<br />Električna vozila i obnovljiva energija - Početna<br /> Električna vozila i obnovljiva energija

FAQFAQ   PretražnikPretražnik   ČlanstvoČlanstvo   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

72v kontroler - e-abs problem

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Kontroleri
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
hellbani

PostPostano: 8.7.2013. pon. 01:15    Naslov: 72v kontroler - e-abs problem Citirajte i odgovorite

eto , htio ja nesto jace od artasovog kontrolera ( imam prastarog mozda sad i imaju jace , ali eto ) pa kupio ja http://www.ebay.com/itm/48V-60V-72V-1000W-35A-Brushless-Ebike-Scooter-EABS-Controller-With-Hall-/251011458212 , i tako prvi put me kinez sjebe ( ode 500 kn u vjetar ) jer nije bilo Ebrake ( eabs ) , i tako ja njemu bla bla serem , i on meni jeftinije posalje sljedeci isti ali kao ima 2 plave za spojit da ima Ebrake i zuta+crna kao za kocnicu.

spojim ja to lijepo na 48V , i Ebrake ne radi.. kaze Kinez " to jer radi samo na 72V ".

proslo sad vec podosta vremena, i ja nabavil 72V i novi bajs da to sve lijepo sklepam. a kad ono ! ...

naravno Ebrake ne radi niti na 72V ... isto kao i na 48V samo zaustavi dodavanje gasa , ali NE koci !

ukratko Kineza treba za jajca objesit...

sad imam kao debil 2 kineska takva smeca , koja se cak iznutra i razlikuju , ali ne koce :S.

opcija 1 XD
ima netko strucan koji bi za neke sitne pare ( kojih 100 kn , nisam tajkun da bacam bezveze pare hehe ) koji bi mozda to popravil unutra ili prestekal nekaj da taj Eabs radi. ( treba mi eabs jer mi se neda pakne mjenjat na kocnicama svakih mjesec dana )

opcija 2...
jos davno kad sam nesto spomenul taj prvi kontroler da sam kupio tu na forumu , su mi se smijali , da sam taj kontroler 72V s Eabs mogao kupit tu za neke sitne pare... pa onda ? koje su to sitne pare Very Happy

opcija 3..
jel ide tko u Kinu , pa mu dam tih 100kn da opali dobar samar tom Kinezu ( naravno slika s crvenim prstima na njegovoj faci pozeljna ) XD
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
grrga

PostPostano: 8.7.2013. pon. 10:29    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zbrojiš sve opcije zajedno (novčano) i od mene kupiš pošten kontroler sa svim tim stvarima koje ti trebaju uključujući i eabs ma šta to bilo. Uz to prođeš jeftinije nego sa prvom transakcijom.
[Vrh]
sirius

PostPostano: 8.7.2013. pon. 10:50    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kad smo već kod Kineza i mene su prešli dva puta s kontrolerima.
Oba lijepo rade i još uvijek rade, ali nisam dobio što sam tražio. Prvi put sam dobio regen (eabs), ali taj koči do nule i dobar je jedino za kočenje....ne možeš se spuštati nizbrdo i lagano puniti bateriju kao što mi je radio Artas kontroler. Taj Artas je još imao regulaciju sile kočenja gasom na nizbrdici.
Drugi slučaj kod drugog Kineza, jer rekoh da ne mogu me valjda dvaput zeznuti. Opet slična stvar, samo što ovaj ne koči do nule, ali regulacije nigdje. Dopisivao sam se s njim i odustao....spoji ovo, spoji ono i ništa. Neću sad navoditi nikakve iznose, ali svi mi volimo uštedjeti novce. Jedini problem je ako si kasnije nezadovoljan. Da sam uzeo od Grrge ili Debelog, bar bi njih mogao gnjaviti. Ovako više nemam koga. Čak nema ni onih istih Kineza koji su mi prodali kontrolere. Čak nitko nije ušao ni u softver tih kontrolera, a tažio sam softver i to mi nisu htjeli dati.

Grrga, možeš li napraviti takav kontroler kao iz Artasa, da se regulira sila kočenja ručicom gasa, a regen da bude mekši i da je taj kontroler kakva mrcina koja se ne grije na 48V i 50A? Moj je 24fet i mrtav je hladan, ali vjerojatno može biti i manje fetova ako su kvalitetniji.
[Vrh]
grrga

PostPostano: 8.7.2013. pon. 11:02    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne. Ako hoćeš regulaciju regena kupiš kontroler za 500-1000$ i imaš to:) .

Regulacija regena na Artasovim kontrolerima je radila prilično dobro i nije mi jasno zašto je to izbačeno (kod svih proizvođača). Još uvjek imam jednog takvog i razmišljam da prespojim upravljački dio tog kontrolera na izlazni stupanj od bar 100A. Soft regen se da napraviti ali sam malo u oskudici sa vremenom da bih se s tim zezao sada. Na zimu možda.
[Vrh]
hellbani

PostPostano: 8.7.2013. pon. 11:48    Naslov: Citirajte i odgovorite

sirius , eto ja bi bio sretan s takvim da mi koci Very Happy ( os se mjenjat hehe). Grga, nazalost ti si mi daleko a Debeli mi blize tu u Zg , a vec sam dobil par sijedih i izlupal po kontrolerima nogom jer sam se htio vozit vec Very Happy. pa bum danas malo debelog do garaze izgnjavil.. ako on nema nista sto meni zadovoljava onda cu morat strpit svoje zivce i dogovorit s tobom i cekat da dode do Zg Very Happy
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    
Električna vozila i obnovljiva energija - Početna
-> Kontroleri
Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.