<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Frižider za solarni sustav
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Solarni moduli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
drug mile

PostPostano: 11.11.2013. pon. 15:44    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imam priliku dobiti jedan frižider s ledenicom (dvoja vrata). Problem s njime je što je brtva ispucala, slabo brtvi, a ne može se promijeniti samo ona nego se mijenjaju cijela vrata.

Razmišljam koliko bi bilo dobro taj friž poleći, da su mu vrata horizontalna kao kod škrinje. Tako bih imao sve što mi treba, za 0 kuna, samo ne znam koliko dugo može raditi u tom režimu. Pretpostavljam da svi frižideri i škrinje imaju rešetku za hlađenje na stražnjoj površini radi protoka zraka, i da taj protok nije kako treba na dnu friža. Ali, možda se rešetka može preklopiti da stoji vertikalno, a možda se i friž može dići na noge tako da ispod njega ima više zraka.

Da se radi o novom stroju, jasno da ne bih ovo radio. Ali poklon, koji ima lošu brtvu, možda se isplati?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
mmuscet

PostPostano: 11.11.2013. pon. 15:58    Naslov: Citirajte i odgovorite

drug mile je napisao/la:
Imam priliku dobiti jedan frižider s ledenicom (dvoja vrata). Problem s njime je što je brtva ispucala, slabo brtvi, a ne može se promijeniti samo ona nego se mijenjaju cijela vrata.

Razmišljam koliko bi bilo dobro taj friž poleći, da su mu vrata horizontalna kao kod škrinje. Tako bih imao sve što mi treba, za 0 kuna, samo ne znam koliko dugo može raditi u tom režimu. Pretpostavljam da svi frižideri i škrinje imaju rešetku za hlađenje na stražnjoj površini radi protoka zraka, i da taj protok nije kako treba na dnu friža. Ali, možda se rešetka može preklopiti da stoji vertikalno, a možda se i friž može dići na noge tako da ispod njega ima više zraka.

Da se radi o novom stroju, jasno da ne bih ovo radio. Ali poklon, koji ima lošu brtvu, možda se isplati?

u tom polozaju ne moze raditi kompresor.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
dmeter

PostPostano: 11.11.2013. pon. 19:20    Naslov: Citirajte i odgovorite

drug mile je napisao/la:

To ti je jednostavno izvučeš plin iz kompresora,skineš kompresor i rešetku sa frižidera prekineš cijevi koji idu u frižider produžiš ih i postaviš rešetku gdje želiš zajedno sa kompresorom u uspravnom položaju.vratiš plin u sistem
[Vrh]
zega

PostPostano: 11.11.2013. pon. 20:50    Naslov: Citirajte i odgovorite

A nije jednostavnije samo zamjenit vrata od svega toga?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
dmeter

PostPostano: 11.11.2013. pon. 20:58    Naslov: Citirajte i odgovorite

zega je napisao/la:
A nije jednostavnije samo zamjenit vrata od svega toga?

a može i tako smijeh1
[Vrh]
drug mile

PostPostano: 12.11.2013. uto. 09:18    Naslov: Citirajte i odgovorite

palac

Vidit ću što se može napraviti, kad dobijem friž.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
grba

PostPostano: 22.9.2015. uto. 15:19    Naslov: Citirajte i odgovorite

A dali je moguce termostat vezati direkt na 220V da ne cackam po frizu. Nek njegov ostane stalno ukljucen?
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Solarni moduli
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Idite na Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6
Stranica 6 / 6.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.