<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Baterije za mobitele = baterije za bicikle

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Baterije
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
marko-sk

PostPostano: 10.4.2008. čet. 00:05    Naslov: Baterije za mobitele = baterije za bicikle Citirajte i odgovorite

Malo sam se igrao s baterijama iz mobitela , točnije iz NOKIA-e 3310- naj lakše nabavljiva.
Imam NiMH-ove i Litij ionske ( sve stare – NiMH-ove malo procurile , liionske se blago napuhale Very Happy ).
=>ova liion 3,6V 900mAh stara ko zna kol'ko ( samo kod mene je godinu dana – zadnji put sam ju punio prije par mjeseci i od onda ju koristim za probavanje sveg i svačeg )
=>baterija ovako „ispražnjena“ drži napon od 3,91 V i kad prištekam motorić ( za ventilaciju iz Pola '90.g ) ( 24W/12V/2A ) vrti ga min i 6s , i to gura 1,88A sve do 0,71V onda se motor prestane vrtjeti a ona i dalje drži 1,63A.
Kad sam ovo vidio zamislio sam si pakovanje za bicikl 72V / 10,8Ah.
Pune 84 V, a pri kraju 60V ( negdje sam pročitao da se smiju punit do 4,2V ).
Za ovo je potrebno 5 paketa ( 240 kom )
Jedan paket 14,4 V / 10,8 Ah ( 48kom ) ( 76*96*106mm )
=kom 53*38*8mm
Na jakši ~nove~ bat. Su 40kn/kom , ali lik kaže da može i 20kn/kom za tolkokom.
To onda ispada 4800.00kn

Kod probe sam skinuo elektroniku s nje.
ovo je napon par min nakon testa
[/img]

S ovak starom i napuhanom rezultati mi se čine dobrim = kak bi tek bilo s novom i napunjenom .

Molim vas da malo se bacite na razmišljanje bi li se to isplatilo i je li to zadovoljavajuće ( od strane vas – ljudi koji se u ovo malo više kužite )
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdj300b

PostPostano: 14.4.2008. pon. 23:06    Naslov: Citirajte i odgovorite

Samo nešto da napomenem. Li-ion baterije imaju između ostalog elektroniku ugrađenu na sebi da bi se spriječilo preduboko pražnjenje baterije koje je ograničeno na negdje oko (ne znam točno) 3,2V jer ako se baterija isprazni ispod tog napona prilikom sledećeg punjenja bi se mogla zapaliti. Znači ako prazniš bateriju bez elektronike nemoj dozvoliti da se isprazni do samog kraja jer je poslije neupotrebljiva.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Baterije
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.