<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Bladeless

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Vjetrenjače
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
debeli

PostPostano: 9.5.2015. sub. 10:02    Naslov: Bladeless Citirajte i odgovorite

http://www.vortexbladeless.com/home.php
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
rkahler

PostPostano: 9.5.2015. sub. 11:19    Naslov: Citirajte i odgovorite

Prezentacija tehnologije
[url][/url]
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
zega

PostPostano: 9.5.2015. sub. 18:14    Naslov: Citirajte i odgovorite

Wow, ovo izgleda obecavajuce (na prvu loptu)...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice MSNM
BB

PostPostano: 9.5.2015. sub. 18:54    Naslov: Citirajte i odgovorite

zega je napisao/la:
Wow, ovo izgleda obecavajuce (na prvu loptu)...

možda nisam u pravu,

ali efekat aerodinamičkog odvajanja se javlja različitom ušestalosti u odnosu na brzinu vjetra. a opet treba potrefiti prafu dužinu cilindra da bi odšlo do interferencije efekta aerodinamičkog odvajanja sa prirodnom frekvencijom cilindra. E sad, to je moguće na određenoj brzini vjetra, ali da li je moguće na svakoj brzini vjetra.

Ni ljuljajuća berta (ili kako su već zvali onaj most) se nije ljuljala svaki dan (nače bi se srušila odmah po izgradnji) već je čekala pravu kombinaciju faktora
[Vrh]
dex

PostPostano: 10.5.2015. ned. 01:22    Naslov: Citirajte i odgovorite

Čim vidim da je nešto konstruirano s puno manje dijelova pomislim na samogradnju.
Na žalost, na videu se ne može saznati dovoljno informacija koje bi bile korisne za samograditelja. Barem mi na prvu izgleda tako. Ima i neke logike pošto sam primijetio riječ "multipatented". Kao da unaprijed upozoravaju: "Nemojte ovo niti probat jer ćemo vas sve tužit!"
Smile
[Vrh]
inch

PostPostano: 10.5.2015. ned. 10:00    Naslov: Citirajte i odgovorite

ili meh rezonancia...time sam se igrao prije pet godina, radi stvar ali komplicirano je ako se oduzima energija (tzv. granični sloj, odvajanje, inercija mase, bla bla), a sigurno je i učinkovitost manje od uobičajenog rotora..molekule zraka u gibanju se puno bolje mogu uloviti..

recimo ja sam izmislio malu turbinu (vawt za u gradove, brodice isl. tzv. residential) kojoj turbulencija izgleda baš odgovara, a ima viši učinak od postojećih.
[Vrh]
zega

PostPostano: 10.5.2015. ned. 21:10    Naslov: Windbelt, Cheap Generator Alternative Citirajte i odgovorite

Windbelt, Cheap Generator Alternative:
http://www.popularmechanics.com/science/energy/a2152/4224763/
http://www.humdingerwind.com/index.php#/wi_large/

Jos bolje ne znam dali je optimizirao mehanicku komplijansu moze se pomicanjem magneta-spule gore dolje dodatno iscjediti na efikasnsoti...
Citat:
"Prototypes of the device are claimed to be 10 - 30 times more efficient than small wind turbines."

http://en.wikipedia.org/wiki/Windbelt
[Vrh]
inch

PostPostano: 11.5.2015. pon. 09:08    Naslov: Citirajte i odgovorite

link..to je japanac izmislio, prije par godina bilo na forumu, ali malih dimenzija, a što kad je veće ili > kw ?

experiment..pod opterećenjem vrlo brzo ispada iz max rezonancije i treba mu vremena da opet vibrira punom frekvencijom, što tek ako je postojenje veće i masivnije?!..možeš to probati s video vrpcom ili kazetom, zatežeš kao gitarsku žicu i imaš efekt drkalice..uglavnom traže se idealni uvjeti, stalan vjetar i čistina, kad je nestalna brzina imamo gotovo ne funkcionalnost.

npr. moj rotor je preko betz limita - postoji kvaka naravno.. prednost, mala dimenzija a veća snaga..ima neke sličnosti sa ovim sustavima, samo uz rotacijsko gibanje.
[Vrh]
zega

PostPostano: 12.5.2015. uto. 06:15    Naslov: Citirajte i odgovorite

Moduliras komplijansu (zategnutoscu trake preko povratne veze) i time uvijek odrzavas rezonantnu frekvenciju na nacin da je amplituda maksimalna!
I Evo ti patenta za poboljsanje rada takvih vjetrogeneratora!
Radi generirajuci maksimalnu snagu na svim brzinama vjetra ili barem sa povecanom efikasnoscu u sirem rasponu brzina vjetra.
[Vrh]
inch

PostPostano: 12.5.2015. uto. 10:41    Naslov: Citirajte i odgovorite

a to nebi išlo mehanički, automatom, španer....već elektronski, senzori i stalna regulacija, najbolje kroz generator i opterećenje ali što ako bi punio baterije (opterećenje varira od baterije ovisi zar ne?), nije to baš tako lako u praksi..a možda ima neka kvaka, osobno smatram (iskustvo bavljenjem tematikom vjetroenergije) da je to bespotrebno komliciranje uz upitan učinak.

imam ok. turbinu (kategorija mikro, urban wind isl.), kao što rekoh i funkcija i dizajn su benefiti (vawt visokog učinka)..međutim, trebam riješiti električnu stranu priče (generator i sustav punjenja te baterije) a da bude jako kvalitetno, tražim nekoga da to usavrši.

a kasnije za forumaše možemo otkriti dizajn i sheme samogradnje, tko hoće neka replicira (izrada rotora je relativno jednostavna, nužna je preciznost sklapanja) i iskuša u praksi, na krovu isl., rotor se vrti i na najslabijem vjetru, zanimljivo. Wink
[Vrh]
zega

PostPostano: 13.5.2015. sri. 04:26    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da naravno da elektronski preko serva.
Kako znas koliku iskoristivost ti ima vawt?
Kakva si testiranja obavio?
[Vrh]
inch

PostPostano: 13.5.2015. sri. 10:12    Naslov: Citirajte i odgovorite

promjer 300 mm, visina 100 mm
broj okretaja pri 10 m/s je oko 700 o/min (išlo bi i brže, i na orkanskom vjetru, što sigurno ima potencijal namjenu, npr. pumpanje vode ili zraka..rotor bi išao i u vodi kao vodenica, no to nisam probao)

ono što mogu otkriti..rotor je i difuzor a ujedno je i aerofoil, rekao bih tajna je u omjerima i geometriji, jednostavno molekule zraka predaju više energije rotoru... predvidio sam promjere do 1000 mm, veći nebi išli zbog štetnih otpora i sila, visina se pokazalo ne igra neku ulogu.

radi se o mikroturbini visokog učinka i fleksibilnosti u raznim režimima rada (tu sam obavio stvarno puno testova), turbulencija tu ne igra ulogu, promjena smjera kao i udari također...idealna kao residential i urban turbina.

npr. mali plastično kartonski modeli (oko 20 cm promjera) pokazuju iznimne performanse, snagu, kočenjem trenjem (veći modeli su od lima i drveta)...probao sam s koelktorskim elektromotorima pod sijalicom kao opterećenjem i to radi ali trebam nekakav generator koji ide na relativno manji rpm.

potreban je adekvatni generator, baš potrefiti prema dimenzijama (remeni prijenos mi nije opcija), zatim punjač i baterijski sustav..e to bi onda bila najbolja mikro turbina na tržištu, i uz funkciju imamo (i nisam subjektivan) vrlo ugodan dizajn, zatim nema buke, nema vizualnog uznemiravanja itd...uglavnom to sam zamislio kao vrslo kvalitetan mali stroj za stvaranje energije.
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Vjetrenjače
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.