<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Pomoć oko električnog skutera
Idite na Prethodna  1, 2

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni motocikli
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Pero

PostPostano: 3.6.2013. pon. 15:43    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pravo da ti kažem, nisam ga puno ni vozio, prešao sam s njim svega stotinjak kilometara...
Dugo stoji pa mu trebam prije prodaje riješiti prednju kočnicu (vjerojatno je problem tekućina za hidrauliku), a namjera mi je zamijeniti i olovo sa LiFe 16S4P baterijom, koja bi mu digla domet i preko 100km (u štedljivoj vožnji), da ne spominjem smanjenje mase vozila za skoro 50kg. Cool
Tablice sam vratio prije nekih 14 mjeseci jer ga ne vozim, ali ima uredne dokumente.
Nisam ga vozio jer je električni bicikl brži (isto 1kW motor). Very Happy
Ovih dana ću ga izvući iz spremišta i provjeriti, računam da je i dalje sve OK s njim (osim te prednje kočnice, grrr).
vosaug je napisao/la:
Pero je napisao/la:
Ovaj skuter sa slike jako sliči na moj, koji sam svojedobno kupio od Artasa, a moj ima 1000W motor, koji identično izgleda kao i na ovom skuteru. Rolling Eyes
Mana mu je da je poprilično težak jer ima 70kg olovnih baterija, koje mislim ionako zamijeniti s LiFe baterijom te tako smanjiti mu masu za 50tak kilograma...

kako te služio taj skuter? jel u životu? ništa nije crkavalo? Smile
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vosaug

PostPostano: 3.6.2013. pon. 16:15    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hvala legendo na informacijama , koliko te je on tad koštao u evrima? Da li bi ga sada prodao , koliko je mogao km/h? koliko je prelazio sa jednim punjenjem? Pozdrav! Smile
[Vrh]
vosaug

PostPostano: 3.6.2013. pon. 16:16    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel taj Artasov zapravo kinez ili je kvalitetniji? kakva mu je oprema? Jel misliš da je ovaj jako sličan ARTAS-u?
[Vrh]
Pero

PostPostano: 3.6.2013. pon. 16:55    Naslov: Citirajte i odgovorite

vosaug je napisao/la:
Jel taj Artasov zapravo kinez ili je kvalitetniji? kakva mu je oprema? Jel misliš da je ovaj jako sličan ARTAS-u?

Kinez je, ali barem ima 1kW motor (sw dvije brzine tako da savlađuje uspon do 20%). Ovaj na tvojoj slici izgleda skoro isto kao i moj (kupljen preko Artasa). Wink
Deklarirani domet mu je 50km s originalnim olovnim baterijama, a dva puta sam probao s njime poći u brda (Rijeka - Čavle) i ide bez problema, jedino je jako spoor u nižoj brzini. Računam s LiFe da će biti domet i 100km te da će lakše savladavati uspone...
Najgore je da nema regen kočenje, iako sam regen koristio na nizbrdici tako da sam usporio na 25km/h te onda prebacio u nižu brzinu. Razmišljam o tome da promijenim kontroler, da dobijem i regen kočenje...

Da ne zaboravim, na tehničkom pregledu mu je izmjerena max brzina 49km/h. Very Happy
Na prodaju će ići s LiFe baterijama, cijena mu neće biti mala (radi baterije).
Još se premišljam da umjesto njega prodam auto, ipak je skuter podosta jeftiniji, a po Rijeci ga mogu voziti cijelu godinu...
Bio je regan dvije godine, ali sam vratio tablice jer ga nisam vozio.
[Vrh]
vosaug

PostPostano: 3.6.2013. pon. 17:45    Naslov: Citirajte i odgovorite

Svaka čast na iscrpnim informacijama. To je aman dobar skuterčić Smile Da , kad upakuješ u njega litijum ima da gari više sigurno. Želim ti uspješnu doradu...

ovaj moj na brzinomjeru ima 60 km/h , ali ko zna koliko može ići.. Smile Puno te pozdravljam , nadam se da će i meni uspjeti. Smile
[Vrh]
vosaug

PostPostano: 21.7.2013. ned. 15:39    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ćao momci , skuter je kupljen , ima 1500 W , ima punjac od 5A

E sad , imam problem , prethodni vlasnik je povadio sve baterije osim jedne koja nije bila lako dostupna , i sva sreca da je nije bacio , inače ne znam šta bih stavio u njega, ja sam rasklopio skuter , izvadio tu jednu bateriju i na njoj Pise GreenSaver , teska je 11,5 kg , dimenzije su L-196 W-131 H-159 , ali ne pise koliko je Ah?

Da li artas prodaje neke GreenSaver baterije , čitajući forum vidio sam da su stavljene u neki artasov skuter koji je privatno prodat prije par godina pa me zanima ima li ih jos? (baterija)

Takođe me interesuje gdje se može kupiti GreenSaver u Cro? Srb? Bih? Njemackoj? Bilo gdje?

http://www.siliconebatteries.ca/gssilicone.html

na ovom sajtu sam pronašao te baterije , ali je američki sajt , a i buni me to što je olovo za EV i olovo za ups iste mase i dimenzija ali različitih Ah? Da nije to neka različita tehnologija? Ili je zbog razlicitog opterecenja?

Molim Vas pomozite jer sam bas u corsokaku , najlakse bi mi bilo ako imate te olovne greensaver baterije da ih prodajete ili da znate nekoga , odmah bi kupio?

Hvala i pozdrav.

Confused Confused Confused Confused
[Vrh]
creatin

PostPostano: 21.7.2013. ned. 16:10    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pogledaj na beren . hr
[Vrh]
vosaug

PostPostano: 21.7.2013. ned. 16:57    Naslov: Citirajte i odgovorite

Razgledao sam malo , ali mrka kapa , aman da je sve za UPS , ne znam da li to paše za Električna vozila?
[Vrh]
solarstorm

PostPostano: 21.7.2013. ned. 18:58    Naslov: Citirajte i odgovorite

Veneko prodaje olovo kristal baterije,to ti je otprilike isto.
[Vrh]
vosaug

PostPostano: 21.7.2013. ned. 19:40    Naslov: Citirajte i odgovorite

kakve su? koliko ah? voltaža? cijena po komadu? Smile može pp?
[Vrh]
BB

PostPostano: 23.7.2013. uto. 14:12    Naslov: Citirajte i odgovorite

P nije obavezno da budu 100 % iste baterije kao prije. Možeš ti staviti i LiFePO4
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Električni motocikli
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodna  1, 2
Stranica 2 / 2.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.