<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

DC-DC pretvarac kao punjac?

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Pretvarači
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
ToMiCcc

PostPostano: 24.8.2015. pon. 00:37    Naslov: DC-DC pretvarac kao punjac? Citirajte i odgovorite

http://www.aliexpress.com/item/800W-Boost-DC-DC-Converter-Power-Supply-Step-up-Module-12-80V/32223952674.html

Poz ekipa
Privrsavam kraju pravljenje baterije za e-bike pa me zanima mogu li se ovakvi dc-dc konverteri koristiti kao punjaci?
Ja trenutno vec imam jedan kineski 48v punjac za li ion e bike ali to je haos.. To nekad daje 52 nekad 54 nekad 56v, strasno...
Za sad pravim 48v Li ion (13S11P) bateriju koja ce biti oko 22-23AH a od ostatka polu ispravnih celija (celije koje su na testu dale izmedju 1500 i 2000mah) sam mislio iz zezancije napraviti mali 12v pack (3S14P) i taj mali battery pack koristi za neke druge projekte, ili cak iz zezancije ponekad ga staviti na e bike da vidim kako N48 ide sa 60-65v napona:)
E sad problem je u tome sto ja zelim celije puniti sa manjim naponom (4.1v) kako bi im produzio zivotni vek i tu bi mi mnogo zgodno posluzila nekakva regulacija napona...
Prvo su mi na pamet pali ovakvi DC-DC konverteri jer se moze kontrolisati i struja i napon ali pitanje koliko na njima shara napon zavisno od temperature ambijenta itd?
Ako ne onda dali postoji neko drugo adekvatno resenje?
Znaci ukratko punjac sa sigurnom i preciznom regulacijom napona od 52 do 54v ili jos bolje od 52v do 65v
Hvala unapred na svim predlozima! respekt
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ToMiCcc

PostPostano: 6.9.2015. ned. 23:17    Naslov: Citirajte i odgovorite

Niko nista ? Rolling Eyes
[Vrh]
suky-st

PostPostano: 7.9.2015. pon. 07:39    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sličan koristim odavno i radi kao pjesmica. Naštimaš napon i struju. Radi stabilno.
[Vrh]
ToMiCcc

PostPostano: 7.9.2015. pon. 13:23    Naslov: Citirajte i odgovorite

Najvise me to zanima zbog kontrole napona.. Jer kad ovaj kineski punjac malo preshara napon onda svaka celija trpi i do 4.3v sto je nedopustivo... Ovako bih punio na manji napon , da produzim vek baterijama a sve i da taj kineski dc-dc malo omane napon, tesko je moguce da bas toliko omane da mi prepuni baterije Embarassed
[Vrh]
Grana

PostPostano: 8.9.2015. uto. 21:12    Naslov: Citirajte i odgovorite

pa imas li bms na toj bateriji?
[Vrh]
ToMiCcc

PostPostano: 9.9.2015. sri. 23:17    Naslov: Citirajte i odgovorite

Trebalo bi da ima.. To je kineski e bike sa 48v li ion baterijom.. Nego ovo sto bih se ja igrao sa naponom punjenja se odnosi na e bike koji pravim sam sebi.. Odnosno home made li ion battery pack
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Pretvarači
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.