<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

ah niti sam mlad niti elektroničar

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Elektronika
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
nijemilako

PostPostano: 31.1.2016. ned. 15:34    Naslov: ah niti sam mlad niti elektroničar Citirajte i odgovorite

Razna pitanja mladih elektroničara
ah niti sam mlad niti elektroničar
sjedim pušim razmišljam kako nešto iskoristiti poboljšati
imam punjač za akumulator vulgaris piše 12V 5A sad se ja nešto gruntam
primjer
imam na moru 300W ploča 3x100 Ah agm baterije imam i agregat 800W
ako mi usfali struje kiša oblaci upalim agregat i punim baterije max struja 5A što je max cca 70W prema baterijama iz agregata 800W mislim šteta zvrndanja smrada buke
se nešto mislim kako iskoristiti taj agregat kaj daje van 220V ajmo reć 3-4A cca 800W max
kaj napravit da neki sklop elektronika svičer pa da mogu iz agregata prema akumulatorima slat 30A cca na 14V to bi bila iskoristivost oko 400W to mi nekak palo na pamet neki sklop koji bi izigravao nešto slično kao na solarnim pločama mppt da te wate napon iz agregata dobro iskoristi a ne samo da guram u baterije 5A s tim sklopom bi za jedan sat rada agregata utrpao struje u baterije kao i za 6 sati vulgaris punjačem
jel može to tak nešto ah ah niti sam mlad niti elektroničar
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
odrpanko

PostPostano: 1.2.2016. pon. 00:32    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://www.ebay.com/itm/AC-110V-220V-to-DC-5V-12V-24V-Switching-Power-Supply-Driver-for-LED-Strip-/301815809897?var=&hash=item46459fc769:m:mBMh8DK8JZlhO7O-79BXy-w

ili ak hoces skuplji:
http://www.ebay.com/itm/12V-30A-Car-Battery-Charger-Motorcycle-Battery-Charger-Lead-Acid-Charger-EU-UL-/161882717111?hash=item25b0f63bb7:g:gnsAAOSwu-BWQHpJ&item=161882717111&vxp=mtr

ono prvo je napajanje za ledice al mislim da bi proslo za par puta brzinski nadopuniti baterije,
naravno ne stalno i paziti da ne ode preko 14V
[Vrh]
max

PostPostano: 1.2.2016. pon. 07:28    Naslov: Citirajte i odgovorite

odrpanko je napisao/la:

ono prvo je napajanje za ledice al mislim da bi proslo za par puta brzinski nadopuniti baterije,

Nikad ne bi napunio do kraja olovnjaču (preniski napon, osim ako malo ne poradiš na setiranju napona) Iako je drugo rješenje skuplje ali puno bolje, pogotovo kad su akumulatori prazni jer onda punjač radi u režimu konstantne struje Smile
[Vrh]
Cose

PostPostano: 2.2.2016. uto. 12:32    Naslov: Citirajte i odgovorite

max je napisao/la:
odrpanko je napisao/la:

Nikad ne bi napunio do kraja olovnjaču (preniski napon, osim ako malo ne poradiš na setiranju napona) Iako je drugo rješenje skuplje ali puno bolje, pogotovo kad su akumulatori prazni jer onda punjač radi u režimu konstantne struje Smile

Vecina takvih ispravljaca ima mogucnost dizanja napona na blizu 15V, tako da nema problema - jedan bas puni 12V accu u elektricnom A6, podesen na konzervativnih 13.8V. Wink
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Elektronika
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.