com/forum/viewtopic.php?t=3038&start=210
Bi li te baterije odgovarale ovoj svrhi, s time da bi morao zaposliti nekoga da ih zapunktira u paralelu kako su i ove postojeće.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tomislav

PostPostano: 11.3.2016. pet. 07:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ništa čudno, ja sam još davno kupio jedan takav sa mogućnošću solarnog punjenja. Iako je trebao napuniti barem pola moje baterije, jedva da je napunio 10 posto. Imam još dva novija koji bi teoretski trebali napuniti cijelu bateriju, ali uglavnom napune do pola, što i nije tako loše, a nisu ni skupi. sesamdesetak kn..
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
grrga

PostPostano: 11.3.2016. pet. 09:04    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja sam kupio samo elektroniku i kućište. Stavio sam 5 komada dobrih 18650 i radi odlično. Sin je nekoliko puta punio mob i jedva je potrošio 60%. Poslije više nisam niti gledao a planiram ga koristiti kao dodatno napajanje za 4G wifi ruter.
[Vrh]
Pero

PostPostano: 11.3.2016. pet. 09:10    Naslov: Citirajte i odgovorite

Uzmi nove ćelije kod debelog i zalemi ih.
Osoba vješta s lemilicom može lako zalemiti ćelije te nije potrebno punktiranje.

Prije zamjene ćelija ti preporučam da provjeriš da ti solarni panel (koji ionako nije od koristi) ne prazni bateriju:
Napuni bateriju do kraja i ostavi je u mraku dva do tri dana pa provjeri na ledicama stanje baterije.
Ako pokaže stanje ispod 60%, onda odspoji panel i probaj ponovo.
Ako i tada pokaže stanje ispod 60%, kupi nove ćelije od debelog i zamijeni.

S pet ćelija možeš računati na kapacitet 10-15Ah, teško da ćeš dobiti više...
[Vrh]
Alex1

PostPostano: 11.3.2016. pet. 16:26    Naslov: Citirajte i odgovorite

U svemu tome meni nije jasna jedna stvar, kak baterije podnose vručinu kad taj modul izloziš ljetnom suncu recimo na nekoj plaži?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
PowerZg

PostPostano: 11.3.2016. pet. 16:39    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pozdrav svima,

eto saznao za ovaj forum pa bih lijepo molio ako tko može preporučiti kakve kvalitetne elektroničare koji bi mi mogli projektirati dobar BMS za powerbank. Može osim nacrta i štampanje-proizvodnja istih.
tnx unaprijed
[Vrh]
brzi66

PostPostano: 11.3.2016. pet. 18:37    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pero - neće baterije stradat ako se leme? Imam poznanika koji ima kompjuter servis pa se budem njemu javio za lemljenje.

Danas otvorio Power bank i sa sigurnošću utvrdio da panel nemože praznit baterije (ali ni punit) - kosooki ga zaboravili spojit lol Panel je navodne snage 1,5W, a kada sam ga danas kroz prozorsko staklo uperio prema ovom oblačnom nebu, voltmetar je pokazao napon od 4,2 V.

Koliko koristi uopće mogu imat od takvog panela? Spojiti ga ili samo zamijeniti baterije i puniti samo preko USBa?

[Vrh]
Cose

PostPostano: 22.3.2016. uto. 02:14    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mogu toplo preporuciti Xiaomi - ovaj tanki fakat ima deklarirani kapacitet, a vidim da i druge njihove punjace jako hvale:

http://www.tinydeal.com/original-xiaomi-ultrathin-5000mah-polymer-power-bank-p-141662.html
[Vrh]
creatin

PostPostano: 22.3.2016. uto. 10:44    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kaze frend OUKITEL K10000 baterija neunistiva Smile
[Vrh]
brzi66

PostPostano: 22.3.2016. uto. 23:36    Naslov: Citirajte i odgovorite

Uzeo sam 5 komada: http://www.nkon.nl/panasonic-ncr18650pf-3-7v-2900mah.html , naravno od kolege s foruma. Danas baterije zapunktirane i trenutno se power bank puni pa slijedi testiranje koliko puta bude mogao napuniti bateriju mobitela i tableta.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Baterije
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.