<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

OT: mjerenje vodostaja rijeke i kota nula

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Ekologija
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
rodney

PostPostano: 21.3.2015. sub. 13:30    Naslov: OT: mjerenje vodostaja rijeke i kota nula Citirajte i odgovorite

Znam da baš i nema veze s ovim forumom, al ima s prirodom i sl, a možda netko uspije pomoć..
Ako baš inzistirate da je previše off topic, onda planiram gradnju hidroelektrane smijeh
Na stranicama Hrvatskih voda se može vidjeti vodostaj pojedinih rijeka, grafički prikazi itd.
http://vodostaji.voda.hr/
To mi je sve više manje jasno, osim jednog detalja. Ta kota nula. Pročitao sam da se ta kota nula određuje kad je nizak vodostaj, i to na otprilike "pola dubine", pa se mjeri nadmorska visina da se to "fiksira" kao referentna točka etc.. Mene zanima kako bih za pojedine mjerne stanice saznao dubinu vode na toj "koti nula". Tu i tamo nađem za neke na kojoj su nadmorskoj visini, al to mi i nije nešto odveć korisno. Neke bih otprilike mogao procijeniti gledajući najniži vodostaj ikad zabilježen. Npr, ako je najniži ikad -50cm, onda je kota nula na min 50cm dubine..
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Ekologija
Vremenska zona: GMT + 02:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.