<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

kinez, viličar i ja

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih motocikla
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
starimachor

PostPostano: 18.7.2015. sub. 06:19    Naslov: kinez, viličar i ja Citirajte i odgovorite

pozdrav,
posjedujem mali el. viličar koji mi stoji bez veze a ne uspijevam ga unovčiti, pomalo mi je dosadno ( dakle imam vremena) pa sam počeo razmišljati da ga iskoristim za preradu motocikla, za oko mi je zapeo zongshen hummer 250, ramu sa ovjesom, kočnicama i kotačima mogao bi povoljno kupiti.

Naravno da nemam nikakvo iskustvo u el. preradi, ali zato ste vi ovdje Wink

za početak me najviše brine snaga el motora, to je trakcijski motor 2 Kw, čitajući ovdje pretpostavljam da je preslab, bez obzira što tjera viličar nosivosti 2 tone ..ili ?
i brine me još nešto....ako e. motor povežem direktno lančanicima za kotač, to znači da kad iz nekog razloga ostanem bez pogona, nebum mogel odgurat kineza do prve birtije ?

l.p.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
riba

PostPostano: 18.7.2015. sub. 07:17    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nije preslab, ti motori imaju puno više snage nego što piše. Jedino je prevelik i pretežak, ja se ne bih igrao time. Možeš gurati, ali je malo teže.
[Vrh]
BB

PostPostano: 19.7.2015. ned. 10:58    Naslov: Re: kinez, viličar i ja Citirajte i odgovorite

starimachor je napisao/la:
pozdrav,
posjedujem mali el. viličar koji mi stoji bez veze a ne uspijevam ga unovčiti, pomalo mi je dosadno ( dakle imam vremena) pa sam počeo razmišljati da ga iskoristim za preradu motocikla, za oko mi je zapeo zongshen hummer 250, ramu sa ovjesom, kočnicama i kotačima mogao bi povoljno kupiti.

Naravno da nemam nikakvo iskustvo u el. preradi, ali zato ste vi ovdje Wink

za početak me najviše brine snaga el motora, to je trakcijski motor 2 Kw, čitajući ovdje pretpostavljam da je preslab, bez obzira što tjera viličar nosivosti 2 tone ..ili ?
i brine me još nešto....ako e. motor povežem direktno lančanicima za kotač, to znači da kad iz nekog razloga ostanem bez pogona, nebum mogel odgurat kineza do prve birtije ?

l.p.

Nema tu problema sa motorom, pazi samo da ti ne potrga kineza k'o krmača masnu vreću, pa da do birtije stigne motor a kinez ostane na pola puta...
[Vrh]
starimachor

PostPostano: 23.7.2015. čet. 18:35    Naslov: Citirajte i odgovorite

ponukam odgovorima odustao sam od kineza i pronašao sam malu hondu ( 125), u nedjelju idem po nju i pošto je red, način i običaj da se zalije dolazak novog konja u štalu, bacit ću nešto vratine i pokoju pljeskavicu na roštilj, te uz hladni pan razmišljati o daljnjim koracima......naćuo sam da je lakše razmišljati u društvu, pa ako je netko spreman ubiti koji komad mesa te ga zaliti pivom i uspot udjeliti pokoji savjet, neka se smatra pozvanim...... štala se nalazi u remetama ( zagreb- maksimir), za detaljniji dogovor oko termina i precizne adrese može pp.
klopa piju
[Vrh]
Roman

PostPostano: 24.7.2015. pet. 09:45    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne znam kakav je to viličar, da li je onaj na kojem se voziš ili je ručni uz kojeg hodaš. To pitam zato jer je možda motor preveliki I preteški za motocikl. Ako je tako, onda je po meni bolje slagati električni bicikl tipa Greyborg ili sl. jer on ide kao motocikl a netreba regu, kacigu, možeš se voziti uzduž I poprijeko po biciklističkim stazama što je velika prednost pred vožnjom po cesti motociklom. A uostalom ako pretjeraš pa ostaneš bez struje možeš na pedale doći do prve birtije I tamo napuniti I sebe I bicikl pa vozi dalje. Smile

Ako bude lijepo vrijeme mogao bih ja svratiti sa svojim greyborgom pa bi mogao uživo vidjeti o čemu pričam. Pošalji mi svoj broj na pp pa se možemo dogovoriti. Ako bude ružno vrijeme mogu doći Traubekom. Smile
[Vrh]
BB

PostPostano: 24.7.2015. pet. 14:32    Naslov: Citirajte i odgovorite

Roman je napisao/la:
Ne znam kakav je to viličar, da li je onaj na kojem se voziš ili je ručni uz kojeg hodaš. To pitam zato jer je možda motor preveliki I preteški za motocikl. Ako je tako, onda je po meni bolje slagati električni bicikl tipa Greyborg ili sl. jer on ide kao motocikl a netreba regu, kacigu, možeš se voziti uzduž I poprijeko po biciklističkim stazama što je velika prednost pred vožnjom po cesti motociklom. A uostalom ako pretjeraš pa ostaneš bez struje možeš na pedale doći do prve birtije I tamo napuniti I sebe I bicikl pa vozi dalje. Smile

Ako bude lijepo vrijeme mogao bih ja svratiti sa svojim greyborgom pa bi mogao uživo vidjeti o čemu pričam. Pošalji mi svoj broj na pp pa se možemo dogovoriti. Ako bude ružno vrijeme mogu doći Traubekom. Smile

Sve mi se čini da bi taj motor bio idelan za kolege što pokušavaju napraviti
poljoprivredno vozilo Wink
[Vrh]
starimachor

PostPostano: 25.7.2015. sub. 06:12    Naslov: Citirajte i odgovorite

Roman je napisao/la:

mali viličar Linde T 20, ali u pravu si motor je dosta težak: 27 kg, jučer sam ga vagnuo Sad , zbog financija mi je to bila zgodna kombinacija pošto imam sve potrebno na viličaru ( osim baterije naravno pošto je ova OGROMNA ) plan je bio prodati bateriju, punjač, hidrauliku i sve što mi ne treba i time financirati nove baterije za motocikl i ostale stvari potrebne za preradu, krajnji cilj je korištenje tog motora na Lastovu, dakle nije mi potrebna velika autonomija niti veća krajnja brzina, bitno je da ima amortizere zbog lokalnih cesta i da povremeno mogu dovući gajbu pive u nekoj malioj još nedefiniranoj prikolici ...
Vidimo se na raštilju palac
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Samogradnja električnih motocikla
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.