<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Priče o autima
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni automobili
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
stjepan

PostPostano: 16.12.2015. sri. 23:50    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pricate bedastoce.

Jedina razlika izmedju starog "skupog" auta (npr. Mercedes) i starog "jeftinog" auta je redovitost odrzavanja.

Skupe aute vlasnici od trenutka kupnje odrzavaju redovito, jer u prosjeku, onaj tko ima skup auto ga moze i odrzavati, dok jeftine aute voze ljudi koji si nemogu priustiti skup auto, pa je i odrzavanje puno slabije.

Ono...u jeftinom auto nesto cvili...reakcija vlasnika je: "nema veze, ozdrzat ce jos koju tisucu".
U skupom auto pocne nesto sviliti...odmah kod ovlastenog servisera.

I onda kad uzmes prvih 5 ili 10 godina takvog odrzavanja, jasno je da se kasnije osjeti razlika.

Imao sam srecu kupiti jedan redovito odrzavan stari Citroen CX (poznavao sam prvog vlasnika i nacin na koji je on odrzavao svoj auto).
Usudio bih se reci da je danas taj auto u boljem stanju nego prosjecan Mercedes ili BMW tog godista a siguran sam da vlasnik nije na odrzavanje potrosnio ni lipu vise nego sto su potrosili vlasnici BMW-ova ili Mercedesa.

A negirati utjecaj "prestiza" i "marke" na cijenu vozila je isto kao da kazes da "iphone" vrijedi stvarno toliko dolara vise od tehnicki identicnog Android telefona. Cista i apsolutna bedastoca.

A sto se velicine tice, siguran sam da Njemci nisu jeidni koji proizvode "velike" aute. Ako niste sigurni guglajte smijeh1
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bmwcabrio

PostPostano: 17.12.2015. čet. 09:08    Naslov: Citirajte i odgovorite

Opet citroen trlja oci
Kad si vidio zadnji put takav auto na cesti ?
[Vrh]
stjepan

PostPostano: 17.12.2015. čet. 09:57    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cuj, zivim u Zagrebu i svaki dan kad je spica idem sa jugozapada grada na sjeveroistok. O tome kaj vidim na cesti bi se dali romani pisati (vecinom horori ili tragikomedije).

Primjer CX-a sam dao samo zato jer sam jedno vrijeme ja osobno vozio taj auto pa mogu na osobnom iskustvu reci sto je "dobro odrzavan" stari "jeftini" auto. Isto tako sam vozio i starog BMW-a kockicu ne tako redovito odrzavanog pa znam kakva je to kanta, a nakon njega puno maldjeg Mercedesa 200D, koji je bio odrzavan malo bolje, al opet ni priblizno tom Citroenu. Niti jedan niti drugi nisu Citroenu bili do koljena.

Da se razumijemo, skuplji auti i te kako koriste bolje materijale i definitivno trebaju biti "skuplji" sto zbog materijala sto zbog nekih tehnickih rijesenja koja uvedu prije konkurencije, no razlika nikako nebi terbala biti 100% ili 200% ili tko zna koliko %, vec bi trebala biti neka manja dvocifrena postotna znamenka. Sve ostalo je porez na budale iz iste kategorije kao Iphone, Gucci torbice i slicna izdrkavanja.
[Vrh]
Roman

PostPostano: 17.12.2015. čet. 10:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kada smo već kod lijepih I skupih auta možemo oprobati sreću sutra u SuperKonzumu u Radničkoj. Ima nagradna igra a glavna nagrada je Tesla model S. Ako ne igramo sigurno nećemo dobiti. Smile
[Vrh]
bmwcabrio

PostPostano: 17.12.2015. čet. 10:57    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sto god da si vidio ti auti jos uvijek voze a citroeni iz tog doba su odavno iscezli i moze ih se vidjeti samo u muzejima i na otpadima.
Bmw da sada ponovo proizvede identicnu kockicu bila bi prodana vise nego neki talijan ili francuz.
[Vrh]
stjepan

PostPostano: 17.12.2015. čet. 11:26    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ti jednostavno ne shvacas moju poantu.

Skuplji auti su duze na cesti jer ih se redovito odrzava, dok se jeftine aute ne odrzava redovito pa prije i nestanu.

Kad bi se svi auti odrzavali "by the book" bili bi podjednako dugo na cesti.

I dalje bi skupi auti bili bolji od jeftinijih jer jednostavno u vrijeme proizvodnje nude vise, no razlika u cijeni koju ih platis i u dodatnoj vrijednosti onoga sto nude nije realna.
[Vrh]
Roman

PostPostano: 17.12.2015. čet. 12:24    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zanimljiva je stvar što kada auti jednom dođu u OLDTIMERSKE godine skuplji auti se dobe za siću a fičeki, spačeki, ami, mini moris I ostali manji auti su puno skuplji. Npr Mercedes 123 iz 80-tih se dobije za 100, 200 eura a fiček iz tih godina u dobrom stanju košta I preko 5000 eura.
[Vrh]
mike20

PostPostano: 17.12.2015. čet. 13:26    Naslov: Citirajte i odgovorite

Vozim Audija iz 2014 koji je koštao 450 000kn, nema osvjetljen pretinac suvozača (ne nije crkla žarulja), nema stražnje parking senzore, nema komande volana na radiju.

To troje navedeno u doplati je bilo valjda 50 000kn lol
Radi takvih lopovskih stvari nikad ga nebi sebi kupio, slično je i BMW-om, USB utičnica u doplati 600 ojra, samo da ju uštekaju u radio i propeljaju do pretinca između sjedala
[Vrh]
zega

PostPostano: 17.12.2015. čet. 14:25    Naslov: Citirajte i odgovorite

A pazi sad meni je nekoliko puta hidrodinamicki ovjes usparao zivce i vrijeme...
Jednom sam zakasnio izaci sa sa parkinga i naisao na lanac preko, spustio sam auto na minimum i provukao se ispod (tad je nizak ko ferrari haha) a drugi puta mene i jos par auta je neki coban zagradio na parkngu i nemres van osim preko rinzola na travu ali rinzol je onako strseci kad predjes preko kotaci opet propadnu i ako imas vozilo normalne visine nasuces auto na prag, ja sam svoj digao do vrha i fino presao preko bez problema dok su me ostali samo gledali i trubili da se vlasnik vrati, a nije bio centar gdje znas da ce doci za 3 minute vec precko, ne bih se cudio da je tako bio parkiran do sljedeceg jutra...
Tako je bilo xx parkiranja na neociscena parkirna mjesta od snjega i sl gdje se normalni auto nasuce i sl, toga je bilo stalno i svake godine par puta, tako da koliko god imao problema sa tim ovjesom na starijim generacijama toliko mi se isplatilo, ali od xantie na dalje nikad nikakvih problema apsolutno nikakvih, dok kod mnogih normalnih nakon x godina drndanja amortizeri prosviraju i iscure pa kotaci igraju kosarku po cesti, al sto takve vlasnike briga, ide i vozi problema ko da nema, smo je drndavijem zavoju auto u grabi...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
BuBi_zgb

PostPostano: 17.12.2015. čet. 15:52    Naslov: Citirajte i odgovorite

Roman je napisao/la:
Kada smo već kod lijepih I skupih auta možemo oprobati sreću sutra u SuperKonzumu u Radničkoj. Ima nagradna igra a glavna nagrada je Tesla model S. Ako ne igramo sigurno nećemo dobiti. Smile

palac palac Very Happy

Kolko traje ta akcija, sta treba napravit da se sudjeluje u nagradnoj igri?!
Nije mi bas Radnicka usput Smile
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni automobili
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4
Stranica 4 / 4.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.